Novatoriška lietuvių liaudies ir šiuolaikinės elektroninės muzikos sąjunga pasižymintis duetas šiame kūrinyje sujungė 1937 metais žymaus etnologo, tautosakininko Zenono Slaviūno užrašytą vestuvinę sutartinę „Martele Bajore“ bei dub, regio ir drum and bass žanrų ritmus.
„Ši sutartinė buvo giedama marčiai (nuotakai) grįžus po sutuoktuvių bažnyčioje, kaip dalis senųjų lietuviškų vestuvinių papročių“, – sutartinės istoriją pasakoja Laurita Peleniūtė.
Prodiuseris Viktoras Diawara atskleidžia, jog gyvuose pasirodymuose atliekamas kūrinys susilaukia ypatingos klausytojų reakcijos.
„Jau kurį laiką „Martela Bajore“ tampa vienu ryškiausių mūsų pasirodymų akcentų. Įrašų metu nustebau kaip organiškai ši sutartinė susiliejo su dub ir regio muzikos ritmais, o gyvo atlikimo metu, kūrinio pabaigoje, kuomet įsijungia ir drum and bass dalis, jaučiamas ypatingos energijos pliūpsnis“, – pasakoja Viktoras Diawara.
Dinamiškas ir energingas kūrinys šiandien pristatomas su minimalistiniu vaizdo klipu. Vaizdo klipas nufilmuotas legendinio elektrotechnikos fabriko „Elfa“ kieme įsikūrusios tarptautinės gatvės meno galerijos „Open Gallery“ teritorijoje, ant vieno iš stogų.
„Martela Bajore“ taip pat galima išgirsti ir visose skaitmeninėse muzikos klausymo platformose.
„Elektroninių Sutartinių“ kuriama seno ir naujo sintezė traukia dėmesį ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – „Martela Bajore“ įtraukta į radijo stočių „Ibiza Radio 1“ (Ispanija), „ScannerFM“ (Ispanija), „Volting Radio“ (Pranzūcija) bei kitų grojaraščius.
Dainai pagyrų negaili ir savo sekėjams ją pristato muzikos apžvalgininkai iš Jungtinės Karalystės, Peru, Meksikos ir kitų pasaulio kampelių, o „Rolling Stone Argentina“ redaktorius Daniel Flores kūrinį pavadino „puikiu pavyzdžiu kaip muzika gali keliauti aplink pasaulį, jungti žanrus ir atrasti naujas auditorijas“.
„Martela Bajore“ tęsia Lauritos Peleniūtės ir Viktoro Diawaros „Elektroninių sutartinių“ projektu užgimusią idėją – harmoningą senųjų tradicijų ir naujų muzikos žanrų susiliejimą. Šiuo projektu kuriamas inovatyvus skambesys, akcentuojantis Lietuvos kultūros paveldą, įvelkant jį į šiuolaikišką rūbą ir taip plečiant tradicinės muzikos ribas.
Po 2021 metais išleisto debiutinio albumo duetas šiuo metu kuria antrajį, kurį planuoja išleisti 2025 metais.