Šunų viešbučiuose įnoringiausi gyvūnai rytais ėda pelėsinį sūrį, o vakarais laka alų

2012 m. liepos 15 d. 16:09
Beatričė Jurevičiūtė
Augintinius laikantiems žmonėms dažnai tenka susimąstyti, kur palikti savo numylėtinius išvykstant atostogauti. Šunų ir kačių šeimininkai nenori patikėti savo gyvūno bet kam. Šunų viešbučio paslaugas Lietuvoje siūlantys asmenys pasistengė iš peties, kad net įnoringiausi gyvūnai jaustųsi kaip tikrame SPA. Nepaisant to, kad ši vasara vėsi ir lietinga, šunų viešbučiai atvykėlių stygiumi nesiskundžia. Gyvūnų „kambariai“ tušti būna retai.
Daugiau nuotraukų (1)
Vasaros metu ir šventinėmis dienomis šunų viešbučiuose sunku rasti laisvą vietą augintiniui. Žmonės ten mielai palieka šunis, kates, dekoratyvinius triušius ir paukščius, žiurkėnus ar akvariumus su žuvytėmis. Šaltuoju sezonu kiek liūdniau. Šunų viešbučių savininkai žino, kad jų teikiamos paslaugos patraukliausios vasaros metu, kai daugelis susiruošia atostogauti.
Antrus metus Ringaudų kaime šalia Kauno įsikūrusiame šunų viešbutyje teikiama ne tik gyvūnų apgyvendinimo paslauga, čia veikia ir veterinarijos klinika bei gyvūnų grožio salonas. Pagal šeimininkų pageidavimus, jų augintiniai dresuojami, išmaudomi, nukerpami ar paskiepijami. Yra specialūs darbuotojai, kurie šunims ir katėms padeda adaptuotis naujoje aplinkoje. 
Kiekvienas gyvūnas turi savo „kambarį“ – vidaus ir lauko voljerą, kuris yra dezinfekuojamas ir valomas kiekvieną dieną. Žiemos metu voljerai šildomi. Vidinėje šunų viešbučio teritorijoje šunys gali palakstyti, nes yra pakankamai vietos. Nuolat grojanti muzika sukuria jaukesnę centro atmosferą ir ramina gyvūnėlius.
Ten pat veikiančiame dienos centre šeimininkai augintinius gali palikti kelioms valandoms.
Gurmaniškas maistas ne tik žmonėms
Ringaudų šunų viešbučio savininkas portalui lrytas.lt sakė, kad gyvūnus, esant reikalui, jie iš šeimininkų namų atsiveža patys. Patalpas, kuriose laikomi augintiniai, šeimininko pageidavimu įrengia pagal jo norus.
„Jeigu pasako mums, kad, tarkime, šuo pratęs miegoti ant fotelio, voljere jį ir paliekame. Aptvaruose veikia ir stebėjimo kameros. Išvykę šeimininkai gali savo gyvūnus stebėti tiesiogiai internetu visą parą“, – sakė šunų viešbučio Ringauduose savininkas Vytautas Gustaitis.
Šiame šunų viešbutyje priimami visų veislių šunys. Nuo mažiausio nykštukinio pinčerio iki didžiausio Kaukazo aviganio. Agresyvių veislių šunims durys čia taip pat atviros.
V. Gustaitis pasakojo, kad pasitaiko ir tokių klientų, kurie turi išskirtinių pageidavimų savo augintiniams. O jie kartais gerokai nustebina.
„Įdomių reikalavimų pasitaiko dažnai. Būna, kad šeimininkas atveža vienos rūšies pelėsinio sūrio ir liepia kas rytą juo maitinti šunį, mat jis taip pratęs ir jį labai mėgsta. Turime net specialų šaldytuvą, ant kurio parašyta „Įnoringų šunų maistas“, – juokėsi šunų viešbučio savininkas.
V. Gustaitis pasakojo, kad buvo ir tokių šeimininkų, kurie augintiniui paliko specialiai šunims skirto alaus arba iš užsienio parvežtų dešrelių: „Mes ir vaišiname augintinius, kol šeimininkai atostogauja.“
Kai kurie šeimininkai reikalauja skirti daugiau dėmesio jų augintiniui, kai kurie kaip tik prašo, kad su gyvūnu darbuotojai daug nebendrautų. Tuos šunis, kurie gamtinius reikalus atlieka viduje, viešbučio specialistai stengiasi išmokyti tuštintis lauke. „Šunimis, kurie turi sveikatos problemų, taip pat rūpinamės. Skiriame jiems specialią priežiūrą, suleidžiame vaistų“, - pasakojo viešbučio šeimininkas.
