„Kai filmas yra interaktyvus, lieka mažiau Dievo sindromo. Žiūrėdamas paprastą filmą žiūrovas neturi jokio pasirinkimo, jis turi paklusti tam, ką sukūrė režisierius. Kai žiūrovas turi tą pasirinkimą, reikia sukurti daug skirtingų vieno pasaulio versijų, kuriose pagrindinis veikėjas – žiūrovas. Tokie filmai yra kino ateitis“, - sakė D. Ulvydas.
Pasak režisieriaus, jau dabar futurologai svajoja, o dažnai ir prognozuoja, kad ateityje kinas bus tik interaktyvus, žiūrovai galės „valdyti“ personažus ar nulemti įvykių eigą.
1967-aisiais metais pasirodžiusi Radužo Činčeros šmaikšti komedija kino pasaulyje sukėlė tikrą revoliuciją. Galimybė žiūrovams balsuoti ir nuspręsti, kaip vienoje ar kitoje situacijoje turėtų pasielgti pagrindinis veikėjas ponas Novakas, buvo netikėta naujovė.
Filmas pasakoja apie vieną keistą dieną eiliniame Prahos daugiabutyje. Pakiliai nusiteikęs pagrindinis herojus Novakas su gėlių puokšte grįžta namo. Šiandien jo žmonos gimtadienis. Prie buto durų vyrą pasitinka tik rankšluosčiu prisidengusi gražuolė kaimynė. Ji netyčia užtrenkė savo buto duris ir prašo priimti į jo butą. Ką daryti?
Tai tik pirma komiška situacija ir pirmoji dilema, kuriai išspręsti prireiks filmo žiūrovų pagalbos. Paspaudę žalią ar raudoną mygtuką jie nuspręs, įleisti kaimynę ar palikti už durų. Žiūrovų laukia ir kitos dilemos – automobilių lenktynės, muštynės, gaisras daugiabutyje ir kitos netikėtos situacijos. Filmo pabaiga – taip pat priklauso nuo žiūrovų.
„Sukurti tokį filmą kur kas sunkiau, bet kartu ir įdomiau. Reikia apgalvoti kiekvieno įvykio visus įmanomus scenarijus. Būtų įdomu pabandyti sukurti tokį filmą“, - sakė D. Ulvydas.
Rugsėjo 6-8 dienomis „Kinoautomatas“ bus rodomas sostinės kino teatre „Forum Cinemas Vingis“.