Puikiai atpažįstami balsai kviečia dalintis istorijomis, kurios nutiko Vilniuje

2023 m. vasario 21 d. 10:53
Išmanioji programėlė „Once in Vilnius“ jau kurį laiką kviečia vilniečius ir miesto svečius dalintis savo gyvenimo Vilniuje momentais. Įkeltos nuotraukos ar vaizdo įrašai pretenduoja tapti būsimo ilgametražio filmo „Once Upon a Time in Vilnius“ dalimi.
Daugiau nuotraukų (2)
Siekiant sukurti unikalų filmą apie sostinę, tapti filmo personažu ir pasidalinti, ką jis veikia Vilniuje, kviečia visuomenei atpažįstami balsai. Prie projekto prisijungė televizijos laidų vedėja Beata Nicholson, aktorė Aldona Vilutytė, radijo laidų vedėjai Daiva Tamošiūnaitė-Budrė ir Marius Šmitas, someljė Francesco Michele Di Marco, atlikėjai ir muzikantai Aistė Smilgevičiūtė, Lukas Šidlauskas („Šventinis bankuchenas“), Tomas Krivickas-Psichas ir muzikos prodiuseris Viktoras Diavara.
Kokia tavo istorija?
„Kartą Vilniuje švenčiau Lietuvos laisvę“, – sako patriotinėmis vertybėmis savo kūryboje garsėjanti Aistė Smilgevičiūtė.
„Kartą Vilniuje valgiau pačius skaniausius cepelinus“, – Vilniaus kulinarinę pusę atskleidžia žurnalistė, televizijos laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson. Apie miesto gamtos grožį pasakoja radijo laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė-Budrė, kuri džiaugiasi, kad programėlė suteikia ypatingą galimybę pamatyti Vilnių iš įvairių ir dar nematytų pusių.
„Aš pati žygiuodama pėsčiomis nepaleidžiu telefono iš rankų ir dažnai atrandu tokių dalykų, kokių važiuodama mašina nematydavau. O čia atradimais pasidalinsime visi kartu! Ir tikiu, kad programėlė taps puikiu miesto gidu tiek vietoje gyvenantiems, tiek miesto svečiams“, – sako prie kampanijos prisijungusi Daiva Tamošiūnaitė-Budrė.
Itališkai lietuviškas meilės prisipažinimas
„Kartą Vilniuje sutikau savo gyvenimo meilę“ – prisipažįsta balsas su užsienietišku akcentu. Šią situaciją įgarsino vilniečiu iš Sicilijos save vadinantis someljė Francesco Michele Di Marco. Į Vilnių, kuris jau tapo antrais namais, italą priviliojo meilė, tad pakviestas dalyvauti kampanijoje net nesudvejojo.
„Atvykau iš Palermo, kuris yra daugiakultūris miestas, visai, kaip ir Vilnius. Tad man patinka Vilnius, čia kiekvienas gali atsivežti savo kultūrą, ją puoselėti, tuo pačiu kurti ryšius ir naujas tradicijas. Juk kultūra yra ne tik liaudies folkloras, tai kiekvieno mūsų patirtis, kuri tarsi bagažas, su kuriuo keliaujame per gyvenimą.
Aš, pavyzdžiui, atsivežiau italų maisto tradicijas, bet kartu ir vinilų kolekciją, tad Vilniuje galiu puikiai save realizuoti“, – dalinasi Francesco Michele Di Marco.
Jubiliejų švenčiantis V. Diavara kuria muziką Vilniaus jubiliejaus programėlei
Viktoras Diavara, žinomas muzikos prodiuseris bei grupių „Skamp“, „Afrodelic“ bei „Kandis“ narys, ne tik sukūrė kampanijos garso takelį, bet ir dirba ties mobiliosios programėlės muzikiniais takeliais bei garso efektais, kurie netrukus pasirodys kartu su nauja programėlės funkcija, leisiančia žmonėms patiems kurti savo filmus apie Vilnių.
„Vilnius unikalus ne tik vaizdais, bet ir garsais. Jei užsimerktume, apie sostinę pasakotų pravažiuojantis troleibusas, skambantys varpai, riedlentės Katedros aikštėje ar kiti atpažįstami garsai. Tad tikiuosi, kad žmonės atkreips dėmesį į savo keliamų vaizdo įrašų skambesį, patys pasakos istorijas, o gal net ir uždainuos. Norisi, kad filmas ne tik vaizdu, bet ir garsu atskleistų Vilnių“, – drąsiai kelti užfiksuotas gyvenimo akimirkas sostinėje ragina programėlės kompozitorius Viktoras Diavara.
Pirmas toks filmas Lietuvoje ar net pasaulyje
Praeitų metų pabaigoje startavusi išmanioji programėlė šiuo metu vienija daugiau nei 2000 vartotojų, jų skaičius nuolat auga. Projekto komanda tikisi, kad vilniečiai ir miesto svečiai programėlėje aktyviai dalinsis savo istorijomis, kurios nutiko Vilniuje. Komanda ragina kelti vaizdo įrašus, pasakoti ir komentuoti užfiksuotas akimirkas, parodyti ne tik miesto erdves, bet ir įvykius, emocijas ir taip atskleisti unikalų bei savitą Vilnių.
Iš visos į programėlę įkeltos vaizdo medžiagos filmo kūrėjai montažui tikisi atrinkti 700 kadrų. Tai bus pirmas atvejis Lietuvoje, kai ilgametražis filmas bus montuojamas vertikaliu taip vadinamu „story“ formatu ir turės tiek bendraautorių.
Projektas „Kartą Vilniuje“ yra skirtas Vilniaus 700 jubiliejui, kuris švenčiamas 2023 metais, kai prieš 700 metų Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.