Kai prieš porą savaičių C.Affleckas triumfuodamas žengė į Holivudo teatro „Dolby“ sceną atsiimti savo pirmojo „Oskaro“, mažiausiai dviejų moterų atmintyje turėjo iškilti atgrasūs jo poelgiai.
Slogūs prisiminimai apie laureatą iki šiol kankina prodiuserę Amandą White (35 m.) ir operatorę Magdaleną Gorką (39 m.). Jos dirbo komedijos „Aš vis dar čia“ (2010 m.), kurią režisavo C.Affleckas, filmavimo aikštelėje.
Iš moterų pasakojimų galima susidaryti įspūdį, kad tai, kas vyko filmavimo aikštelėje, buvo panašu ne į kūrybinį procesą, o į bandymą surengti orgiją.
Esą operatorės asistentas moterų akivaizdoje ne tik nuolat kalbėdavo apie savo penio dydį, bet ir paragintas režisieriaus C.Afflecko jį rodė.
C.Affleckas jautė pasitenkinimą matydamas, kaip asistentas priekabiauja prie kolegių, ir visaip jį skatino.
Kodėl A.White ir M.Gorka netrenkė durimis ir nepaliko kūrybinės grupės?
Moterys aiškino, kad laisvai samdomiems prodiuseriams ir operatoriams Holivude ne taip lengva susirasti darbą, todėl buvo priverstos kęsti pažeminimą.
Galiausiai M.Gorka ryžosi išeiti iš kūrybinės grupės, tačiau įkalbėta grįžo. Buvo žadama, kad C.Affleckas apsiramins, bet netrukus viskas ėmė kartotis.
Sykį per filmavimą režisierius su scenarijaus bendraautoriu ir tuomečiu savo svainiu Joaquinu Phoenixu bei dviem moterimis užsirakino prodiuserės A.White kambaryje ir ten mylėjosi.
Negana to, kartą naktį C.Affleckas esą vienais apatiniais įsirangė į miegančios M.Gorkos lovą. Atsibudusią nuo glamonių operatorę ištiko šokas.
Kai abiem moterims išseko kantrybė, jos kreipėsi į teismą. M.Gorka prašė iš C.Afflecko priteisti 2,25 mln. JAV dolerių, A.White – 2 mln. Supratęs, kad ieškovės nejuokauja, filmo režisierius pasisamdė brangius advokatus. Jie pasistengė, kad moterys atsiimtų ieškinius. Holivude iki šiol spėliojama, kiek šis susitarimas galėjo kainuoti C.Affleckui.
Beje, filmą „Aš vis dar čia“ kritikai sumalė į miltus, jį ištiko ir finansinė nesėkmė. Holivudo užkulisiuose buvo šaipomasi, kad likimas režisieriui taip keršija už atgrasų elgesį su kūrybinės komandos narėmis.
Tuomet skandalas taip ir neįsisiūbavo. Greičiausiai todėl, kad Casey labiau buvo žinomas ne kaip aktorius ar režisierius, o kaip Beno Afflecko (44 m.) jaunesnysis brolis ir Matto Damono (46 m.) draugas. Būtent jie labiausiai stengėsi, kad Casey gautų ryškesnių vaidmenų.
Apie šią istoriją garsiau prabilta C.Affleckui sukūrus įspūdingą vaidmenį dramoje „Mančesteris prie jūros“, kuris jam pelnė ir Auksinį gaublį, ir „Oskarą“.
„Reikalas sutvarkytas taip, kad visi liko patenkinti, – suirzęs atšovė aktorius, kai „New York Times“ žurnalistai priminė šią istoriją. – Buvau įžeistas ir apstulbęs. Esu įsitikinęs, kad daugeliui taip nutinka.
Tai buvo skaudi ir nemaloni situacija. Pirmiausia niekuo dėtiems mano šeimos nariams.“
Laureatui nepaspaudė rankos
* Septynerių metų senumo įvykius greičiausiai prisiminė ir aktorė Brie Larson, kuriai sausį teko teikti C.Affleckui Auksinį gaublį už vaidmenį filme „Mančesteris prie jūros“.
* Tuomet ji nepaspaudė laureatui rankos, neapkabino ir nepabučiavo, nors paprastai tokia proga taip daroma. Brie tiesiog padavė prizą, apsisuko ir nulipo nuo scenos.
* „Oskaro“ ir Auksinio gaublio laureatė taip greičiausiai išreiškė panieką C.Affleckui, per plauką neatsidūrusiam teisiamųjų suole.
* Tuomet padėkos kalboje aktorius kažkodėl prabilo apie stiprius savo dviejų vaikų charakterius ir teigė atsiribojantis nuo supančio triukšmo.
* Ko gero, tik nedaugelis suprato, kad jis turėjo galvoje kaltinimus, kurie ir dabar galėtų pakenkti karjerai.
Parengė Ona Kacėnaitė