Kostiumų konkursas: nuo anime iki žaidimų herojų
„Renkis taip, kaip atrodytum dirbdamas savo svajonių darbą, o ne taip, kaip atrodai dirbdamas tą, kurį turi dabar“, – šmaikštavo „cosplay“ konkurso vedėjas iš Didžiosios Britanijos – Kenny Cosplay Stuff, demonstruodamas savo kostiumą.
Konkurso dalyviai stengiasi kuo tiksliau įkūnyti pasirinktą kino filmų, komiksų, žaidimų ar animacinį herojų. Į festivalio sceną lipo ir filmo „Savižudžių būrys“ („Suicide squad“) veikėjai, ir legendinis „Grobuonis“, ir populiaraus žaidimo „League of legends“ herojai.
Dvi dienas vyksiančio konkurso pagrindinis prizas – galimybė atstovauti Lietuvai EuroCosplay konkurse, Londone. Tikroviški kostiumai, grimas, muzikiniai pasirodymai, įspūdingi ginklų muliažai ir vaidyba prikaustė visų festivalio lankytojų dėmesį prie scenos.
Svečiai iš užsienio – Calssara (Vokietija), Cosbabe (Didžioji Britanija), Kenny Cosplay Stuff (Didžioji Britanija) ir Calypsen (Lenkija) prisidėjo prie unikalaus konkurso komisijos. COSPLAY žvaigždės ne tik dvi dienas rinks geriausią kostiumą, bet ir skaitys paskaitas, atskleis visas kostiumo kūrimo subtilybes. Lietuviškajam komisijos flangui atstovauja scenografas ir dizaineris Robertas Kalinkinas ir aktorius Ramūnas Cicėnas.
Mada, tuoktuvės ir kitos pramogos
Festivalis „nowJapan“ prasidėjo iškilmingu atidarymo akcentu didžiojoje festivalio scenoje, kur pasveikinimo žodį tarė Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda. Jis pasidžiaugė Lietuvos ir Japonijos draugyste bei palinkėjo kiekvienam atrasti savitą santykį su Tekančios saulės šalimi.
Festivalis „nowJapan“ jau nuo pirmųjų atidarymo akimirkų uždavė stilingą ir subtilų savaitgalio toną. Dizainerių Ievos Ševiakovaitės ir Jolantos Rimkutės projektas „LT identity“ pristatė išskirtinių ir akį traukiančių drabužių kolekciją. Joje susipynė lietuviški ir japoniški akcentai, susiejantys šias dvi kultūras netikėtais sprendimais ir šviežumu dvelkiančia koncepcija.
Lauke festivalio lankytojus traukė japoniškų automobilių klubo jmd.lt bolidų paroda. Mėgstantys keturis ratus galėjo paklausyti išskirtinio pranešimo apie japoniškų mašinų kultūrą. Ką vairuoja jakudzos, iš kur atsirado driftas ir kas tas bosozoku – visa tai ir dar daugiau „nowJapan“ lankytojams atskleidė automobilių fanatikai.
Pramogos technologijų ir meno mėgėjams
Japonija neįsivaizduojama be ilgaamžes tradicijas puoselėjančio kabuki teatro. Festivalio sceną užėmė spalvingi aktoriai iš GIFU prefektūros Japonijoje, atkartojantys geriausias japoniškos estetikos tradicijas bei nukeliantys šimtus metų į praeitį.
Dievinantys manga komiksus, galėjo pasimėgauti Keiko Kikkawa kūrybinėmis dirbtuvėmis, kuriose ji papasakojo apie visas fantastinio pasaulio kūrimo subtilybes.
O kas laukia sekmadienį?
Antroji festivalio diena žada dar įspūdingesnę programą, tad miegoti iki pietų sekmadienį negalima. Charizmatiškais dalyviais viliojantis kostiumų konkursas pasieks savo apogėjų. Sekmadienį bus paskelbti originaliausių kostiumų savininkai ir pagerbti nepamirštamus pasirodymus surengę dalyviai.
O, svarbiausia, kad daugiausiai komisijos simpatijų sulaukęs herojus gaus bilietą į „EuroCosplay“ konkursą. Tai didžiausias ir prestižiškiausias „cosplay: kultūrai skirtas renginys Europoje, todėl kova dėl galimybės varžytis su geriausiais Europos persirengėliais žada būti kaip niekada įnirtinga. Nugalėtojai bus apdovanoti iškilmingoje ceremonijoje ir pelnys nemarią šlovę. Visai kaip jų įkūnyti superherojai.
