Raudoni plaukai – iš 100 tūkst. sruogų

2012 m. rugpjūčio 7 d. 13:28
lrytas.lt
„Karališka drąsa“ – tryliktasis animacijos lyderės, studijos „Pixar Animation Studios“ pilnametražis animacinis filmas, kurtas net penkerius metus.
Daugiau nuotraukų (1)
Iki šiol išleisti studijos filmai iš viso uždirbo daugiau kaip 7 milijardus JAV dolerių, todėl studijos vadovai pagrįstai puoselėja viltis, jog „Karališka drąsa“ taps dar vienu perlu kokybiškame „Pixar Animation Studios“ vėrinyje.
Daugeliu atžvilgiu animacinis filmas „Karališka drąsa“ (orig. „Brave“) kino studijai „Pixar Animation Studios“ yra debiutinis:
Tai – pirmas studijos animacinis filmas, kurio pagrindinė herojė – mergina. Tai – pirmas animacinis filmas, sukurtas remiantis pasakų motyvais
Tai – pirmas istorinis studijos filmas, kurio veiksmas vyksta praeityje, todėl animatoriams teko sudėtinga užduotis žiūrovams perteikti viduramžių Škotijos dvasią.
Pagrindinių herojų drabužiai dėliojami sluoksnis po sluoksnio. Kuriant škotų aprangą animatoriams filmo herojus teko aprengti sluoksniu medžiagos, tuomet aprėdyti juos kailiais, apsiaustais bei galvos apdangalais ir galiausiai padabinti diržais ir kitais aksesuarais.
Sunkiausias iššūkis animatorių laukė aprengiant moteriškosios lyties animacinio filmo atstoves – pasijoniai, plačios drabužių rankovės, klostuoti rūbai, dekoruoti aibe brangakmenių ir prabangą simbolizuojančių raštų – filmo kūrėjams tapo itin sudėtinga užduotimi. Tam, kad visi ant animacinio filmo herojaus matomi drabužių sluoksniai harmoningai judėtų ir realistiškai atrodytų, studijai „Pixar Animation Studios“ netgi teko sukurti naują kompiuterinę programą, padėsiančią „rūbams judėti“.
Kaip visuomet kuriant animacinius filmus, daugiausia sunkumų sukėlė plaukai. Regis, nieko sudėtingo, tačiau „Karališkos drąsos“ princesė Merida – ugninių garbanų savininkė. Princesės plaukų kūrimas tapo pačiu sudėtingiausiu animacinio filmo procesu. Juk merginos šukuoseną sudaro net 111 700 atskirų sruogų! Štai čia studijos animatoriai buvo priversti sukurti dar vieną kompiuterinę programą, kuri užtikrinti natūralų ir taisyklingą Meridos garbanų plaikstymąsi ekrane. Ir tik ši programa išgelbėjo studijos dailininkų dienas ir naktis, nes „kompiuterinės smegenys“ kadras po kadro iš „garbanojo“ merginos šukuoseną.
Kaip paaiškėjo, kuriant animacinį filmą „Karališka drąsa“ svarbus vaidmuo teko studijų „Walt Disney Animation Studios“ ir „Pixar Animation Studios“ kūrybos vadovo Džono Lassetero penkiems sūnums bei žmonai Nancy. Jie pirmieji pamato naujausius studijos filmus ir pasidalina savo pastebėjimais (ir kritika) po kurių tenka perdaryti kai kurias filmo scenas, o kartais – net ir scenarijų koreguoti. Dž. Lassetero šeimos peržiūra šiek tiek pakeitė ir „Karališką drąsą“, ir studijos vadovas pažadėjo vėliau atskleisti, kurias vietas koregavo.
Atkakli ir užsispyrusi Škotijos princesė Merida ryžtasi savo karališką prigimtį iškeisti į svajonę tapti didžia lankininke, tačiau tam priešinasi, regis, visas pasaulis. Neketinanti taikstytis su jai primetamomis pareigomis, mergina ketina savarankiškai tvarkyti savo gyvenimą. Tačiau neteisingai suformuluotas prašymas tampa pražūtingu karalystei ir princesė turi pademonstruoti karališką drąsą ir išgelbėti karalystę.
Lietuviškai filmą įgarsino Judita Urnikytė, Lina Budzeikaitė, Algimantas Butvilas, Larisa Kalpokaitė, Algirdas Dainavičius, Džiugas Siaurusaitis, Almantas Šimkūnas ir kiti. Jaunosios maištininkės nuotykiai 3D formatu Lietuvos kino ekranuose prasidės jau šį penktadienį.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.