Leonardo DiCaprio mokytojas atskleidė, kas lietuviams trukdo patekti į Holivudą

2019 m. spalio 7 d. 08:10
Interviu
„Lietuvoje aktoriai persistengia vaidindami ir per daug mėgaujasi kančia. Jums taip patinka, bet Holivude tokia metodika sėkmės neatneštų“, – sakė garsenybių mokytojas Bernardas Hilleris (57 m.). 
Daugiau nuotraukų (6)
Amerikoje gyvenantis B.Hilleris daugiau kaip 30 metų moko aktorystės paslapčių, talentingiems menininkams atverdamas duris į Holivudą. Bernardo mokinių sąraše yra tokios garsenybės kaip Robertas De Niro, Leonardo DiCaprio, Alas Pacino, Cameron Diaz, Meryl Streep, Michelle Pfeiffer, George'as Clooney, Jeffas Goldblumas,  Lindsay Lohan, Vanessa Hudgens, Jamie Dornanas, Emma Roberts, Billy Crystalas, Emilio Rivera bei Chace'as Crawfordas ir kiti. 
B.Hillerio mokymai kaip tapti sėkmingu Holivude ir gyvenime pristatomi televizijos laidose, spaudoje visame pasaulyje. Savo mokymus jis yra rengęs daugiau kaip dvidešimtyje šalių. 
Neseniai „žvaigždžių kūrėjas“ lankėsi Vilniuje, kur pasidalino sukaupta patirtimi su Lietuvos menininkais bei verslo atstovais. 
– Daugelis Rytų Europos aktorių mano, jog užkariauti Holivudą jie neturi šansų.
– Pagrindinė tokio mąstymo priežastis yra ta, kad jie neieško kelių kaip ten patekti. Na, pavyzdžiui, kodėl lietuvių nėra tarp geriausių beisbolo žaidėjų? Jie paprasčiausiai nesidomi šia sporto šaka. Iš tiesų Holivudui nesvarbu ar tu iš Rytų, ar iš Vakarų. Ten reikalingi geri aktoriai. Juk, kai klausotės muzikos ar jums svarbu iš kur kilęs atlikėjas. Svarbiausia, kad jis gerai dainuotų. Pavyzdžiui, jei britų grupė „The Beatles“ būtų iš Ugandos, vargu ar ji būtų mažiau populiari. Aš norėčiau padėti lietuviams patekti į Holivudą, bet jiems reikia daug ko išmokti. 
– Koks turi būti geras aktorius? Ko reikia, kad jis aktorių atrankoje įveiktų šimtus konkurentų?  
– Žmonės gimsta su talentais.  Bet daug talentingų žmonių nieko nedaro su savo gyvenimu. Tai, ką tu padarysi su savo talentu, priklauso nuo charakterio ir treniruočių. Daug kas turi gražias kojas, bet ne visi yra geri baleto šokėjai. Vidutinybės nuo žvaigždžių skiriasi tuo, kad žvaigždės visada trokšta mokytis ir nebijo prašyti pagalbos. 
– Tad kaip tapti žvaigžde?
– Savo mokymuose sakau: pradėk gyventi kaip žvaigždė nuo šiandien. Galvok kaip žvaigždė, elkis kaip žvaigždė, reaguok į įvairias situacijas kaip žvaigždė. O žvaigždės visada klauso savo širdies, vadovaujasi intuicija.
Tam, kad suprastum, jog tapai žvaigžde asmeniniame gyvenime, užtenka pajusti, kad tavo artimieji, draugai, pažįstami nori būti panašūs į tave, jaučia įkvėpimą nuo tavo veiksmų, tavo energetikos. Areipkite dėmesį, kad daugelis žvaigždžių, kur jie bebūtų, skleidžia džiaugsmą, moka mėgautis gyvenimo malonumais. Kai tapsi žvaigžde savo asmeniniame gyvenime, tada  sugebėsi tapti žvaigžde ir karjeroje.     
– Kada nutarėte imtis pedagoginės veiklos? 
– Esu kilęs iš Argentinos. Savo artistinę karjerą pradėjau Niujorko aukštojoje teatro mokykloje. Baigęs mokslus, vaidinau daugybėje Brodvėjaus miuziklų –  važinėjau po Ameriką ir Europą. Nusifilmavau keliuose vaidybiniuose filmuose, įvairiuose televizijos projektuose, reklamose, rašiau scenarijus, dirbau kelių filmų kūrimo procese. 
Apie save galiu pasakyti, kad aš neturėjau geriausių mokytojų. Todėl sukūriau tokią mokymosi sistemą, kuri mane patį labai įkvepia.  
Pedagogine veikla pradėjau užsiiminėti Niujorke, kai kartą į mane kreipėsi vienas aktorius, prašydamas padėti jam gauti vaidmenį Brodvėjaus šou. Mano dėka jis gavo vaidmenį. Po to ir kiti aktoriai ėmė prašyti padirbėti su jais.   
