Lietuvio patirtis: „Londone vairuoti taksi reikia daug pastangų“

2015 m. rugsėjo 14 d. 18:45
lrytas.lt
Šį kartą socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“ laužo standartus ir įrodo, kad, tvirtai pasiryžus, galima tapti bet kuo. Šįkart – istorija apie Vilių Kvedarą, legendinio juodojo Londono taksi automobilio vairuotoją.
Daugiau nuotraukų (2)
Iš Joniškio kilęs Vilius Londoną jau dešimtmetį laiko savo namais. Prieš emigraciją vyrukas dirbo savo svajonių darbą: gynė Lietuvą nuo nusikaltėlių ir buvo sąžiningas policininkas. Pustrečių metų Vilius dirbo sostinės areštinėje, kur priimdavo ir išleisdavo suimtuosius, kamerose prižiūrėjo tvarką. Šios patirties jam užteko, kad suvoktų, jog toks darbas ne jam. Tuo metu Viliaus mergina, dabar jau žmona, gavo pasiūlymą įsidarbinti viename iš Londono oro uostų. Vyrukas nusprendė sekti paskui.
Netrukus Londone jis susirado darbą pramoninėje skalbykloje, tačiau vieta, kurioje nereikia jokių protinių gebėjimų, lietuviui kėlė nuobodulį, tad susirado darbą apsaugos kompanijoje.
„Iš pradžių saugojau futbolo stadionus, vėliau privačius namus“, – pasakoja lietuvis, kuriam po puspenktų metų ir šis darbas pasidarė nuobodus.
Netrukus lietuvis sužinojo apie prestižinę specialybę, apie kurią svajoja tūkstančiai, tačiau tik vienetams svajonė išsipildo. Tai legendinių juodųjų Londono taksi automobilių vairuotojai. Tapti „black cab‘o“ vairuotoju nėra taip paprasta – reikia baigti specialius 3–4 metus trunkančius kursus ir išlaikyti sudėtingą egzaminą. Anglijoje nuskambėjo ne vienas atvejis, kai egzamino neišlaikęs žmogus susirgo depresija.
„Nusprendžiau imtis šio reikalo“, – sakė lietuvis, kurio galvoje turėjo sugulti visas daugiamilijoninio miesto žemėlapis: didieji prospektai, alėjos, pastatai ir net pačios mažiausios gatvelės ir skersgatviai.
Šiandien lietuvis Vilius vairuoja savo nuosavą juodąjį taksi automobilį. Įsigijęs tokį pirkinį su paskola, vyras per dvejus metus ją išmokėjo. O investavus apie 10 000 svarų į taksi vairuotojų kursus, viskas atsipirko vos per pusmetį. Vilius prisipažino, kad, jeigu būtų vienišas ir neturėtų žmonos bei kelerių metų dukrytės, veikiausiai dirbtų po 14 valandų per parą.
„Šeima reikalauja dėmesio, ir aš prie jos derinu savo laisvą darbo grafiką“, – laidai „Emigrantai“ atvirai dėstė Vilius.
Socialinės dokumentikos laidą „Emigrantai“ žiūrėkite antradienį per LRT. Reportažus rengia Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.