Centrinės Afrikos nepriklausomybės diena minima nuo 1960 m. – šaliai atgavus nepriklausomybę nuo Prancūzijos. Laosiečiai švenčia laisvo Laoso dieną („Lao Issara“). Tunise – Moterų diena. Minimos 1956 m. priimto progresyvaus įstatymo, apibrėžiančio asmens statusą, metinės. Pagal šį įstatymą moterys ir vyrai gavo lygybę daugelyje svarbių gyvenimo sričių. Įstatymas panaikino poligamiją, apibrėžė teisinį skyrybų procesą ir nurodė, kad santuoka gali būti registruojama tik sutinkant abiem pusėms.
1913 m. Jungtinėje Karalystėje Harry Brearley pirmą kartą pagamino nerūdijantįjį plieną. Anglakalbės šalys jį laiko šio lydinio išradėju. O mes tiesiog džiaugiamės, kad yra plienas, nuo kurio nereikia nuolat valyti rūdžių.
1961 m. Sovietų Sąjungos kontroliuojama Rytų Vokietijos valdžia uždarė sieną tarp rytų ir vakarų Berlyno, kad sustabdytų masinį žmonių bėgimą į Vakarus. 2008 m. kilus karui dėl pietų Osetijos, Rusijos armija okupavo Gruzijos miestą Gorį.
Nei Berlyno sienos statybos pradžios, nei Gorio okupacijos švęsti lyg ir nereikėtų. Užtat galima atšvęsti tai, kad abu šie projektai žlugo ir blogiečiai pralaimėjo. Na, o pažįstamą kairiarankį reikia pasveikinti. Tik ne per daug karštai – kad nepradėtų lipti ant galvos reikalaudamas nuolat jaustis kaltam už tai, kad senovėje dešiniarankiai kenkė jiems, kairiarankiams.