„Visus pirmiausia supažindiname su būsimu darbu, nuteikiame, kad jis nebus lengvas, kiekvienas turi galimybę apžiūrėti ir darbo vietą, ir gyvenimo sąlygas. Tam vaikinui viskas tiko, sutarėme, kad kartu praleisime vasarą, kad jis liks pas mus padirbėti, tačiau po kelių dienų atvykus giminaičiams, staiga paaiškėjo, kad viskas blogai“, - stebėjosi aktyvaus poilsio paslaugas svečiams siūlantis verslininkas. Jis sakė neišgalintis darbuotojų apgyvendinti apartamentuose už 6-8 tūkst. litų, nes tai reikštų žlugimą.
Įkurdino mamos sandėliuke
„Ieškojome vietų bendrabučiuose, tačiau viskas jau seniai užimta, o naujų objektų savivaldybė nestato. Mano mama pasiūlė pasinaudoti jos sandėliuku, taigi pagal išgales įrengėme patalpas taip, kad jose galėtų laikinai gyventi žmonės. Gal kažkam atrodo, kad patys gyvename ištaiginguose namuose, tačiau mes, keturių asmenų šeima, glaudžiamės 27 kvadratinių metrų bute, nes įsigyti nuosavo būsto neturime galimybių“, - paaiškino M. Mizgiris.
Jis teigė, kad čia gyvenantys jaunuoliai gali duše praustis ne kas trečią dieną, kaip tikino vaikino giminaitė, bet kada panorėję. Viešoji įstaiga su Menininkų kolonija yra sudariusi sutartį, pagal kurią „Irklakojo“ darbuotojai gali ateiti ir naudotis netoliese esančios įstaigos dušais be jokių apribojimų.
Butus iškeičia į sandėlius
Anot M. Mizgirio, niekam ne paslaptis, kad vasarą nidiškiai masiškai keliasi gyventi į sandėlius, rūsius ar garažus, o savo butus nuomoja atvykusiems poilsiautojams. Kitaip esą nepajėgtų žiemą sumokėti už brangų šildymą.
Viskas, kas geriausia, vasarą aukojama svečiams, o Nidoje dirbantiems žmonėms belieka tenkintis studentiškomis sąlygomis – dalintis ankštu kambariu su svetimu, o nusiprausti prašytis pas kitus arba naudotis bendrais dušais. Taip gyvena čia dirbantys kavinių, viešbučių, parduotuvių darbuotojai. Bendrabučio tipo patalpų turi Nidos viešbučiai „Palvė“, „Jūratė“. Tačiau juose rasti laisvų vietų vasarą neįmanoma.
Neringos mero sudaryta komisija, kurioje dalyvavo policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, savivaldybės gydytoja, kiti specialistai, ne tik perspėjo M. Mizgirį dėl sandėliuko naudojimo ne pagal paskirtį, bet ir įpareigojo savivaldybės įmonę „Butų ūkis“ sustiprinti visų gyvenamųjų namų priežiūros kontrolę, patikrinti, ar pagalbinėse patalpose, kurios naudojamos kaip gyvenamosios, yra įrengti atskiri elektros ir vandens apskaitos prietaisai.
Pasak Neringos savivaldybės viešųjų ryšių specialistės Sandros Vaišvilaitės, komisija dar nebaigė darbo, dar bus tariamasi, kaip užtikrinti, kad nebūtų pažeidžiama nustatyta tvarka apgyvendinant vasarą čia dirbančius žmones.