Neseniai portale lrytas.lt pasirodė gatvės eksperimentų laida „Šimtaveidis“, kurią kuria TV laidų vedėjas, prodiuseris Timūras Augucevičius ir renginių organizatorius bei vedėjas M.Vasilevičius.
Timūras pasislėpęs filmuoja, o Marius atlieka įvairius vaidmenis, kurie stebina, juokina, šokiruoja sostinės praeivius ir įtraukia juos į netikėtas situacijas bei pokalbius.
Vienoje laidoje Marius įsikūnijo į zombį ir gąsdino žmones. Kitoje vaidino gatvės šlavėją – prašė parko lankytojų mesti šiukšles tiesiai ant žemės ir ragino vežimėlius stumiančias moteris neviršyti leistino greičio.
Trečioje M.Vasilevičius apsimetė bėgiku ir kalbino parke sportuojančius vilniečius.
Ketvirtoje – apsirengęs ilgu lietpalčiu praeivių klausinėjo, kaip nuvažiuoti prie Edukologijos universiteto bendrabučių, ir siūlėsi išsitraukti dūdelę.
Daugeliui praeivių jis priminė ekshibicionistą (iškrypėlį, demonstruojantį lyties organus).
Prieš rengdami kiekvieną laidą komandos nariai turėjo galvoje, kad situacija gali baigtis blogai, ir buvo numatę, kaip elgsis, jei kuris nors iš praeivių supyks ar net užsipuls.
Jie ketino bėgti ir aiškinti, kad filmuoja, o situacija – suvaidinta.
„Filmuojant epizodą su dūdele mačiau, kaip kai kurių veidai tiesiog persimaino.
Iš pradžių praeiviai, matydami mano išvaizdą, kuri tikrai priminė gatvėse slankiojančių ekshibicionistų, bandė perlipti save ir man padėti.
Jie padėdavo, o tada aš vis tiek užbaigdavau viską sakydamas, kad esu maniakas“, – pasakojo Marius.
M.Vasilevičius prisipažino, kad buvo gaila poros žmonių, kurie nuėjo stipriai nusivylę ir neatsisuko pažiūrėti, kai jis iš tikrųjų iš po palto išsitraukė dūdelę.
Kiti Mariaus pašnekovai reagavo priešingai – pasijuto kalti ir norėjo atsiprašyti dėl to, kad negerai pagalvojo.
Marius džiaugėsi, kad Lietuvos žmonės yra nuoširdūs ir kai kuriose situacijose net netikėtai draugiški.
Filmuodami epizodą su dūdele laidos kūrėjai sakė norėję surengti provokaciją.
Nuo rugsėjo į sostinę iš kitų miestų ir miestelių suvažiavo daug pirmo kurso studentų, kurie greičiausiai iš tėvų prisiklausę, kad reikia saugotis įtartinų vyrų.
M.Vasilevičiui buvo įdomu patikrinti, kaip jaunimas reaguoja į keistuolius.
„Prajuokindavo merginos, kurios jau iš toli mane pastebėjusios specialiai užsidėdavo ausines ir apsimesdavo nieko nematančios. Smagu, kad taip yra.
Vis dėlto buvo ir tokių, kurios net ir išsigandusios mėgino padėti“, – stebėjosi vyras.
Marius susidarė įspūdį, kad vaikinams būtų visiškai vienodai, jei keistuolis gatvėje stovėtų tik su apatinėmis kelnaitėmis ar be batų. Jaunuoliai nebijo ir gali drąsiai pakalbėti, pagelbėti.
Pora užkalbintų vyrukų net keletą kartų bandė pasitikslinti, kokią dar dūdelę jiems nori parodyti, tarsi laukdami atsakymo, po kurio galėtų pasiūlyti kumštį.
Siužetas apie zombį Mariui nesukėlė sunkumų. Viskas buvo paprasta – reikėjo tiesiog išgąsdinti žmones.
Reakcija dažniausiai būdavo dvejopa: arba žmonės išsigąsdavo, arba imdavo juoktis. Tačiau vienas vaikinas jau buvo Marių nutvėręs už rankos ir norėjo gerai užtvoti.
