„Sukurti šią dainą įkvėpė sušalę rankų pirštai bei ilgi rudens vakarai, kuriuos norisi leisti kartu su mylimu žmogumi.
Tokia žmogaus prigimtis – jį visuomet traukia savas lizdas, o kiekvienas, iš tikros ar metaforinės kelionės grįžęs, svajoja, kad jį pasitiktų artima siela.
M.Akelan naujausia daina „Grįžt namo“:
Deja, ne visoms istorijoms lemta baigtis vienodai. Kartais, kuomet visos ribos yra peržengtos ir santykių delionės kraštai stipriai aptrupėję, reikia susitaikyti, jog grįžti teks į namus, kuriuose pasitiks tik tyla.
Artėjant metų galui, natūralu pajusti namų bei artumo ilgesį, susimąstyti apie metus lydėjusius įvykius, žmones ir galiausiai priimti sprendimus kaip nori įžengti į naujuosius metus, ką nori sutikti kitą kartą grįžęs“, – pasakojo atlikėja M.Akelan.
Šis instrumentinės pop-elektronikos kūrinys gruodžio mėnesį nuskambės neeiliniame, akustiniame dainininkės koncerte „White piano hall“ koncertų salėje, Vilniuje.
„Klausytojų laukia jaukus ir jausmingas muzikinis pasimatymas, kurio metu jie išgirs specialiai paruoštą, akustinę programą.
Koncerto metu albumo „Eternity of Dreams“ dainos suskambės naujai, lydimos tik pianisto Kirilo Jurjevo fortepijono garsų.
Kurdami šią koncertinę programą mes nutarėme grįžti prie pradžių pradžios – tyrų melodingojo fortepijono garsų bei švelnaus vokalo sąskambio, tokiu būdu atskleisdami mano dainų lyrišką pusę.
Kirilas talentingas multinistrumentalistas, kompozitorius, džiazo kolektyvo vadovas bei tarptautinių muzikos festivalių laureatas.
Kartu mes naujai atliksime visas albumo dainas. Maža to, įtraukėme visai naujus, dar niekur neskambėjusius kūrinius.
Na, o koncerto pabaigoje klausytojų laukia Agnės Kavaliauskaitės šokių studijos mažųjų šokėjų pasirodymas ir staigmenos, tačiau nesinori išduoti visų paslapčių“, – gruodžio penktą dieną vyksiančio koncerto širmą praskleidė dainininkė.
Albume „Eternity of Dreams“ Marija dainuoja net trimis kalbomis – lietuviškai, angliškai bei rusiškai.
Kūriniai trimis kalbomis nuskambės ir koncerto metu. Tiesa, dainininkė tikina jokio specialaus formato sąmoningai nesirinkusi: „Gimiau daugiakultūriniame Vilniuje ir gyvenu tokį gyvenimą, koks man yra duotas – visos šios kalbos nuo pat gimimo egzistuoja lygiaverčiai greta.
Mano mama yra pusiau rusė, tad su ja bendrauju rusų kalba, o su dukra bei draugais bendrauju lietuviškai.
Studijavau anglų filologiją, tad darbo aplinkoje bendrauju praktiškai vien anglų kalba. Dainų nekūriau tam, kad išleisčiau trikalbį albumą ar atitikčiau kažkokį specialų formatą – jos savaime gimė skirtingomis kalbomis“.
Paklausta, kokią žinutę klausytojams siunčia albumas „Eternity of dreams“ ir naujai gimę kūriniai, dainininkė atvirauja, kad tai tiesioginė kūrėjo nuotaikų refleksija ir nors kuriant lankė įvairios emocijos, dainos transliuoja autorės vidinę harmoniją, atsipalaidavimą, ramybę ir suvokimą apie meilę, kuri kartais gali būti ilgesinga.
M.Akelan įsitikinusi, jog autorinis menas – tarsi atviros durys į asmeninį kūrėjo pasaulį.
Būtent muzika ir menas plačiaja prasme yra vienas pagrindinių dainininkės varomųjų variklių, tad savojo gyvenimo be muzikos ji tiesiog neįsivaizduoja:
„Kurčias žmogus visą gyvenimą nugyvena tyloje, jo pasaulyje nėra nei muzikos, nei garsų apskritai.
Vadinasi pasaulis be muzikos irgi gali egzistuoti, tačiau man asmeniškai tai būtu tikra tragedija.
Iki šiol neapsisprendžiu kieno likimas yra baisesnis: J.S.Bacho, kuris apako ar Bethoveno, kuris apkurto“, – mintimis dalijosi dainininkė ir dainų autorė M.Akelan.