Šiemet itin didelis dėmesys teko Izraeliui. Dar prieš konkursą buvo išreikštas nepalaikymas tam, kad šalis dalyvautų konkurse.
Protestai, kuriuose palaikyta Paleistina, pasikartojo ir „Eurovizijos“ savaitės metu.
O dabar Malmėje vykusio konkurso žiūrovai tikina, kad Izraelio atstovei Eden Golan žengiant į sceną buvo girdėti stiprus švilpimas, kuris, pasak jų, buvo slopinamas netikrų plojimų garsais.
Antrasis populiaraus konkurso pusfinalis buvo transliuojamas ketvirtadienio vakarą, jau po minėtų protestų dėl Izraelio dalyvavimo konkurse.
Po pasirodymo socialiniame tinkle „Twitter/X“ daugybė žmonių rašė, kad per Izraelio pasirodymą buvo naudojama švilpimą blokuojanti technologija.
„Per televiziją jie neleido išgirsti visų žiūrovų šūksnių, kurie girdėjosi Izraelio pasirodymo metu. Buvo naudojama tai blokuojanti technologija ir pridėti netikri atlikėją palaikantys garsai“, – rašyta socialiniuose tinkluose.
„Visi šūksniai, kuriuos girdėjote per Izraelio pasirodymą, iš tikrųjų buvo švilpimas“, – komentavo kitas asmuo.
Apie šią, švilpimo garsą naikinančią, technologiją buvo užsiminta ir BBC laidoje „Newsnight“.
Tai aptarė laidos vedėja Kirsty Wark, kalbėdama su „drag“ atlikėja Crystal.
„Esu didžiulė „Eurovizijos“ gerbėja. Šiais metais Dalstone dariau konkurso žiūrėjimo renginį, kuriame turėjo dalyvauti 800 rėkiančių ir džiūgaujančių prie ekrano, žmonių.
Tačiau EBU sprendimas konkurse palikti Izraelį, nepaisant augančių protestų, privertė mane prisijungti prie boikoto“, – dėstė Crystal.
Izraelio atlikėja E.Golan jau yra sakiusi, kad tiki, jog konkursas yra „saugus visiems“, net ir vykstant protestams dėl jos dalyvavimo.
„Visi esame čia dėl vienos ir vienintelės priežasties, o EBU imasi visų saugumo priemonių, kad tai būtų saugi ir vieninga vieta visiems, todėl manau, kad tai saugu visiems – kitaip mūsų čia nebūtų“, – laikėsi nuomonės šalies atstovė.