Kas „Cirque du Soleil“ kuriamus spektaklius daro geriausiais, laukiamiausiais ir trokštamiausiais pasaulyje? Pasak pačių „Cirque du Soleil“ meistrų, galima išskirti 8 bruožus, kuriais pasižymi visi „Cirque du Soleil“ kurti spektakliai.
Miklumas. Nesvarbu, kokį numerį atlieka profesionaliausi „Cirque du Soleil“ spektakliuose vaidmenis kuriantys artistai, jie juda taip vikriai, kad kartais ima atrodyti, jog stebi kino filmą, kuriame specialieji efektai sukuriami pasitelkiant kompiuterines priemones ir montažo subtilybes. „Cirque du Soleil“ spektakliuose visus efektus savo judesiais sukuria žmogus.
Šokis. Šokio judesiai, nuo klasikinių žingsnelių, baleto judesių iki hiphopo, yra neatsiejama „Cirque du Soleil“ spektaklių dalis. Spektakliuose sugebama suderinti, atrodo, sunkiai suderinamus judesius ir kiekvieną jų paversti labai plastišku, poetišku ir emocionaliu. Šokis čia tampa lygiavertis partneris muzikai, vaidybai, kostiumams ir net akrobatikai.
Fantazija. Kiekvienas spektaklis žiūrovą nukelia į vis kitokį siurrealų pasaulį ir geba ištrinti ribą tarp realybės ir fantazijos. „Cirque du Soleil“ spektaklis – tai vartai į kitokį, mūsų pasąmonėje kuriamą pasaulį. Kitokį pasaulį kuria ne tik sudėtingi pasirodymų numeriai, bet ir unikalūs kostiumai, grimas, choreografija, net muzika, kuriai žodžiai neretai parenkami iš specialiai sukurtos neegzistuojančios kalbos.
Gracija. Elegancijos ir plastiškumo, kuriais kiekvieno numerio sudėtingumą ir reikalaujamą ištvermę užmaskuoja „Cirque du Soleil“ artistai, galėtų pavydėti kiekvienas. Atlikdami savo vaidmenis jie žiūrovų akyse tampa lengvi it plunksnos ir grakštūs tarsi gazelės.
Drąsa. „Cirqdue du Soleil“ artistai yra vieni iš nedaugelio pasaulyje, kurie net ir pačius pavojingiausius triukus atlieka nenaudodami jokių apsaugos priemonių. Tiesa, išskyrus tuos atvejus, kai yra galimybė, jog nepavykus numeriui artistas gali sužaloti žiūrovus. Artistas nuolat balansuoja ant gyvybės ir mirties ar rimto sužalojimo slenksčio.
Pasaulio kultūros. Skirtingi „Cirque du Soleil“ spektakliai pasakoja skirtingas istorijas, kuriomis atskleidžiami mūsų, mūsų kaimynų, o galbūt tiesiog tų, apie kuriuos pasakojamos legendos, gyvenimai. Rodomi numeriai taip pat apima tiek visiškai naujus, niekur nematytus, tiek tuos, kuriuos puikiai pažįstame iš istorijos vadovėlių. Net ir spektaklių muzikinei daliai kuriant atskiras kalbas, jos neretai sudaromos iš skirtingų pasaulio kalbų samplaikos. Be to, patys „Cirque du Soleil“ artistai ir aptarnaujantis personalas – daugelio pasaulio šalių ir kultūrų atstovai. Taip, naudojant daugiakultūriškumą, jie ne tik stebina, bet ir tampa artimi kiekvienam mūsų planetos žiūrovui.
Vaidyba. „Cirque du Soleil“ nuo kitų cirko šou kūrėjų išsiskiria tuo, jog žiūrovui dovanoja vaidinimą, o ne atskirus numerius, turi aiškų siužetą. O pastarasis neatsiejamas nuo nepriekaištingos artistų vaidybos, kurios paslapčių kiekvienas jų ruošdamasis naujam spektakliui kasdien mokosi „Cirque du Soleil“ būstinėje Kanadoje.
Akrobatika. Tai savybė, už kurią „Cirque du Soleil“ turbūt yra labiausiai liaupsinamas. Ir to neįmanoma nupasakoti žodžiais, tai reikia pamatyti. Akrobatinius numerius spektakliuose kuria geriausi planetos gimnastai, žemynų čempionai, olimpiadų prizininkai.
Apie „Cirque du Soleil“
Kanados cirko „Cirque du Soleil“ istorija prasidėjo 1984 metais nuo 20 gatvės artistų komandos. Šiandien „Cirque du Soleil“ – tai didžiulė organizacija, kurianti aukščiausio lygio meninius pasirodymus. Kompanijoje dirba 5 tūkst. darbuotojų, tarp kurių daugiau nei 1300 artistų iš daugiau nei 50 skirtingų pasaulio valstybių. „Cirque du Soleil“ jau pradžiugino ir stebuklą padovanojo daugiau nei 100 mln. gyventojų daugiau nei 300 skirtingų miestų šešiuose planetos žemynuose.