Medikė Irena Pivoriūnienė atskleidė, kad šie draudimai yra panašūs daug kuo: jie ne tik kelia priklausomybę, bet ir yra ypač kenksmingi žmogaus sveikatai. „Jei reikia ką nors stimuliuoti – jau blogai. Duomenys labai rimti. Ir kofeino kiekis, ir taurino kiekis – kenkia. Kenkia širdelei, o ypač kenkia augančio organizmo širdelei. Alkoholis bet kokiu pavidalu, pats brangiausias, pats kokybiškiausias, taip pat pakenkia kepenims, širdžiai, o ką jau kalbėti apie smegenis. Juk kiekvienas puikiai žino kaip atrodo alkoholio išgėręs žmogus. Jis atrodo kaip durnelis“, – laidoje kalbėjo medikė.
Medikai stebisi: tos energinės skardinės – jaunimui tarsi medumi pateptos. Pasak medikų, yra tai, kad tarp odekolono ir energinių gėrimų – labai daug panašumų. Pasirodo, energiniai gėrimai labai panašiai kaip ir alkoholis sukelia priklausomybę. „Energinių gėrimų pradedama gerti vis daugiau ir daugiau. Man teko kalbėti su vaiku, kuris per dieną išgerdavo 10 energinių gėrimų, ir pateko į ligoninę“, – sakė medikė.
„VIRAL‘o“ vedėjas Simas Stankus surado paaiškinimą, kodėl odekolonus ir energinius uždraudė tuo pačiu metu. „Nepilnamečiai – gudrūs padarai. Nupirkti energizuojančio „gėralo“ jie prašo mėlynanosių dėdžiukų. Šie už nupirktą „uždraustą vaisių“ gauna komisinių ir perkasi kvapniųjų preparatų – odekolonų. Taip viskas užburtu ratu. Todėl, anot daktarų, priėmus šį įstatymą, išsprendžiamos iš karto dvi problemos.“