Daugiau nei pusšimtį metų šokių klubui „Sūkurys“ vadovaujantys sutuoktiniai iki karantino treniravo poras, teisėjaudavo įvairiose varžybose. Jie nuo pat pirmųjų dienų organizavo konkursą „Gintarinė pora“, kuris šių metų gegužės pradžioje turėjo įvykti jau 56 kartą.
Nuo kovo vidurio poros gyvenimas pasikeitė, bet jie išliko veiklūs.
„Naudojamės šiuolaikinėmis technologijomis ir nuo pat pirmos karantino dienos vedame treniruotes nuotoliniu būdu. Žinoma, tai sudėtinga, nes šokėjai namuose neturi įrengtų šokių studijų, pakankamai vietos, be to, namuose grindys nėra pritaikytos šokti.
Be to, daug šokėjų porų gyvena ne kartu. Jiems treniruotis atskirai labai sudėtinga“, – sakė Č.Norvaiša.
Pasitelkdami šiuolaikines technologijas šokių treneriai kasdien bendrauja su artimaisiais.
J.Norvaišienė ne pirmą kadenciją yra Kauno miesto tarybos narė (išrinkta su visuomeniniu judėjimu „Vieningas Kaunas“). Per karantiną tarybos posėdžiai vyksta nuotoliniu būdu.
Pagal išsilavinimą gydytojai J. ir Č.Norvaišai skaito medicininę literatūrą, domisi mokslo pasiekimais.
Treneriai dieną pradeda nuo pačių ruošto sveikuoliško glotnučio, į kurį deda pienių žiedų, dilgėlių ir garšvų lapų, bananų ar avokadų.
Pora valgo penkis kartus per dieną, bet laikosi saiko, vengia miltinių patiekalų, cukraus, glitimo, riebalų, geria daug vandens.
J. ir Č.Norvaišai kasdien daug sportuoja.
„Dėl karantino nutrūko mūsų plaukimo treniruotės baseine, o Nemune maudytis dar šalta. Be to, jis tiek nusekęs, kad maudynės būtų nekokios. Todėl ilgiau negu įprastai mankštinamės kieme“, – pasakojo kauniečiai.
Pora taip pat puoselėja erdvius namus, prižiūri oranžeriją ir didelį sodą.
Pastaruoju metu Č.Norvaiša vis dažniau į rankas paima teptuką.
Nuo jaunystės tapyti ir piešti šaržus mėgstantis vyras kuria įvairius paveikslus. Juose – žmonės, gyvūnai, peizažai.
„Anksčiau treniruotės ir teisėjavimas konkursuose atimdavo labai daug laiko, todėl šį pomėgį tekdavo atidėti į šoną arba piešdavau tik pribėgdamas. Dabar, kai tiktai randu laisvą minutę, stoju prie molberto“, – kalbėjo treneris, kuris yra nutapęs ir savo žmonos portretą.
Kur slypi J. ir Č. Norvaišų jaunatviškumo paslaptis? Gal visus nuopelnus galima priskirti genams?
„Geri genai – dovana, tačiau gyventi su draugu, juo pasitikėti, į jį atsiremti – štai kur didžiausia žmogaus laimė“, – įsitikinę kauniečiai.