Regis, labiausiai laukta žinia buvo tai, jog aktoriui Leonardo DiCaprio pagaliau pavyko iškovoti geriausio aktoriaus „Oskarą“ už vaidmenį filme „Hju Glaso legenda“ („The Revenant“).
Svarbiausią Geriausiojo filmo nominaciją laimėjęs filmas „Sensacija“ („Spotlight“) pats tapo sensacingu pasirinkimu.
Nors apie dienraščio „The Boston Globe“ žurnalistų atskleistą kunigų pedofilijos skandalą pasakojantis filmas pernai pasižymėjo Teljuraido ir Toronto filmų festivaliuose, vėliau vis mažiau ekspertų tikėjosi, kad jis gali rimtai varžytis dėl geriausio metų filmo titulo.
Jausmas dar labiau sustiprėjo, kai „Hju Glaso legenda“ iškovojo „Auksinį gaublį“ geriausio draminio filmo kategorijoje ir Prodiuserių gildijos apdovanojimą.
Tad „Spotlight“ skirtas apdovanojimas pirmadienį buvo viena karščiausiai žiniasklaidoje aptarinėjamų temų.
Džiaugsmas dėl L.DiCaprio
Tiesa, nemažai nepasitenkinimo sulaukė ir tai, kad „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ (Mad Max: Fury Road) iš viso pelnė šešias statulėles, tačiau visos jos buvo skirtos už techninius filmo pasiekimus.
„Ceremonijoje buvo trumpa akimirka, kai atrodė, jog „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ juda link to, kad bus pripažintas kaip revoliuciją sukėlęs ir vizualiai pribloškiantis darbas. Tačiau taip neįvyko“, – piktinosi „Gizmodo“.
Tačiau dėl L.DiCaprio laimėjimo internetas džiūgavo beveik vieningai.
„Pagaliau! Mūsų vaikinas! Džiaugiamės dėl Leo“, – „Twitter“ parašyti reperio Kanye Westo žodžiai sulaukė daug pritarimo.
Socialiniai tinklai taip pat alpo ir dėl Kate Winslet reakcijos. Beveik 20 metų kartu su L.DiCaprio įvairiuose filmuose kartu dirbusi aktorė išgirdusi apie savo draugo laimėjimą puolė į ašaras.
Daug kas sukėlė nuostabą
Salėje „Dolby Theater“ susirinkę žiūrovai aiktelėjo ir tada, kai Markas Rylance'as iškovojo „Oskarą“ už geriausią antraplanio aktoriaus vaidmenį filme „Šnipų tiltas“ („Bridge of Spies“).
Nustebimą sukėlė tai, kad šis apdovanojimas buvo prognozuojamas Sylvesteriui Stallone, kuris po 39 metų pertraukos vėl įkūnijo Rocky Balboa filme „Krydas: gimęs kovoti“ („Creed“).
„Nuo veblenančio kovotojo su pernelyg daug sidabrinių papuošalų iki „Oskaro“ nominacijos lyderio? Galbūt S.Stallone „beveik laimėtas“ apdovanojimas ir taip yra nuostabu. Tokio sugrįžimo mažai kas tikėjosi“, – legendinio aktoriaus situaciją įvertino „Time“.
Žiniasklaidą sujaudino ir kompozitoriaus Ennio Morricone iškovotas „Oskaras“ už geriausią garso takelį Quentino Tarantino filmui „Grėsmingasis aštuonetas“ („The Hateful Eight“).
„Filmas turėjo įvairiausių problemų, bet E.Morricone muzika buvo tobula. Jam 87 metai, bet tai yra jo pirmasis „Oskaras“, – stebėjosi „Time“ apžvalgininkas.
„Tačiau labiausiai šokiravo tai, kad visa ceremonija truko tik 3,5 valandos. Nors pastaraisiais metais kai kurios ceremonijos buvo ir trumpesnės, dažnai viskas išsitempia daugiau kaip keturias valandas, todėl nereikėtų to priimti kaip savaime suprantamo“, – atkreipė dėmesį „The New York Times“.
Aštrūs vedėjo juokeliai
Internetas sureagavo ir į ceremonijos vedėjo Chriso Rocko šnekas. Komikas pasišaipė iš to, kad šiemet pagrindinėse aktorių nominacijose nebuvo nė vieno ne baltaodžio, ir iš kai kurių juodaodžių aktorių, kurie nusprendė dėl to boikotuoti ceremoniją.
„Septintajame dešimtmetyje buvo tas pats, bet juodaodžiai tada neprotestavo. Mes turėjome rimtesnių dalykų protestuoti ir buvome per daug užimti linčo teismuose ir prievartaujami, kad rūpintumėmės geriausia kinematografija“, – karčiai juokavo C.Rockas.
Tokie juokai sulaukė įvairių reakcijų. Antai žurnalas „New York Daily News“ savo viršelį skyrė komiko kritikai.
„Chrisas nuėjo per toli. C.Rockas buvo sunkioje padėtyje, tačiau linčo teismo juokeliai buvo siaubingi“, – rašė „New York Daily News“.
Tačiau daug pramogų pasaulio atstovų palaikė komiką.
„Tai buvo tikrai puiku“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė komikė ir laidų vedėja Ellen DeGeneres.
Palaikymo žodžius išsakė ir laidų vedėja Oprah Winfrey, aktorė Mia Farrow ir komikė Amy Schumer.
„Chriso Rocko pasirodymas tiesiog nužudė. Nuostabu“, – „Twitter“ rašė rašytojas Stephenas Kingas.