Festivalis šiemet vyko jau šešioliktą kartą, jame pasirodė įvairaus žanro ir stilių atlikėjai iš viso pasaulio: į Taliną atvyko daugiau nei 170 atlikėjų iš 35 šalių iš Europos, Pietų ir Šiaurės Amerikos, Rytų Azijos, Afrikos, Australijos ir Okeanijos.
Netrūko ir lietuvių: pasirodė roko grupė „Akli“, Victoro Diawaros projektas „Afrodelic“, audiovizualinis-artistinis Jono Šarkaus projektas „punktò“, gaivios ir nostalgiškos pop muzikos duetas „Superkoloritas“ bei kompozitorius Mantautas Krukauskas.
Be viso to, naktinis klubas „Opium Club“ į Taliną perkėlė savo penkiolikto jubiliejaus šventę.
„Tik užlipus ant scenos buvome labai maloniai nustebinti kaip šiltai mus pasitiko festivalio publika. Atrodė, jog žmonės buvo jau susipažinę su „Superkolorito“ muzika ir atėjo išgirsti mūsų gyvai.
O labiausiai nustebino estai, kurie netgi mokėjo lietuviškus dainų žodžius!“ – šiltasis duetas pasakojo apie savo pasirodymą Taline.
„Punktò“ festivalyje taip pat dalyvavo pirmą kartą – tai buvo pirmas pasirodymas užsienyje ir yra šeštas pasirodymas per karjerą, vienus sužavėjęs, kitus – nustebinęs, tačiau tikrai nepalikęs abejingų.
O „Afrodelic“ į „Tallinn Music Week“ sugrįžo jau trečią kartą iš eilės – šįkart netikėtai, pagrindiniam „Africa NOW!“ scenos atlikėjui iš Alžyro Must Rousnam negavus vizos.
„Labai džiugu, kad pasirodome jau ne pirmus metus ir kaskart grojam vis kitoje scenoje. Turėjome progą užsiimti tinklaveika, susitikom su agentūra „Charmworks“, kuri rūpinasi mūsų pasirodymų planavimu.
Kalbėjome su agentūros vadovu, aptarėme kitais metais pasirodysiančio „Afrodelic“ albumo planus“, – pasakojo V.Diawara.
Ne pirmą kartą Taline vykstančiame festivalyje pasirodė ir grupė „Akli“, šiemet atlikusi vien lietuvišką programą – kai kuriems visiškai nepažįstama kalba, anot jų, netapo barjeru tarpatautinėje rinkoje.
„Šį kartą daugiau laiko leidome su kitais užsienio atlikėjais, turėjome galimybę pamatyti kitų pasirodymus. Apie pasirodymą gerai atsiliepė ir į grupę dėmesį atkreipė delegatai iš Kanados, Švedijos, Suomijos.
Su jais tęsime bendravimą. Užmezgėme ryšius su vokiečių, olandų grupėmis“, – pasakojo grupė „Akli“.
Drauge su „Opium Club“ į Taliną atkeliavo ir būrys elektroninės muzikos atlikėjų iš Lietuvos: Aiste Regina, Donatas Chipak, Manfredas, Roe Deers ir V.
Bendradarbiaudami drauge su Estijos klubu „HALL“, lietuviai, vedami didžėjaus ir prodiuserio V, kartu su „Dark Disko“ iš Estijos atšventė 15-ąjį gimtadienį.
Festivalyje dalyvavo ne tik atlikėjai, bet ir Lietuvos muzikos industrijos profesionalai: žurnalistas Ramūnas Zilnys dalyvavo diskusijoje apie radijo stočių svarbą XXI amžiuje bei „Tallinn Music Week“ grupių muzikos perklausoje, didžėjus Vidmantas Čepkauskas-V – diskusijoje apie klubinę kultūrą, o ne vienas muzikos vadybininkas dalyvavo susitikimuose su užsienio šalių atstovais.
Be to, Lietuvos muzikos verslo asociacijos (LMVA) atstovai Vilma Dzienaitė ir Vaidotas Stackevičius dalyvavo keletą dienų prieš „Tallinn Music Week“ vykusioje „European Music Exporters Exchange“ tinklo pavasario forume, skirtame muzikos eksporto tvarumo klausimams.
LMVA atstovai praeitą mėnesį pirmą kartą vyko ir į didžiausią pasaulyje JAV vykstantį „Showcase“ festivalį „SXSW“, su kuriuo ketinama užmegzti aktyvesnį bendradarbiavimą.
Lietuvos atstovų dalyvavimą minėtuose tarptautiniuose muzikos festivaliuose koordinavo Lietuvos muzikos verslo asociacija, kurios viena pagrindinių veiklų – muzikos eksporto skatinimas. Asociacijos veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba.