Šiemet didžiuliam koncertiniam turui „Cinema“ besirengiantis atlikėjas į komandą pakvietė du tarptautinį pripažinimą pelniusius britų prodiuserius.
Vienas jų – muzikos prodiuseris, aranžuotojas, pianistas Johnas Haywoodas – Lietuvos publikai geriau pažįstamas kaip visame pasaulyje garsaus vokiečių smuikininko Davido Garretto klavišininkas, kurį prieš keletą savaičių buvo galima išvysti koncerte Vilniaus „Siemens“ arenoje.
J.Haywoodas ne tik leidosi į D.Garretto pasaulines gastroles, bet ir dirbo prie daug kartų platininiais diskais apdovanotų smuikininko albumų „Explosive“, „Music“, „Rock Symphonies“ ir kt.
„Johno koncertas Vilniuje mums buvo gera proga susitikti ir aptarti bei sudėlioti mano turo darbus“, – sakė M.Levickis.
Akordeonistas atskleidžia, kad J.Haywoodas kurs aranžuotes keletui „Cinema“ koncertuose skambėsiančių kūrinių, tarp kurių garso takeliai iš tokių kultinių kino filmų kaip „Misija neįmanoma“, „Mulen Ružas“, „Džeimsas Bondas“, „Operos fantomas“.
Įspūdingą J.Haywoodo biografiją puošia ne viena klasikos žvaigždės pavardė, tarp jų Naujosios Zelandijos pažiba Hayley Westenras, birtų sopranas Laura Wright.
Kompozitorius ir prodiuseris bendradarbiauja su Londono bendruomenės gospelo choru.
Be to, garsėja talentu kurti muziką svarbiausioms sporto varžyboms.
Pavyzdžiui, 2014 m. ITV sporto televizijai jis sukūrė FIFA pasaulio futbolo čempionato muzikinę vinjetę.
Johnas yra ir vienas iš princo Hario inicijuotų karo veteranų žaidynių atidarymo ceremonijos kūrinio „Invincible“ autorių.
Šlovės laurų J. Haywoodui pelnė ir nemažai albumų. Britas dirbo prie 2013 m. visame pasaulyje išleisto M.Levickio albumo „Martynas“.
Su šiuo disku akordeonistas tapo pirmuoju Lietuvos atlikėju, kurio albumas pakilo į pirmąją klasikinės muzikos albumų vietą D. Britanijoje.
„Mes su Johnu labai greitai randame bendrą kalbą. Puikiai atsimenu mūsų darbą prie albumo „Martynas“.
Buvome tie pagrindiniai du žmonės, kurie, jeigu reikia, studijoje sėdėdavo iki išnaktų ir ieškodavo geriausių sprendimų.
Šį kartą taip pat tikiuosi kokybiško bendro darbo, – sakė M.Levickis. – Kaip idėjos autorius, turėsiu daugiau galios pasakyti, kaip noriu, kad kūrinys skambėtų, bet Johnas be galo talentingas pianistas, aranžuotojas, orkestruotojas, todėl aš juo labai pasitikiu ir man labai svarbus jo matymas.“
Kitas britas, talkinsiantis M Levickiui, – patyręs perkusininkas ir būgnininkas Jamesas Turneris, su kuriuo Martyno keliai taip pat buvo susikirtę.
Jamesas ne kartą su Martynu pasirodė koncertuose Londone.
J.Turneris taip pat bendradarbiauja su Londono filharmonijos bei Karališkosios Liverpulio filharmonijos orkestrais, groja tokiuose pasaulinio garso miuzikluose kaip „Jėzus Kristus superžvaigždė“, „Šeštadienio nakties karštinė“, „Purvini šokiai“ bei kituose projektuose.
„Noriu, kad „Cinema“ būtų daugiau nei turo pavadinimas. Taip, koncertų metu skambės gražiausi kino filmų kūriniai, tačiau noriu, kad ir garsas arenose būtų kinematiškas.
Tam vien orkestro scenoje nepakanka. Būtina elektronikos pagalba. Todėl sukurti platų, kinematišką garsą arenose man padės Johnas ir Jamesas.
Visi kūriniai, kurie skambės „Cinema“ koncertų programoje, bus praplėsti elektronine orkestruote“, – intrigavo M.Levickis.
„Cinema“ koncertinis turas prasidės gruodžio 20 d. Šiaulių arenoje, gruodžio 22 d. Martynas pasirodymą surengs Kauno „Žalgirio“ arenoje, gruodžio 28 d. – Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, gruodžio 29 d. – Panevėžio „Cido“ arenoje, o paskutinis turo akordas nuskambės 2020 m. sausio 5 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje.