Čičmanai (Čičmany) rašytiniuose šaltiniuose minimas jau nuo XIII a. pabaigos, esą, tuo metu pro nedidelį kaimelį ėjęs svarbus kelias. Kaimo gyventojai buvo žemdirbiai, daugiausia augino avis. Medinukais (drevenice) praminti puošniais ornamentais išdailinti namai nuo seno tapo šio miestelio išskirtiniu bruožu.
Medinių Čičmanų namų išorinės sienos išpieštos baltais kalkiniais dažais: čia išvysite įvairias figūras, augalų, gyvūnų motyvus. Nuo seno tikėta, jog šie tradiciniai ornamentai turi magiškų galių ir apsaugo namus nuo piktųjų jėgų bei gamtos stichijų. Panašūs ornamentai buvo siuvinėjami ir ant šio regiono tautinių rūbų, staltiesių.
Įdomu tai, kad baltais kalkiniais dažais ornamentus ant medinių namų sienų piešdavo moterys. Ši tradicija atsirado tik XIX amžiuje, o iki tol baltomis kalkėmis buvo dažomi tik namų kampai. Tokiu būdu buvo siekiama apsaugoti medieną nuo puvimo, o taip pat ir saulės spindulių.
Geriausiai išsilaikiusiuose Gregorovų ir Radenovų namuose įrengta etnografinė ekspozicija, supažindinanti su šio regiono istorija bei folkloru.