Hiphopo vakarą Kaune atidarė jaunosios kartos ausį glostančių trapo dūžių pasiūlęs Niujorko grandų bendradarbis Jeremih. Po gero pusvalandžio įžangos iš sosto į „Žalgirio“ arenos sceną žengė Busta Rhymes.
Šis su savo draugužiu Spliff Staru publikai pasiūlė senosios mokyklos hiphopo ritmų, kurie privertė trepsėti kojeles ir kilnoti rankeles. Duetas erzino klausytojus deklaruodamas, kad čia ne Kaunas ir ne Lietuva, mat mūsų krašte minia paduoda žymiai daugiau triukšmo.
„Atrodot kaip mėmės!“ – spjovė kauniečiams Busta, bet pomidorai į atlikėją neskriejo, o užsukus pragariškus rimus šmaikščiai kaulyti palaikymo šūksnių jau nereikėjo.
Daug pagyrų skriejo nematytam neregėtam Lietuvos merginų grožiui – joms buvo skirta Busta Rhymes ir Mariah Carey kūrinys „I Know What You Want“. Užgrojus „Look At Me Now“ Busta žodžiai pradėjo kalti lyg automato papliūpom, publikai nunešė stogą.
„Ačiū, Kaune, Lietuva, be jūsų, klausytojų, mes būtume niekas“, – nuoširdžiai užbaigė Busta, dar pasitaškęs šampano purslais.
Tokia įžanga buvo daugiau nei tinkama ant scenos iš magiško kubo apie 21.30 val. išnirusiam 50 Cent. Su gyvo garso grupe pasirodęs reperis iškart pradėjo demonstruoti švarią techniką – dėstė rimus griežtai ir tiksliai.
Pasikeitęs į patogesnę sportinę aprangą, išdygo jau kitame kube vidury arenos ir užtraukė „P.I.M.P.“. Tokių netikėtų efektingų apsireiškimų 50 Cent pasirodyme buvo keli.
Publiką iš proto varė hitai „Candy Shop“, „Ayo Technology“, „In da Club“, buvo ir lyriškesnio repo intarpų. Po pastarojo kūrinio atlikėjas paskelbė netikrą koncerto pabaigą, bet sugrįžo dar keliems klasikiniams „G-Unit“ gabalams.
Kaip anksčiau trečiadienį nurodė koncerto organizatoriai „L Tips Agency“, garsusis reperis į Kauną atvyko su 170 žmonių komanda, 20 sunkvežimių įrangos bei 14 autobusų. Šou paruošti taip pat pasitelkta daugiau nei 100 vietinių profesionalų, kurie užtikrino, kad žiūrovai išvystų įsimintiną reginį.
Per daugiau kaip ketvirtį amžiaus 50 Cent (Curtis James Jackson III) sukūrė įspūdingą muzikanto, aktoriaus, prodiuserio ir verslininko karjerą. Jis buvo pripažintas šeštu geriausiu atlikėju naujajame tūkstantmetyje ir trečiu geriausiu reperiu po Eminemo ir Nelly.
48-erių atlikėjo hitai išlieka tarp klausomiausių hiphopo kūrinių per visą žanro istoriją. Pasaulyje parduota daugiau nei 30 milijonų 50 Cent albumų, reperio kolekcijoje – Grammy ir Primetime Emmy statulėlės, o iš viso – 74 muzikiniai apdovanojimai ir 137 nominacijos.
Beje, reperio pseudonime gilios prasmės užšifruota nėra – smulkią grąžą nurodantis vardas susijęs su niūria Bruklino gangsterių kasdienybe. Pseudonimą įkvėpė devintojo dešimtmečio plėšikas Kelvinas Martinas, turėjęs tokią pat pravardę.
„Jis pasako viską, ką noriu, kad pasakytų. Esu toks pat žmogus, koks buvo 50 Cent (K. Martinas). Apsirūpinu bet kokiomis priemonėmis“, – apie sceninį pseudonimą yra sakęs atlikėjas.