Vis tik jis įsitikinęs – tam, kad atlikėjas pasiektų aukštą vietą „Eurovizijoje“, vien stipraus vokalo neužtenka.
„Žmonėms yra labai svarbus vaizdas – filmavimo kampai, pozicijos, apšvietimas... Prie gero pasirodymo dirba didelė komanda žmonių – televizinių kamerų režisierius, kuris suplanuoja, kada ir kokiu kampu reikia filmuoti, choreografas, scenaristas, apšvietėjai. Tai, be abejo, kainuoja didelius pinigus. Todėl tu gali investuoti 10–30 tūkst. eurų į savo pasirodymą ir pasiekti TOP dešimtuką, tačiau pirmą-penktą vietas užims tik tie pasirodymai, kurie daug kainuoja, turi gerą vaizdą, techninius bei muzikinius sprendimus“, – teigė M.Tyla.
Anot jo, „Eurovizija“, visų pirma, yra televizijos šou, atnešantis didžiulius reitingus, o tik po to – dainų konkursas: „Kaip tu padarysi žiūrimą dainų konkursą, jeigu nėra intereso? Pirmiausia reikia sukurti šou. Ir visoms televizijoms čia yra labai geras biznis.
Nesvarbu, kad rodo visuomeninis transliuotojas, tačiau „Eurovizijos“ metu ne kartą ekrane sukosi „Moroccanoil“ reklama, už kurią jie tikrai kažkokius pinigus pasiima. „Eurovizijos“ metu, o ypatingai per finalą, LRT turi tą dieną metuose, kada reitingai būna didžiuliai ir visi televizijos žiūrovai susikoncentruoja būtent ties šiuo kanalu“, – savo nuomone dalijosi M.Tyla.“
Muzikos prodiuseris taip pat komentavo ir pasipiktinimą sukėlusią Švedijos atstovės Loreen pergalę, kuomet, išsiskyrus žiūrovų ir komisijos nuomonei, atlikėja tapo šio dainų konkurso nugalėtoja.
Po komisijos balų Suomijos atlikėjas Käärijä, pelnęs daugiausiai publikos simpatijų, surinko 526 balsus, o nugalėtoja iš Švedijos – 583.
M.Tylos nuomone, vargu, ar ateityje „Eurovizijos“ organizatoriai atsisakys komisijos balsų, tačiau, jo spėjimu, turėtų būti sumažintas jų svoris.
„Aš pats „Eurovizijoje“, kaip ir daugelis žiūrovų, balsavau už suomį. Ir nors publika savo balsus atidavė jam, nugalėtoja, komisijos sprendimu, vis tiek tapo Loreen. Ir čia, kada nesutampa žiūrovų ir komisijos nuomonė, prasideda didžioji diskusija – žmonės jaučiasi nuskriausti ir galvoja, jog jų balsai nieko nereiškia ir viską sprendžia komisija. Tokia pati situacija buvo ir Lietuvos nacionalinėje atrankoje. Ką toliau darys „Eurovizijos“ organizatoriai – parodys laikas, bet nemanau, kad sprendimo teisę paliks tik žmonėms“.
Paklaustas, kaip vertina M.Linkytės iškovotą 11 vietą finale, muzikos prodiuseris įsitikinęs, jog tai lėmė stiprių konkurentų trūkumas.
„Su visa pagarba Monikai, tačiau šių metų „Eurovizija“ buvo silpnoka ir tai, manyčiau, mums tikrai pagelbėjo. Ar galėjo būti aukščiau? Galėjo. Tačiau lietuviai jau seniai nebekelia tikslo pergalei... Kažkada taip buvo, tikėjomės, jog galime nugalėti, tačiau galiausiai supratome, jog nepatrauksime, nes neturime tokio finansavimo, kokio reikėtų. Žinoma, džiugu, kai Lietuvos atstovas patenka į finalą“, – savo nuomone dalijosi M.Tyla.