Tačiau kad atostogautumėte vos kelių šimtų ar kelių tūkstančių turistų per metus sulaukiančiuose pasaulio kampeliuose, teks įveikti ne vieną kliūtį – skristi galybę kilometrų, dėl prasto susisiekimo keliauti kelių rūšių transportu, grumtis su biurokratinėmis pinklėmis, rizikuoti pasigauti užkrečiamą pavojingą ligą, taip pat akis į akį susidurti su terorizmu.
Turizmo naujienų portalas tourism-review.com surikiavo dešimt rečiausiai turistų lankomų šalių dešimtuką. Pirmoje vietoje – šalis, per metus sulaukianti vos 200 turistų.
10. Afganistanas
2012-aisiais čia apsilankė 17,5 tūkst. turistų. Kad patektumėte į šią šalį kaip turistas, jums gali tekti nemenkai pavargti tvarkantis dokumentus. Juolab, atsižvelgiant į neramumus šalyje, tourism-review.com pataria Afganistaną į atostogų planus įrašyti tik tuomet, kai padėtis šioje šalyje pasikeis iš esmės.
9. Komorų salos
Šiame vulkaniniame salyne Indijos vandenyne, netoli pietrytinių Afrikos krantų,2010-ųjų duomenimis, apsilankė 15 tūkst. turistų. Dešimtuko rengėjai naujesnių duomenų negavo.
Trūkumai – maliariniai uodai, prastas susisiekimas tiek oro transportu, tiek viešuoju jau pačioje valstybėje. Tačiau čia apstu ir pranašumų – dieviško grožio pakrantė, šurmuliuojantys turgūs, draugiški vietos gyventojai ir nuostabios jūros gėrybės.
8. San Tomė ir Prinsipė
2010-aisiais šioje dviejų salų valstybėje Gvinėjos įlankoje apsilankė 8 tūkst. turistų.
Pirmiausia tai yra labai toli. Antra, į šias salas neskraido lėktuvai. Pasiekti San Tomę ir Prinsipę galima laivu. Keliaudami tokiu būdu galėsite iki soties pasimėgauti žadą atimančiais gamtos vaizdais – kalnais ir paplūdimiais.
Dešimtuko rengėjai primygtinai siūlo paragauti gatvėje ruošiamo maisto ir nepamiršti, kad salose nepavyks atsiskaityti banko kortelėmis, tad derėtų kišenes prisikimšti grynųjų.
7. Turkmėnistanas
2007-ųjų duomenimis, čia viešėjo 7 tūkst. turistų. Vyresniems lietuviams Turkmėnistanas daugiau pažįstamas, mat tiek ši egzotiška valstybė, tiek mūsų šalis priklausė tai pačiai Sovietų Sąjungai.
Tourism-review.com šią šalį pristato kaip „išprotėjusią“, panašią į Šiaurės Korėją. Nuvykti į Turkmėnistaną tas pat, kas atverti duris į pragarą. Tačiau, žinoma, niekas nedvejoja Karakumų dykumos grožiu ir ten atsiveriančiais nuostabiais vaizdais, dėl kurių verta dardėti automobiliu begalę kilometrų, o aušrą pasitikti palapinėje.
6. Pusiaujo Gvinėja
2012 metais šioje centrinės Afrikos valstybėje lankėsi 6 tūkst. turistų.
Gauti turistinę vizą, leidžiančią įvažiuoti į šią šalį, beveik neįmanoma. Tiems, kuriems pavyks, kils keblumų ir šalies viduje – čia apsčiai draudimų fotografuoti. Pusiaujo Gvinėjoje kalbama ispaniškai.
5. Maršalo salos
Šiose salose Ramiajame vandenyne, Mikronezijoje, 2011-aisiais viešėjo 5 tūkst. turistų.
Nuostabūs paplūdimiai ir krištolo skaidrumo vanduo. Čia galima mėgautis nardymu. Tiesa, nakvynė gerokai patuštins kišenę.
4. Kiribatis
Šioje salų valstybėje Ramiajame vandenyne, Okeanijoje, 2011-aisiais lankėsi 4,7 tūkst. turistų.
Rojus tiems, kurie dievina vandens sportą, žvejybą, nardymą ar tiesiog lepų poilsį paplūdimyje. Tačiau nuvykti į šias salas bus nelengva, mat susisiekimas oru nėra gerai išplėtotas.
3. Tuvalu
Šioje valstybė Ramiajame vandenyne 2011-aisiais lankėsi 1,2 tūkst. turistų. Pagal gyventojų skaičių už Tuvalu, kurio pavadinimas reiškia 8 salas, mažesnis tik Vatikanas.
Ekspertai mano, kad ši sala gali tapti pasaulinio atšilimo auka, kylant vandens lygiui ji gali būti visiškai apsemta. Jau svarstoma, kur perkelti vietos gyventojus. O kol kas čia nuostabūs paplūdimiai su palmėmis.
2. Somalis.
2012 metais šioje Šiaurės Rytų Afrikos valstybėje, draskomoje pilietinio karo, apsilankė vos 500 turistų.
Turizmą slopina nestabili politinė padėtis ir karo proveržiai. Tačiau, sakoma, kad padėtis gerėja, o pramonė pamažu atsigauna.
1. Nauru
Saloje Ramiajame vandenyne 2011-aisiais lankėsi vos 200 turistų.
Vos 21 kvadratinis kilometras ploto, tačiau nuostabių laukinių paplūdimių gerbėjai čia suras rojų. Taip tie, kurie dievina žvejybą ar nardymą stebint koralų rifus.
Parengė Aida Murauskaitė