Tačiau festivalis siūlo ne tik pasigėrėti spalvingais konkurso dalyviais, bet ir patiems sužinoti apie kostiumo gaminimo subtilybes bei šį meną propaguojančių žmonių kasdienybę. „Cosplay“ žvaigždė iš Vokietijos – Calssara skaitys pranešimą intriguojančia tema: „Tėvai nekenčia mano hobio. Ką daryti?“. Tuo tarpu Kenny iš Didžiosios Britanijos pasidalins patarimais, nuo ko pradėti persirengėlio karjerą ir, apskritai, kas tai per dalykas. Bus įdomu ir moksleiviams, ir jaunatviško polėkio nestokojančioms močiutėms.
Muzikinis sekmadienis
Muziką galima ne tik groti, bet ir apie ją kalbėti. Šios misijos imsis ilgametės radijo laidos apie miesto kultūrą ir eksperimentinę muziką „Despotin Beat Club“ vedėjas ir didžėjus bei melomanas Marius Mozūraitis.
Festivalio „nowJapan“ metu jis papasakos, ką reiškia paslaptinga sąvoka „miesto skambesys“ ir kodėl ji yra pernelyg plati, kad tiktų apibūdinti šiuolaikinėje muzikoje vykstančius reiškinius. Pagrindinis pranešimo akcentas dedamas ant Japonijos muzikos išradingumo ir kultūrinių inovacijų. Ši šalis jau daugybę metų sugeba „gaminti“ unikalų ir autentišką požiūrį į meną, kuris skiriasi nuo likusio pasaulio. Kaip jai pavyksta nuolatos stebinti net ir visko girdėjusius melomanus?
Festivalis kartu su muzikalių aktorių grupe „WhaleSounds“ iš Lietuvos pakvies į garsų, jausmų ir japoniško ambiento medžioklę ir priartins masyvias vandenynų gelmes prie mūsų ausų.
Po „WhaleSounds“ pavadinimu slepiasi penki jauni muzikuojantys aktoriai, pasirengę sužavėti savo rytietiškais ambient muzikos stiliaus garsais. Save jie laiko penkių motorų laivu, kurio kelionė prasideda vandenyno gilumose kartu su muzika ir klajonėmis, padedančiomis įsilieti į vandenų pasaulį.
Nuo „Geležinė lapės“ iki origami
Visiems puikiai pažįstama „Geležinė lapė“ gracingai atvilks savo pūstą uodegą ant „nowJapan“ scenos ir paskaitys iš koto verčiančią paskaitą „Kiek tavyje yra japono?“. Subtilus humoras, sarkastiškas žvilgsnis į kasdienybę ir puikus šiuolaikinių aktualijų pajautimas atnešė „Geležinei lapei“ minias gerbėjų. Retokai viešai pasirodanti „Geležinė lapė“ yra neabejotinai vienas labiausiai intriguojančių sekmadienio akcentų.
Paulius Mielinis yra Origami meno šakos atstovas Lietuvoje. Origami lankstymu Paulius užsiima jau apie aštuonerius metus, net išleido nedidelę mokomąją lankstymo knygą, parašė porą straipsnių užsienio leidiniuose Origami tematika bei publikuoja savo asmenius darbus užsienio origami spaudoje. Festivalio lankytojus jis supažindins su šiuo paslaptingu menu ir išmokys kiekvieną norintį lankstyti iš popieriaus kaip profesionalą.
Raimantas Vaitkus – žmogus, kuris galėtų sukurti išskirtinį haiku ir iš šaldytuvo instrukcijos. Penki, septyni, penki – kodinis pavadinimas, po kuriuo slepiasi amžių gūdumas siekiantis japoniškas menas. Haiku dirbtuvių metu visi norintys galės daugiau sužinoti apie šį literatūros žanrą, pažadinti kūrybines galias ir savo eilėmis nustebinti net festivalio svečius iš Japonijos.
O kur dar kovos menų pasirodymai, filmų peržiūros, naujausios technologijos, robotika, anime ir manga pasaulis, parodos, kūrybinės dirbtuvės ir kiti užsiėmimai. „nowJapan“ sako: jei jau Japonija, tebūnie jos – daug.