Jau nebe pirmą dieną gelbėtojai į pagalbą kviečia policijos pareigūnus, kad šie padėtų sudrausminti savęs nesaugančius poilsiautojus. Tikimasi, kad bent baudomis pavyks juos priversti būti atsargius.
Trečiadienį apie 14 valandą skubiai traukti iš vandens prireikė paplaukioti kiek toliau nuo kranto bandžiusį užsienietį, kuris neišgirdo arba nesuprato per garsiakalbį aidinčių gelbėtojų perspėjimų. Stiprios srovės vyrą ėmė nešti gilyn, jis bandė atsiremti į dugną kojomis, tačiau pateko į duobę. Tačiau į vietą atskubėjęs gelbėtojų ir medikės ekipažas vyrą rado ant kranto – jam išplaukti į krantą padėjo netoliese braidžioję žmonės.
Vakar iš mirties nasrų medikai traukė tris moksleives iš Kėdainių, kurios su grupe bendramokslių ir auklėtojais atvyko į pajūrį. “Vaikai patyrė šoką ir po to, kas įvyko, nė vienas nebedrįso bristi į jūrą”, - prisiminė gelbėjimo operacijoje dalyvavusi budinti slaugytoja Audronė Narbutienė.
Apie 10 valandą ryto paaugliai maudėsi Girulių paplūdimyje. 12, 13 ir 15 metų mergaitės nepajuto, kaip stipri banga, genama srovės, nubloškė jas į gilią duobę. Visas tris pavyko išgelbėti. Viena mergaitė gurkštelėjo vandens, kita patyrė stiprų šoką. Vaikai nugabenti į ligoninę, kur jų sveikatos būklę stebi medikai.
„Eina vaikas pajūriu, braido po vandenį, staiga atsiritusi banga pradeda nešti jį gilyn – paskęsti galima akimirksniu. Tėvai gana aplaidžiai stebi savo atžalas – jie neturėtų patys atsipalaiduoti, o turi neišleisti iš akių vaikų. Kiekvienas privalo suprasti, kad gyvybė yra jo paties rankose“, - kalbėjo gelbėtojams talkinanti A. Narbutienė.
Per dieną jai teko skubėti teikti pagalbą net šešiems saulės smūgį patyrusiems žmonės. Daugiausiai tai jaunos merginos. „Kaip nenualps, jeigu deginosi be jokio galvos apdangalo, visai negėrė vandens, o tą dieną dar ir badauti nusprendė“, - skėsčiojo rankomis patyrusi medikė. Mergina patyrė dehidrataciją, todėl teko gabenti į ligoninę ir lašinti skysčius. „Ištikus saulės smūgiui pirmiausiai reikėtų išnešti žmogų į pavėsį, tada stengtis kaip galima vėsinti kūną – dėti ant kaktos ledo, ant kojų ir rankų - šlapius rankšluosčius, duoti gerti vandens“, - patarė A. Narbutienė.