Kino studijos vadovai, kuriems Hičkokas išdėstė savo sumanymą, didelio entuziazmo neparodė. Režisierius nieko kito ir nesitikėjo. Gavęs tik minimalų finansavimą, kino genijus tuo pačiu užsitikrino, kad niekas nesikiš į jo kūrybinį procesą. Pirmiausia, ką jis padarė – nusipirko romano „Psichopatas“ teises iš autoriaus Roberto Blocho, o po to iš šalies knygynų pasistengė supirkti tiek knygos kopijų, kiek tik galėjo rasti. Tikslas – kad kuo mažiau žmonių žinotų jo filmo pabaigą.
Tų pačių 1959-ųjų vėlyvą rudenį, per trisdešimt dienų, juosta buvo nufilmuota. Būtent taip, kaip įsivaizdavo Alfredas Hičkokas. Keli mėnesiai montažo ir 1960-ųjų birželio 16-ąją Amerikos kino teatruose įvyko „Psichopato“ premjera.
Visa kita, kaip sakoma, istorija. Visomis prasmėmis sėkmingiausias A. Hičkoko filmas, nuolat patenkantis į geriausių visų laikų kino juostų sąrašus; žanro etalonas, kuriame slypintį siaubą kiti režisieriai siekia išgauti iki šiol; finansine prasme bet kokius lūkesčius pranokusi juosta, privertusi studijos bosus nusigraužti nagus dėl savo neįžvalgumo; šlovė iki tol sąlyginai nežinomiems pagrindinius vaidmenis atlikusiems aktoriams ir visu ryškumu vėl sušvitusi paties kino genijaus žvaigždė.
Šią nuostabią istoriją dabar galite pamatyti savo akimis. Kino teatruose pradedamas rodyti filmas „Hičkokas“, pasakojantis filmo „Psichopatas“ gimimo istoriją. Pagrindinį – Alfredo Hičkoko – vaidmenį atlieka kaip visuomet puikiai persikūnijantis Anthony‘is Hopkinsas.