„Vaikinas ketino trenkti man į veidą, tačiau spėjau pasakyti, kad mes filmuojame. Stengėmės per daug agresyvių žmonių neįtraukti į savo žaidimą.
Turbūt, jei pulčiau prie kokių penkių girtų vyrukų, tai, aišku, kaip viskas man baigtųsi“, – kalbėjo M.Vasilevičius.
Laidos kūrėjai filmavo vidutinio amžiaus praeivių poras, jaunimą – tokius žmones, kurie negalėtų per daug įsižeisti.
Marių itin pralinksmino situacija, kai vaidino gatvės šlavėją ir liepė žmonėms mesti šiukšles ant žemės. Viena mergina jam iš gailesčio net pasiūlė spurgą.
Ji stengėsi atsargiai paduoti skanėstą, nes esą šlavėją gali išmesti iš darbo, jei darbdaviai pamatys imantį spurgą.
Po situacijos su maratonininku Marius sakė supratęs, kad vilniečiai mėgsta juokauti, pasiduoda linksmoms provokacijoms ir įsitraukia į sportines lenktynes.
„Ėmėme svarstyti, kaip sektųsi tokios situacijos ne Vilniuje. Juk sostinėje žmonės laisvesni, nesusikaustę. Tad ateityje ketiname laidas filmuoti ir už Vilniaus ribų. Bus įdomu palyginti“, – sakė M.Vasilevičius.
Jis vaidino bėgiką, kuris esą po nubėgtų 10 km nori parūkyti ir teiraujasi, kas galėtų pridegti cigaretę.
Įdomu tai, kad vaikinui niekas nepuolė pamokslauti, kad jis taip kenkia sveikatai ir cigaretė visai nedera sportininkui.
„Jei panašią situaciją būtume filmavę mano gimtuosiuose Telšiuose, turbūt būtume ne tik paauklėti, bet ir išauklėti“, – juokėsi Marius.
Pradėję laida su zombiu, kurioje visai nebuvo šnekama, situacijų kūrėjai pastebėjo, kad ir jiems, ir žiūrovams kur kas įdomiau, kai užsimezga pokalbis.
Tad ateityje M.Vasilevičius su kolegomis ketina pereiti prie tikrų socialinių eksperimentų gatvėje.
Dėmesio auka
Iš Telšių kilęs M.Vasilevičius jau ketverius metus yra profesionalus renginių organizatorius ir vedėjas, Klaipėdos kolegijoje baigęs kultūrinės veiklos vadybą.
Dešimt metų jis gyveno uostamiestyje, o prieš metus atsikraustė į Vilnių. Tiesa, baigęs studijas buvo metams išvykęs į užsienį – viešbučiuose dirbo animatoriumi.
Nuo vaikystės Marius svajojo vaidinti, vesti TV laidas. Televizijoje jis yra vedęs kelias laidas. Viena jų – „Euras 2015“, kuri prieš metus buvo rodoma per TV3.
Marius taip pat yra dalyvavęs laidose „Mano vyras gali“ ir „Šventę švęsti“ (LNK).
Susipažinęs su laidų prodiuseriu ir vedėju T.Augucevičiumi ėmė kurti bendrą projektą „Šimtaveidis“.
Marius veda įvairius renginius – nuo rimtų parodų pristatymų iki trankių vestuvių puotų. Praėjusią vasarą jis dirbo 38 vestuvėse.
M.Vasilevičius save vadina dėmesio auka. Kadangi savaitgaliais renginiams atiduoda visas jėgas, nuo pirmadienio iki trečiadienio būna išsekęs ir liūdnas.
Tuo metu jis vakarais su žmona mėgsta žiūrėti filmus.
Marius sakė, kad jam nereikia ekstremalių pomėgių, nes adrenalino pakanka ir vedant renginius.
Prieš dvejus metus vedęs M.Vasilevičius juokavo, esą jo žmona vizažistė ir grimuotoja Olga Vasilevičė (30 m.) neretai skundžiasi, kad jis tiek daug energijos atiduoda kitiems, jog mažai lieka jai.