Artūras Zuokas, Vilniaus miesto meras, džiaugiasi priimtu sprendimu ir tikisi, jog LR Seimas, svarstydamas šią įstatymo pataisą, įvertins neabejotiną jo naudą. „Labai laukiame į Vilnių sugrįžtant „Kruvino deimanto“ ir „Pasipriešinimo“ režisieriaus Edwardo Zwicko, pasaulinio garso aktorių Danielio Craigo ar Jeremy Ironso. Priėmus šį įstatymą derybos su tokio lygio kino kūrėjais vėl taptų įmanomomis“, – sako A. Zuokas.
Lietuvos gamtovaizdį, architektūrą ir profesionalų darbą vertinantys užsienio kino kūrėjai taip pat su nekantrumu laukia šio pelno mokesčio įstatymo pataisos. Visų laikų geriausių ir pelningiausių filmų dešimtukuose esančių juostų „Žvaigždžių karai“, „Jaunasis Indianas Džounsas“ prodiuseris Richardas McCallumas praėjusią savaitę Vilniuje ieškodamas lokacijų naujam savo filmui sakė, jog Seimui pritarus šiam Vyriausybės sprendimui, Lietuvos sostinė atvertų galimybes įvairiems milijoniniams tarptautiniams projektams.
„Kai panaši įstatymo paskata įsigaliojo Vengrijoje, kuriamų užsienio filmų padaugėjo net septynis kartus. Per penkerius metus filmų gamybos apimtys padidėjo šimtu milijonu litų. Iš kaimyninių šalių panašią lengvatą turi tik Latvija, su kuria šiuo metu konkuruojame ir kuri kol kas turi pranašumą dėl to, kad tokia paskata ten jau įsigaliojusi. Siemui pritarus šiai pataisai Vilnius taptų dideliu traukos centru ir filmams iš Holivudo, ir iš kitų Europos šalių. Dėkojame Finansų ministerijai, kuri ryžosi žengti kino industrijai gyvybiškai svarbius žingsnius “, – sako Jūratė Pazikaitė, Vilniaus kino biuro direktorė.
Privalumus pastebi ir Lietuvos kino prodiuseriai. „Svarbu ir tai, kad ši sistema sudarys sąlygas pritraukti į kino gamybą privačius Lietuvos investuotojus. Tai padėtų lietuvių kino kūrėjams susirasti partnerių užsienio šalyse ir drauge kurti filmus“, – sako Kęstutis Drazdauskas, Lietuvos nepriklausomų prodiuserių asociacijos pirmininkas.