Tuo metu kaip tik sirgo jos pusketvirtų metų dukra ir motina svarstė, kas galėjo jai nutikti, kai žinių studijoje buvo paskelbta, jog vieni iš meningokokinės infekcijos simptomų – hemoraginis bėrimas ir aukštas karščiavimas. Mama skubiai kreipėsi į Kėdainių medikus, kurie mergaitę persiuntė į VšĮ Kauno klinikinę ligoninę.
Kauno klinikinės ligoninės gydytojai iš karto įtarė meningokokinę infekciją. Sunkios būklės ligonė buvo stacionarizuota intensyvios terapijos skyriuje. Po tyrimų jai diagnozuotas pūlingas meningitas. „Nedelsiant pritaikėme prieššokinį ir antibakterinį gydymą, mažametės būklė pagerėjo. Iš intensyvios terapijos ją perkėlėme į bendrą skyrių“, – kalbėjo D. Varaškevičius.
Kelias dienas VšĮ Kauno klinikinėje ligoninėje nuo meningokoko infekcijos gydyta pusketvirtų metų mergaitė iš Kėdainių sveiksta ir pavojus jos gyvybei nebegresia. „Į mūsų skyrių mergaitė buvo stacionarizuota antradienį, o vakar ją jau perkėlėme į bendrą skyrių“, – pasakojo VšĮ Kauno klinikinės ligoninės Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Darius Varaškevičius.
„Nors žiniasklaida dažnai kritikuojama, bet informacinė ir šviečiamoji jos misija šiuo atveju faktiškai išgelbėjo gyvybę. Niekas nežino, kaip viskas būtų pasibaigę, jei apie ligos simptomus žiniasklaida nebūtų pranešusi, nes meningokokinė infekcija po organizmą neretai išplinta žaibiškai ir kiekviena minutė tampa itin svarbi“, – akcentavo D. Varaškevičius.
Meningokokinė infekcija yra itin pavojinga ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas). Ankstyvieji meningokokinės ligos požymiai panašūs į peršalimo ligų: karščiavimas, galvos skausmas, šaltkrėtis, sprando raumenų sustingimas, vėmimas. Ligai progresuojant ligos eiga sunkėja – išryškėja odos bėrimas (hemoraginis bėrimas, t. y. kraujosrūvos).
Kasmet nuo šios ligos VšĮ Kauno klinikinėje ligoninėje yra pagydoma 9-16 pacientų.