Šiandien minima Tarptautinė Aludarių diena įkvėpė organizatorius pradėti kasmetinę tradiciją, kuri ilgainiui išaugo iki visų laukiamo, didžiausio Klaipėdos miesto festivalio.
„Kad ir ką darytume, mūsų tikslas visada yra aukščiausia kokybė ir meistriškumas – tai atsispindi ir tradicija tapusiame festivalyje. Šiemet geros muzikos fone jo svečiai galėjo išbandyti beveik 20 skirtingų maisto vagonėlių siūlomų patiekalų, o mėgstamus skonius derinti su daugiau nei 40 alaus rūšių iš viso pasaulio“, – sako aludaris Mažvydas Matukas.
Skonių ir muzikos jūra
Renginio svečiai specialiai įrengtose degustacijų erdvėse išbandė skirtingų stilių alų ir sužinojo apie jo ypatybes bei derinimą su maistu. Norintys dalyvavo ekskursijoje alaus gamykloje ir iš arčiau pamatė, kaip gaminamas jų mėgstamas alus.
Festivaliautojai mėgavosi ne tik darykloje įsikūrusio gastrobaro tiekiamais patiekalais, bet ir kviestinių virtuvės šefų maisto vagonėliuose patiekiamais užkandžiais, kurie tikrai neapsiribojo greitąja virtuve. Svečių gomurius džiugino tikra skonių jūra – barbekiu, meksikietiškos virtuvės valgiai, azijietiški bowl‘sai, Wok makaronai ir bao bandelės, burgeriai, vištienos sparneliai, dešrainiai, įdarytos bulvės, picos ir daugybė kitų patiekalų.
Festivalio metu muzika aidėjo net trijose scenose, kuriose pasirodė daugiau nei 10 grupių ir atlikėjų. Plytų sceną atidarė „Šventinis Bankuchenas“, o Aludarių sceną – Evgenya Redko. Atmosferą kaitino tokie atlikėjai kaip Monika Liu, Beatrich, Lukas Pilkauskas, taip pat grupės „Baltic Balkan“, „Ba.“, „Solo Ansamblis“, „Garbanotas“ ir „Kamanių Šilelis“. Vėliau į daryklą persikėlusią šokių aikštelę kaitino Monikaze, Roe Deers, Kandy Killers ir Marius Bernis.
Aludariai iš viso pasaulio
Festivalio svečiai degustacijų metu turėjo galimybę išbandyti per 40 alaus rūšių, tarp kurių ir išskirtiniai su vienuoliais gaminti produktai iš Grimbergeno vienuolyno, 24 mėnesius statinėje iš Reino slėnio brandintas alus ir kiti produktai iš Švedijos, Norvegijos, JAV „Brooklyn Brewery“ seserinių daryklų. Tokių kraftinio alaus judėjimo atstovų kūrybos galima buvo paragauti tik šio festivalio metu.
„Kasmet šiuo renginiu siekiame kelti Lietuvos alaus kultūrą ir skatinti pažinti šį gėrimą ir jo istoriją. Ne išimtis ir šie metai – šįkart skatinome susipažinti su pasaulio šalių meistryste ir palyginti skirtingų tradicijų gamybos metodus. Specialiai šiai progai atvežti gėrimai buvo įkurti degustacijų zonoje, kiekvienas norintis turėjo galimybę paragauti dar niekur neragautus skonius bei iš arti susipažinti su ilgaamžiu aludarystės menu“, – pasakoja „Švyturys Brewery“ daryklos aludaris.
Pasak aludario M.Matuko, Niujorko darykla „Brooklyn Brewery“ renginiui atvežė šios gamyklos meistro Garretto Oliverio ir jo komandos gaminamo alaus: „Bruklinas garsėjo kaip vienas didžiųjų alaus gamybos centrų visoje JAV. Gamyklos meistras G. Oliveris ir jo komanda gamina įvairiausių stilių alų – nuo klasikinių iki drąsių eksperimentų, gamyboje bendradarbiauja su novatoriais ir menininkais iš viso pasaulio“.
Kiti specialiai Aludarių dienai atvežti gėrimai – alus iš Švedijos „Nya Carnegiebryggeriet“ daryklos bei Norvegijos Trondheimo mieste įsikūrusios „E. C. Dahls“ alaus daryklos.
„E. C. Dahls“– seniausią ir turtingiausią istoriją turinti gamykla tarp renginio svečių. Ji įkurta dar 1856 metais Eriko Christiano Dahlo ir jau skaičiuoja daugiau nei 150 metų gamybos istoriją. Gamykla yra pagaminusi daugiau nei nei 60 skirtingų alaus rūšių – nuo lagerių iki rūgštaus alaus, kiekvienas išbandęs atrado savo mėgstamą skonį“, – tikina M.Matukas.