Viena pirmųjų mano mokinių buvo C.Diaz. Tuo metu jai buvo 21 metai, ji dirbo modeliu. Ji svajojo tapti sėkminga aktore ir labai jaudinosi prieš pirmąją savo atranką. Cameron norėjo gauti nedidelį vaidmenį filme „Kaukė“ (1994 m.) su aktoriumi Jimu Carrey. Aš ją paruošiau aktorių atrankai.  Cameron turėjo energijos, kibirkšties, puikų humoro jausmą. Ji taip sužavėjo režisierių, kad šis jai pasiūlė pagrindinį vaidmenį. 
Suvokęs, kad galiu pakeisti kitų žmonių gyvenimus į gerąją pusę, pajutau didelį pasitenkinimą.   Mano mokymai remiasi Konstantino Stanislavskio metodika, kurią aš patobulinau savo sistema.   
Didelė garbė, kad, pavyzdžiui, L.DiCaprio mane rekomenduoja kitiems aktoriams kaip pedagogą. Tad stengiuosi laikyti profesionalumo kartelę aukštai iškeltą. Jei negebėčiau įvykdyti to, ko iš manęs tikimasi, iškart galėčiau atsisveikinti su Holivudu. Ten niekada negausite antros galimybės. 
Aš nesakau, kad mane supa garsenybės. Mane supa menininkai, kurie savo rankomis keičia pasaulį. Norėdami pasiekti aukštesnį lygį, turite būti apsupti žmonių, kurie daro daug daugiau, nei jūs. Gyvenime pritraukiate būtent tai, kas esate. Aš mokau ne tik menininkus, bet ir politikus, verslininkus, sportininkus būti dinamiškais ir energingais. Bendravimo menas grindžiamas vaidinimu. Ir būtent šis bendravimo menas šiandien miršta dėl žmonių, kurie bendrauja tik internetu. Kai kurie net nemoka tinkamai kalbėti. 
Daugelis žmonių mano metodus laiko revoliucingais. Aš sakau: sėkmė nėra atsitiktinumas, jūs ją turite planuoti.  Kai statote namą, jums reikia plano. Ir jūsų gyvenimui taip pat reikia plano. 
Kai pradedu dirbti su žmogumi, pirmiausia išsiaiškinu ką jis vertingiausio turi savyje ir po to pasistengiu atverti jo stipriausias puses.
Jau šešerius metus dirbu su rusų aktoriumi Costa Roninu (40 m.). Atvykęs iš Rusijos jis buvo niekam nežinomas. Šiuo metu jis daro sėkmingą karjerą Holivude, dalyvauja Amerikos televizijos šou laidose. Neseniai C.Roninas nusifilmavo Quentino Tarantino filme „Vieną kartą Holivude“.
Dar noriu pasakyti, kad svarbu ne tik mokytis, bet mokytis su teisingais žmonėmis. Kitu atveju tai bus tik laiko švaistymas. 
Pasaulyje yra aštuoni geriausi aktorystės mokytojai. Kaip juos atpažinti? Jie turi prisijungimą prie tavo dvasios. Jie ne tik suteikia informaciją, bet gali tave iškelti taip aukštai, kaip negalėjai net įsivaizduoti. 
Visada skatinu aktorius eiti prieš srovę ir nebijoti būti kitokiais. Pavyzdžiui, prisiminkime Anthony Hopkinsą „Avinėlių tylėjime“. Filme jis vaidina kanibalą.  Nežinia kaip kiti aktoriai būtų suvaidinę žiaurų ir protingą psichopatą. Anthony vaidino rafinuotai, elegantiškai. Tai buvo nepakartojama, netikėta ir galiausiai labai šiurpu. Šis vaidmuo A.Hopkinsui atnešė „Oskarą“. 
– Neretai manoma, kad patyrusiam aktoriui nebūtina mokytis. 
– Holivudui nereikia žmonių, kurie galvoja, kad viską gali ir nustoja tobulėti. Didžiausi aktoriai nuolatos mokosi – ateina anksčiausiai ir išeina vėliausiai. Al Pacino, kuriam jau 79 metai jau keturiasdešimt metų kartą per savaitę vaikšto pas savo vaidybos mokytoją. Tą patį galiu pasakyti apie L.DiCaprio, Bradą Pittą.
Juk, kai eini pas gydytoją, nori būti gydomas pažangiausiais medikamentais ir naujausia aparatūra, o ne taip, kaip buvo prieš ketvirtį amžiaus. Dėl to garsenybės neatsilieka nuo naujovių.
Prieš metus „Oskarų“ apdovanojimų ceremonijoje sutikau „Oskaro“ ir trijų Auksinių gaublių  laimėtoją Cate Blanchet. Muzika skambėjo garsiai ir man pasigirdo, jog ji pasakė, kad norėtų kurti aktoriaus meistriškumo klasę. Bet netrukus ji patikslino, kad norėtų mokytis mano klasėje. 
