Nė vieno projekto filmavimo nepraleidusi Klaipėdos pilies džiazo asociacijos prezidentei Ingai Grubliauskienei juokiasi, kad per tuos tris mėnesius, kol vyko projektas visa Klaipėdos regiono komanda tapo artima lyg šeima, o ji visus orkestrantus pamilo lyg vaikus.
„O kaip gali būti kitaip? Matydama, kaip jie stengiasi, repetuoja ir aukoja savo laisvą laiką negalėjau jų nepamilti.
Pagalvokite, kiek jie investavo savo energijos ir laiko? Ir viskas vardan vieno bendro tikslo – Klaipėdos vardo garsinimo. Juk ir mūsų šūkis – „Tik kartu mes Klaipėda. Tik kartu mes jėga!“ – džiaugėsi Inga Grubliauskienė.
I. Grubliauskienė suskaičiavo, kad per tris mėnesius, aštuonis filmavimus, Klaipėdos komanda kartu praleido daugybę bemiegių naktų, paruošė ir sudainavo 7 kūrinius, kuriuos repetavo daugiau nei 100 valandų, nuvažiavo 5 600 km, suvalgė 1920 sumuštinių, 64 kg lietuviškos „mišrainės“.
„Labai smagu, kad vyko toks projektas, kuris parodė, visų Lietuvos regionų pučiamųjų orkestrų veiklą. Džiaugiamės, kad Lietuvoje turime tiek daug talentingų jaunųjų pūtikų. Ir nesvarbu, kas šiandien laimės. Svarbiausia – draugystė ir džiazio dvasia. Linkiu sėkmės tiek Klaipėdos regiono komandai, tiek konkurentams“, – sakė nė vieno filmavimo nepraleidusi I. Grubliauskienė.
„Vario audros“ superfinale šeši stipriausi orkestrai atliko geriausius savo kūrinius.
Bene skambiausiame šalies muzikiniame projekte rungėsi 11 pučiamųjų orkestrų iš visos Lietuvos. 10 iš jų gyvuoja ir kartu groja jau ne vienerius metus, 11-tasis susibūrė vos per dvi savaites. Šiame šou dalyvavusius orkestrus į sceną lydėdavo žinomi Lietuvos atlikėjai, kurie ir pasirodydavo kartu. Pučiamųjų orkestrus vertino ne tik LRT televizijos žiūrovai, bet ir kompetentinga komisija. Jos nuolatiniai nariai – nenuilstančioji Zita Kelmickaitė bei valstybinio pučiamųjų orkestro „Trimitas“ dirigentas Ugnius Vaiginis.
.