Jaunavedžių artimieji sunkiai galėjo patikėti tuo, kas vyksta

2014 m. birželio 16 d. 12:58
lrytas.lt
Naujam TV3 eksperimentui „Aklos vestuvės“ buvo atrinkti 6 dalyviai, iš kurių psichologų, sociologų ir veidotyros specialistų komanda sudarė tris poras.
Daugiau nuotraukų (1)
Dalyviai iki šiol net nenutuokia su kuo jie suporuoti. Jau birželio 16 dienos vakarą antroje projekto laidoje laukia įdomios akimirkos – pasiruošimas svarbiausiai gyvenimo dienai, vestuviniai rūpesčiai ir šventinis jaudulys. Kaip reaguos apie vestuves sužinoję dalyvių giminės ir artimieji? Milžiniškas išbandymas laukia vienos dalyvių poros – vaikinas ir mergina vestuvių dieną pirmą kartą išvys vienas kitą.
„Dalyvius suporavome remdamiesi mokslininkų stebėjimais iš išvadomis. Sunkiausia buvo tą žinią sutikti ne patiems eksperimento dalyviams, o jų artimiesiems. Pavyzdžiui, Andriaus pusseserė, išgirdusi apie skubias vestuves ir dar tai, kad Andrius jai iki vestuvių net neparodys nuotakos, skubotai padarė išvadas, kad vestuvės yra „iš reikalo“. Jos perkalbėti buvo praktiškai neįmanoma. Iki pat lemtingo jaunųjų susitikimo santuokos ceremonijoje artimieji sunkiai galėjo patikėti tuo kas vyksta. O kaip vyko pats susitikimas − kviečiu žiūrėti laidoje“, – sako projekto režisierius Mindaugas Meškauskas.
Vestuvės, kai viengungių sutuokimu rūpinasi bendruomenė ir aplinkiniai, nėra naujas reiškinys. Seną lietuvių liaudies tradiciją primins etnologė Gražina Kadžytė: „Sena patarlė sako, kad iki trisdešimties metų žmogus susiranda porą ir apsiženyja pats, nuo trisdešimties iki penkiasdešimties – žmonės suženyja, o po 50-ies tai reikia ir velniui įsikišti.“
Neretai viengungius supiršdavo kaimo bendruomenė, tetos, dėdės, kaimynai ir kaimynės. Sakoma, kad tokios santuokos buvo tikresnės ir patikimesnės, nes žmogus, surinkęs daugiau informacijos iš aplinkinių, suprasdavo pamatinius dalykus, kad meilės praeina, o santuoka yra žmonų sutartis tolesniam bendram gyvenimui. „Mūsų socialiniame eksperimente mokslininkai psichologai pasielgė panašiai, kaip senovėje elgdavosi bendruomenė, tik metodas čia mokslinis, o ne paprotinis“, – pasakoja režisierius M. Meškauskas.
Kas bent kartą ruošėsi vestuvėms, tas žino, kokia tuo metu būna įtampa, koks jaudulys. Vestuvių planuotojos paieškos, jaunojo kostiumas, jaunosios suknelė, gėlės, vaišės, vestuvinis tortas, stiliaus ir dizaino klausimai – visa tai reikalinga ir viską padės išspręsi „Aklų vestuvių“ profesionalai, į kuriuos laidos kūrėjai kreipėsi siekdami palengvinti būsimiems jauniesiems priešvestuvinį stresą.
Apie šiuolaikines vestuves ir jų tendencijas pasakos žinomas dizaineris Egidijus Rainys, kasmet puošiantis ne vieną nuotaką.
Socialinio eksperimento „Aklos vestuvės“ dalyviai, jeigu tik ištars lemtingąjį „taip“, gyvens kaip vyras ir žmona ištisą mėnesį, o tada nuspręs – skirtis ar likti kartu, ir džiaugsme, ir varge, kol mirtis juos išskirs.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.