Tomui kur kas labiau imponuoja jo kolegos kaskadininkai, kurie atlikdami ekstremalius triukus, šokinėdami nuo aukščiausių pastatų, iš važiuojančių transporto priemonių ar degdami atvira ugnies liepsna kiekvieną dieną rizikuoja savo gyvybe tam, kad pirmojo ryškumo žvaigždės kadre atrodytų nepriekaištingai.
Vaikystėje Tomas buvo neklaužada, vėliau ėmė sportuoti ir tapo Lietuvos karatė čempionu, atsidarė savo Rytų kovos menų mokyklą ir galbūt dar šiandien sėkmingai treniruotų vaikus bei suaugusius, jei ne kaskadininko darbas. Laimingo atsitiktinumo ir keletą aktorių pažinojusios sesers dėka beveik prieš dvidešimt metų Tomas Ereminas sudalyvavo atrankoje į Holivudo serialą „Robino Hudo nuotykiai“. Lietuvis tapo pagrindinio veikėjo dubleriu ir kaip pats sako, pateko į paslaptingą Rusijos kaskadininkų ratą.
„Tie žmonės tapo mano mokytojais ir draugais. Matydamas, kaip jie dirba, kaip kiekvieną dieną rizikuoja savo gyvybe tam, kad kiti filme atrodytų įspūdingai, pirmus dvejus metus net nedrįsau savęs vadinti kaskadininku“, – pasakojo Tomas.
Jei žiūrėdami garsius Holivudo filmus kada nors pagalvojote, kokie drąsūs tie aktoriai, vaidinantys pagrindinius herojus, tai greičiausiai suklydote, mat atliekant ekstremalius triukus, daugumą jų pakeičia tais pačiais drabužiais persirengę kaskadininkai, kurie šokinėja iš važiuojančių automobilių, skrendančių lėktuvų ar sprogstančių pastatų. Tačiau retai kada pažinsite savo mylimą kaskadininką, nes jie savo veido nerodo.
„Neturiu jokių ambicijų, kad mane parodytų ekrane, priešingai, išmokau slėpti savo veidą, filmuotis taip, kad kamera jo nematytų, nes tai man garantuoja nenutrūkstamą darbą. Tarkime, tokiame seriale kaip „Sostų karai“ vyksta begalė kovų, kur mano personažas miršta, bet tada mane perrengia, priklijuoja barzdą, uždeda peruką ir naujoje scenoje vaidinu kitą personažą“, – pasakoja kaskadininkas.
Tomas prisipažino, kokius honorarus uždirba kaskadininkai, ir nors daugeliui lietuvių jie tikrai pasirodys stulbinantys, vyras atskleidė ir karčią savo darbo pusę. Filmavimai vyksta toli nuo namų ir šeimos. Vienas filmas filmuojamas vidutiniškai apie pusę metų, kaskadininkai dirba po šešias dienas per savaitę, kartais net 14 valandų per dieną.
Bene didžiausias šio darbo privalumas – darbas su pasaulinio lygio žvaigždėmis. Tomas pasakojo, kad, išjungus kameras, dažniausiai veiksmas persikelia į kurio nors garsaus aktoriaus namelį ant ratų. Labiausiai per dvidešimt darbo metų Tomui įsiminė įvykis su Nicolu Cage‘u, kai, baigus filmuoti, išvažiuodamas iš filmavimo vietos, garsus aktorius pastebėjo Tomą, sustabdė visus automobilius ir priėjęs paprašė lietuvio kaskadininko kartu nusifotografuoti, taip padėkodamas už puikų darbą drauge.
Laidą „Bus visko“ apie Tomą – šį šeštadienį 17 val. 30 min. per LNK.