Šiuo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje paskutinius bakalauro metus baigia ketvirtakursiai aktoriai, užauginti žinomos poros. „Į akademiją visi ateina be profesijos. Ją per ketverius metus įgauna, taip pat kaip ir įgūdžius. Tačiau vien to neužtenka – aktorius turi būti apsišvietęs, didelės erudicijos ir visada tobulinti savo dvasią. Mokslas suteikia fundamentalias žinias ir įgūdžių valdymą, tačiau svarbiausia yra netapatinti kūrybos su amato žiniomis. Tai yra tik įrankis“, – aiškino V. Anužis.
Anužių kuruojami studentai vis ryškiau šviečia ne tik Lietuvoje, bet ir plačiai Europoje. Jų studentė Aistė Diržiūtė savo vaidmeniu filme „Sangailės vasara“ sužavėjo Berlyno filmų festivalio gurmanus, prestižinio „Sundance“ kino festivalio JAV žiuri bei lietuviškų kino apdovanojimų „Sidabrinės gervės“ komisijos narius. Aktorė taip pat tapo finalininke kylančių Europos žvaigždžių konkurse „Shooting Stars“. Kita ryškiai aktorystės pasaulyje žibanti Anužių studentė – Agnieška Ravdo, pakeitusi Rasą Samuolytę ir tapusi naująja Džiuljeta spektaklyje „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džiuljetos istorija“ ir suvaidinusi Niną Zarečnają Oskaro Koršunovo režisuotoje „Žuvėdroje“. O prieš penkerius metus Klaipėdos universitete Anužių išleistas Latvijos aktorių kursas, sėkmingai adaptavęsis gimtojoje šalyje, skina šalies ir tarptautinius apdovanojimus.
„Viskas priklauso nuo jų pačių – nuo jų valios, noro, užsispyrimo ir aplinkybių“, – tikina V. Anužis. Ar nekyla mintis apie atsirandančią konkurenciją tarp dėstytojų ir mokinių? „Tokie jausmai mums nepažįstami. Kiekviena studentų sėkmė – didelis džiaugsmas mums, įvertinimas ir patvirtinimas, kad mūsų pastangos nenueina veltui“, – sakė pedagogas.
Be savo įprasto darbo, talentingasis V. Anužis dar filmuojasi televizijoje. TV3 žiūrovai pirmadienio–ketvirtadienio vakarais 21.00 val. jį mato detektyviniame seriale „Tobula kopija“. Čia aktorius įkūnija įtakingą verslininką Jokūbą Šalkauską, išgyvenantį dukters netektį. „Nutikus šiai nelaimei herojus pradeda aplinkui matyti pažemintųjų, įskaudintų žmonių rūpesčius, bėdas, tampa supratingesnis. Stengiuosi, kad personažas būtų kuo žmogiškesnis, skaudžiai išgyvenantis užklupusią nelaimę“, – apie vaidmenį kalba V. Anužis.
Ar žmogus, patyręs netektį, gali geriau suprasti kitą žmogų, širdyje nešiojantį tokį pati skausmą? „Viskas priklauso nuo žmogaus dvasinės struktūros. Yra toks geras posakis – protinga širdis. Užkoduotą gailestingumo pradą žmogus arba turi, arba ne“, – įsitikinęs žinomas vyras.
Įdomus sutapimas – „Tobuloje kopijoje“ kartu su Vytautu pasirodo ir žmona Velta. Ji seriale tampa pagrindinės herojės vaiko močiute. Kartu sutuoktiniai daro daug ką – dėsto, režisuoja ir vaidina. V. Anužis pripažįsta: „Krūviai nėra menki, tačiau toks mūsų darbas – dirbti su jauno žmogaus dvasia. Natūralu, kad studentų nesėkmės, abejonės, galimybės ir jausmai nedingsta pasibaigus paskaitoms. Parsinešame juos namo ir kalbame... Atskirti darbą nuo asmeninio gyvenimo tampa per daug sudėtinga.“