Naują TV šou rengiantis Robertas Petrauskas: „Lietuvoje nebuvo nieko panašaus“

2020 m. gegužės 26 d. 07:14
„Man pasisekė, kad laisvalaikio užsiėmimas virto rimtu darbu. Prieš vienuolika metų pradėjau organizuoti protų kovas miestuose ir miesteliuose. Ši veikla iš mažo grūdo išaugo į stambų, daugiašakį medį, vienijantį žinių bei žaidimų ištroškusius draugus ir nepažįstamus“, – kalbėjo istorikas, televizijos laidų vedėjas, rašytojas Robertas Petrauskas (44 m.). 
Daugiau nuotraukų (10)
Duonos ir žaidimų. Šį posakį jau daugiau nei prieš 2000 metų valdantiesiems sunkesniais laikais skanduodavo Romos gyventojai.   
Dabar pasaulyje irgi savotiškas sunkmetis, kai žmonės priversti karantino sąlygomis dienas leisti daugiausia tarp keturių sienų. Duonos dar daug kas turi, o pramogomis pasilepinti iki soties negali.   
Artėjant vasarai ir koronavirusui palengva rimstant, „Lietuvos ryto“ televizijoje gegužės 26 dieną startuoja nauja pramogine laida „Protų kovos“. Ją ves šio žaidimo idėjinis autorius R.Petrauskas. 
„Protų kovos“ bus rodomos antradieniais ir sekmadieniais 18 valandą 30 minučių. Televizijos žiūrovams kiekvienoje laidoje bus pateikta 30 įvairiausių ir kruopščiai atrinktų klausimų. 
„Tiesioginė transliacija, milžiniškas azartas ir jokių atsakymo variantų – tik klausimai. Kad ir kas bebūtumėte: protingi ar žaismingi, nusiteikę rimtai kovai ar tik ieškantys pramogų, išbandykite ir nepasigailėsite turiningai praleidę laiką“, – sakė laidos vedėjas. 
– Papasakokite apie televizinį žaidimą „Protų kovos“.
– Projektas savitas, prieš tai Lietuvoje nebuvo nieko panašaus. Pagrindinis žaidimo tikslas – pasiekti, kad prie ekranų susiburtų ne pasyvūs stebėtojai, o dalyviai, kurie įsitrauktų ir žaistų.
Tai nėra lengva įgyvendinti, nes televizija kuria distanciją – mums kartais atrodo, nors tai yra iliuzija, kad ten gali reikštis tik ypatingi žmonės, o visiems kitiems leidžiama sėdėti anapus ekrano, negalint nieko įtakoti. 
Bet aš galvoju, kad barjerai ir mitai dūžta, bendravimas tampa betarpiškesnis, kuriamos įvairios internetinės „live“ transliacijos, kur ryšys tarp pašnekovų ir žiūrovų yra abipusis. 
Televizija dar lėtai reaguoja į abipusiškumą. Bet viliuosi, kad žaidimas „Protų kovos“ leis žengti žingsnį į priekį.
Iš pradžių „Protų kovos“ vyko įvairiose viešose erdvėse, bet prasidėjus karantinui mes sukūrėme „online“ paskyrą ir prie jos prisijungę žaidėjai žaisdavo nuotoliniu būdu. 
Norėjome, kad ir karantino  metu žmonės galėtų  mėgautis azartu ir emocijomis. „Lietuvos ryto“ televizija pastebėjo šį projektą ir tai buvo įrodymas, kad einame teisingu keliu. 
– Ko televizijos žiūrovui reikia, kad jis galėtų žaisti šį žaidimą? 
– Žmonės turi skirtingą pažiūrį kaip ir į gyvenimą, taip ir į žaidimus. 
Į televiziją atsivedame  patyrusių žaidėjų bendruomenę, kurie šiame kelyje yra jau seniai ir jiems nebus sudėtinga iš vienos platformos persijungti į kitą. 