Nors kaina šiame centre priklauso nuo praleistų parų skaičiaus, gyvūno dydžio ir išskirtinių pageidavimų, standartinė suma šiame šunų viešbutyje, tarkime, Jorkšyro terjero veislės šuns šeimininkui kainuoja nuo 25 litų. Katinui – tiek pat.
Prižiūrėti nelengva
Šunų viešbučio šalia Klaipėdos savininkui Andrejui Popovui ši vasara nieko nesiskiria nuo kitų, tačiau vyras pritarė, kad šiltuoju sezonu klientų būna daugiau. Žiemos metu skambučių sulaukia nebent prieš didžiąsias šventes arba savaitgalius.
A. Popovas pasakojo, kad jo klientai yra paprasti žmonės, todėl dar nė karto nesusidūrė su įnoringais šeimininkais ir jų šunimis. Viskas, ko jie prašo, tai tik rūpintis jų augintiniu ir, jeigu reikia, išmaudyti.
Iš viso penkis voljerus turintis klaipėdietis sakė, kad plėsti šunų viešbučio teritorijos neketina. Tokia paslauga reikalauja daug priežiūros. Voljerus reikia valyti ir dezinfekuoti. Kaina šiame šunų viešbutyje priklauso nuo parų skaičiaus. Už parą šuns šeimininkas turi sumokėti 30 litų. Kuo ilgesnį laiką šunelis lieka, tuo didesnę nuolaidą skiria viešbučio šeimininkas.
„Daugiausia klientų turiu iš Klaipėdos ir aplinkinių rajonų. Retai kada sulaukiu svečių iš kitų miestų”, - pasakojo A. Popovas.
Nenori grįžti į tikrus namus
Klientų gausa šią vasarą nesiskundžia ir Vilniuje esančio gyvūnų grožio salono „Pet style“ savininkė Daiva Medalinskienė, teikianti kiek kitokią gyvūnų apgyvendinimo paslaugą nei šunų viešbutis. Augintinių šeimininkai savo globotinius palieka ne voljeruose, o šeimose.
Nors ši paslauga yra populiari užsienyje, Lietuvoje ji prigijo tik po truputį. Kaip sako ponia Daiva, tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nenori laikyti šunų uždarytų narvuose. Gyvendami šeimose jie patiria mažiau streso, nes nauja aplinka primena senąją.
„Esame sudarę sutartis su šeimomis, kurios neturi gyvūnų, bet mielai juos prižiūrėtų. Tai būna patikimi žmonės: draugai ir pažįstami. Būna net taip, kad gyvūnai pripranta prie laikinų šeimininkų ir nenori namo“, – šypsojosi moteris.
D. Medalinskienė pasakojo, kad viena šeima vienu metu priima tik vieną gyvūną. Kelis tik tuo atveju, jeigu tai to paties šeimininko augintiniai. Išsiaiškinus šuns poreikius pagal kriterijus parenkama šeima, kurioje šunelis praleis dienas be šeimininko.
„Šeimininkų paprašome, kad augintiniui atvežtų jo mėgstamą žaislą, guolį ir maistą, kurį ėda. Gyvūną parai palikti šeimoje kainuoja 35 litus ir visai nesvarbu, ar šuo didelis, ar mažas. Surandame šeimas visokiems šunims“, – tikino ponia Daiva.
Moteris prisiminė ir keistus šeimininkų įgeidžius. Panorusi apžiūrėti šeimos būstą, kuriame laikinai gyvens jos čihuahua veislės šuo, šio augintinio šeimininkė įsakė neleisti jo į balkoną, kuris buvo įstiklintas. Vis tiek bijojo, kad šuo gali iššokti.
„Klausė, kaip tos šeimos nariai išeina pro duris, baiminosi, kad jos augintinis netyčia nepabėgtų. Iš pradžių pageidavo, kad šuo miegotų vienoje lovoje su žmonėmis, o paskui persigalvojo. Taip ir būna, kai pats nežinai, ko nori“, – juokėsi D. Medalinskienė.
ŠuoKatinasšunų viešbutis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.