Žiūrovai ekrane jau nenori matyti vaidybos. Jie nori regėti tikrovę. Lietuvoje, taip kaip ir Rusijoje, Lenkijoje aktoriai vadovaujasi senu vaidybos stiliumi – mėgsta per daug vaidinti. Pasenęs bandymas atskleisti vaidmenį žudo individualumą ir daro vieną aktorių panašų į kitą. Na, jums taip patinka. Bet tai gerai yra tik čia. Šiaip pasaulyje žiūrovai miršta dėl tiesos. Štai, kodėl yra tiek daug realybės šou – ten rodoma tiesa. 
Ir jei lietuviai taps geresni už mūsų aktorius, tuomet valio, mes juos ant rankų nešiosime. Kitaip sakant, jeigu jūsų kepama pica bus geresnė už itališką, mes rinksimės lietuvišką picą.   
– Neretai akcentuojate, kad meilės trūkumas sau ir prasta savivertė yra vienos didžiausių problemų pasaulyje. 
– Taip, meilė sau – raktas į viską. Kuo daugiau save myli, tuo labiau rūpiniesi kitais žmonėmis. Kai kada meilė sau tapatinama su arogantiškumu, savanaudiškumu. Nesąmonė. Jei nemėgsti savęs, tu nemėgsti ir kito. Kartasi mane žmonės pavadina genijumi. Na, ką gi puiku. Vadinasi ir tu esi genijus, kadangi manyje matai save.  
– Neretai žmonės save stabdo įvairiomis baimėmis, abejonėmis. Kaip įveikti psichologinius demonus, kurie neleidžia įgyvendinti troškimų? 
– Visi svajoja, bet kad svajonė taptų realybe, reikia rasti mokytojus. Juk jei nori išmokti gaminti gerus sušius, turi važiuoti į Japoniją. Niekada netapsi geriausiu sušių meistru, jeigu būsi čia. 
Jūsų šalyje daug negatyvumo, jūs tikite, kad svarbiausias gyvenimo variklis yra kentėjimas, skausmas, liūdesys. Buvau Lenkijoje ir manęs paklausė kaip sekasi. Atsakiau, kad fantastiškai. Tuomet žmonės pasakė, kad nežino kaip su manimi užmegzti ryšį, nes ten visi vieni prie kitų „prisijungia“ per skausmą. Ir Lietuvoje skausmas sujungia žmones. Neretai manoma, kad būti laimingam yra kažkas netikro. 
Pirmas dalykas, kurį turi padaryti, kad taptum laimingas, tai nustoti vaidinti, pataikauti, žemintis. Reikia šimtu procentų būti savimi. Dažniau išjunkite protą ir atsigręžkite į savo širdį. Neretai smegenys nori, kad darytumėte pasirinkimus, kurie suteikia daug kančios. Šioje šalyje daugelio žmonių smegenys gyvena baimėje. Tad jei darote sprendimus paremtus blogomis mintimis, jie negali būti geri. 
– Neretai Holivudo aktorių neaplenkia įvairios gyvenimo negandos – vienišumas, skyrybos, narkotikai, alkoholis. 
– Žmonės turi problemų. Ir tai nesusiję su šlove. Gal kažkas neturi tėvų, kažkas neturi  meilės.  Garsus ar negarsus žmogus –  nėra skirtumo.  Jei L.DiCaprio yra įžymus, tai nereiškia, kad jis neturi problemų.   
 
Tu viską, ko tau reikia turi tik tada, kai širdyje esi laimingas. Mitas, kad jei esi žinomas, turtingas, mokaisi teisingoje mokykloje su teisingais žmonėmis, tave aplenks nelaimės ir nesėkmės. Juk kodėl garsenybės nusižudo? Nes jie nėra laimingi viduje. 
– Esate dainininkas, aktorius, šokėjas, prodiuseris, rašytojas, treneris. Kaip viską suderinate?   
– Kai esi talentingas, gali padaryti daug. Šiais laikais užsiimti tik viena veikla yra senamadiška. 
– Papasakokite apie savo šeimą. Kokia jūsų kasdienybė? Kaip ilsitės? 
– Mano mama kilusi iš Baltarusijos, gimė Pinske.  Aš gyvenu Kalifornijoje, Beverli Hilse. Turiu du suaugusius vaikus, mes puikiai sutariame. Rengiu individualias pamokas ir grupinius užsiėmimus. Dažnai einu į filmų premjeras. 
Ilsėtis mėgstu gražioje vietoje Malibu. Įsitaisau prie vandenyno su Margaritos kokteiliu ir atsipalaiduoju saulės atokaitoje. Mano mėgstamiausiais pasaulio miestas Roma, ten buvau 44 kartus. Dažnai ten vykstu su savo vaikais. Man patinka gražios vietos.
HolivudasaktoriaiLeonardo DiCaprio
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.