Televizijos žiūrovai, kurie gal pirmą kartą susidurs su „Protų kovomis“, turės kelis pasirinkimus. Jie galės prisijungti prie patyrusių žaidėjų bendruomenės ir tapti pilnateisiais nariais, kuomet drauge varžysis dėl rezultatų. 
Taip pat bus galima žaisti ne su komanda, o individualiai. Dar galima tiesiog transliacijos metu pasiimti popieriaus, rašiklį ir pramogauti šeimoje ar draugų rate. Šis televizijos žaidimas suteiks progą į jį įsitraukti kiekvienam priimtiniausi būdu.  
Dėl rezultatų kovojantys žaidėjai gali žaisti nepraleisdami nė vienos laidos, o gali daryti pertraukas. Esmė ta, kad aktyviau žaidžiantys žaidėjai turi galimybę užtikrinčiau lyderiauti,  nei žaidžiantys su pertraukomis.  
Rezultatus skaičiuosime kas mėnesį po aštuonių laidų. Geriausius žaidėjus apdovanosime rėmėjų prizais. 
Klausimai šiame žaidime – didžiausia vertybė. Vienus klausimus kuria speciali, mano suformuota komanda. Taip pat klausimus perkame iš žaidimus rengiančių partnerių užsienyje.
Dabar, kai persikelsime į televiziją, tikiuosi, kad klausimų kūrėjų komandai stipriai patalkininkaus patys žaidėjai. Klausimą „Protų kovoms“ galės atsiųsti bet kuris žiūrovas. Įspūdingiausių, originaliausių klausimų sumanytojus apdovanosime.  
Labai norime įtraukti į žaidimą šeimas, kad jų nariai kuo daugiau tarpusavyje bendrautų, diskutuotų, džiaugtųsi, atrastų prasmę kartu leisdami laiką. 
– Minėjote, kad šiame žaidime nebus sufleruojančių atsakymų, pavyzdžiui, galimybės pasirinkti variantą iš kelių pateiktų. 
– Taip, klausimai bus be atsakymų variantų. Be to, jie bus labai sukti ir užkoduoti. Žmonės savo  namuose turėdami  internetą, enciklopedijas, negalės rasti atsakymo, nes ten jų nėra arba nėra taip vadinamo paieškos rakto. Atsakymams skirtas laikas ribotas, kažkur nuo 35 iki 45 sekundžių.     
– Kaip šis žaidimas per 11 metų jus pakeitė? 
– Kaskart žaidžiant patiriamas meditcinis efektas, nes esi priverstas atsijungti nuo problemų, pašalinių minčių ir dėmesį sutelkti į klausimo įminimą. 
Be to, visada yra naujų atradimų, pergalės džiaugsmas. 
Žaidimo magijos galia neišmatuojama. Mano gyvenimas teka žaidžiant, man patinka sutelkti žmones, suteikti jiems malonių pojūčių. 
Kai kuriu žaidimą, kitus įvairius asmeninius revoliucinius sprendimus, aš augu. Kitam gal tai atrodytų kažkokia nesąmonė. Bet toks mano kelias. 
Susidomėjimu proto mankšta užsikrėčiau ne nuo vaikystės. Tai atėjo vėliau. 
Bet visada turėjau daug aistrų: futbolas, krepšinis. Mano gyvenimo bangos keičiasi, nesu tas žmogus, kuris sugeba visą laiką daryti tą patį. 
Aš klausau savo energijos, vidinio balso ir nebandau kurti išankstinių strategijų, kad dabar susikaupsiu ir darysiu tokį ar kitokį projektą. 
Nesistengiu galvoti ar tai turės finansinę išraišką.  Nes kai eini ten, kur veda tavo energija, tuomet gali kalnus nuversti ir nenusivilti.  
Su įgyjama išmintimi neturėtume prarasti vaikystės polėkio. 
Sakoma, kad žmogus pradeda senti tą akimirką, kai nutaria, kad viską žino. Man patinka atverti vis naujas duris, o raktą nuo jų neretai pateikia žaidimai. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.