„Midsummer Vilnius“ uždarymo renginys „Deep Field“ – didžiausias festivalio istorijoje

2019 m. liepos 24 d. 17:19
Festivalį miesto širdžiai „Midsummer Vilnius“ liepos 26 d. vainikuos įspūdingas koncertas „Deep Field“ – didžiausias ir kompleksiškiausias projektas, kokį yra tekę pristatyti festivalio organizatoriams.
Daugiau nuotraukų (5)
Scenoje skambės modernios klasikinės muzikos kūriniai, Eric Whitacre programa, pasirodys maždaug 100 profesionalių atlikėjų, kviestinė solistė Lina Dambrauskaitė bei pirmą kartą specialios mobiliosios aplikacijos pagalba į koncertą bus įtraukiami ir vakaro svečiai.
Atlikėjais virstantys žiūrovai
„Midsummer Vilnius“ įspūdingo baigiamojo renginio pirmoje dalyje skambės sinefilams ir ne tik puikiai pažįstami John Williams, Hans Zimmer, Andrew Lloyd Weber ir kitų žymių kompozitorių kūriniai iš tokių kino filmų kaip „Gladiatorius“, „Liūtas Karalius“, „Evita“, „Supermenas“ ir kiti.
Antroje koncerto dalyje susirinkę klausytojai išgirs vieno geriausių šiuolaikinių kompozitorių, iš JAV kilusio „Grammy“ laureato Erico Whitacre programą, kurioje – kosminė kompozicija „Deep Field“ bei kitos muzikos pasaulį sudrebinusio kūrėjo kompozicijos fantastinė „Godzilla Eats Las Vegas!“ bei „Fly to Paradise“.
Kosminis, erdvinis, kino filmų muzikos stiliumi parašytas kūrinys „Deep Field“ nepalieka abejingų tiek jį klausantis, tiek atliekant.
Tai nepaprasto grožio, efekto, įtaigos kūrinys, atskleidžiantis autoriaus fantazijas stebint istorines Hubble teleskopo nuotraukas ir fantazuojant apie mus supančią begalinę visatą.
Žiūrovai koncerte taip pat galės tapti kūrinio atlikimo dalimi, į savo išmaniuosius telefonus parsisiuntę specialią mobiliąją programėlę, kurios skleidžiamas garsas darniai susilies su choro ir orkestro atliekama muzika.
„Tradiciškai simfoninės, chorinės muzikos koncertuose mobiliuosius telefonus liepiama išjungti, o čia jie tampa muzikos instrumentais.
E.Whitacre nuo pat savo garsiojo „Virtual Choir“ projekto pradžios stengiasi laužyti stereotipus, keisti nusistovėjusias žaidimo taisykles.
Jo aistra – ieškoti muzikos ir šiuolaikinių technologijų sąveikos galimybių“, – pasakojo choro „Bel Canto“ prodiuseris Audrius Valatkevičius.
„Bel Canto“ ir E.Whitacre kūrinio „Deep Field“ atlikimas 2016 m. Vilniuje:
Tam, kad ypatingam kūrinio „Deep Field“ atlikimui būtų pasiruošta tinkamai, prieš renginį visus svečius pasitiks ir programėlę „Deep Field“ įdiegti padės telekomunikacijų bendrovės technologijų ekspertai „Bitės Profai“.
„Šiandien technologijos iš tiesų palengvina mūsų gyvenimą. Kita vertus, technologinių naujovių kasdien pasirodo tiek daug, kad išbandyti jas visas neužtektų laiko.
Todėl tai padaryti renginio dieną lankytojams padėsime mes. Renginio pradžioje įsidiegus programėlę beliks mėgautis koncertu.
O likus maždaug 5 minutėms iki kūrinio „Deep Field“ pabaigos, dirigentas atsisuks į publiką ir duos ženklą.
Tada žiūrovai galės įsijungti renginio pradžioje įsidiegtą programėlę savo išmaniuosiuose telefonuose, o jos skleidžiamas garsas susilies su choro bei orkestro atliekama muzika“, – teigė „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas.
Kosminis vakaras didingoje erdvėje
Baigiamasis „Midsummer Vilnius“ festivalio koncertas „Deep Field“ yra didžiausias ir kompleksiškiausias projektas, kurį festivalio organizatoriams yra tekę pristatyti žiūrovams.
Koncerte įspūdingo grožio kūrinius atliks 50-ies narių choras „Bel Canto“, Lietuvos kamerinis orkestras su papildoma sudėtimi, diriguojamas Modesto Pitrėno bei kviestinė solistė, sopranas Lina Dambrauskaitė.
Operos solistė, profesorės Sigutės Stonytės ugdytinė, debiutavo 2015 m. Nacionaliniame operos ir baleto teatre, vokalinį meistriškumą tobulino Londono Karališkosios muzikos akademijos (Royal Academy of music) operos studijoje.
Talentingoji L.Dambrauskaitė dirbo su žymiausiais šalies dirigentais, kompozitoriais bei atlikėjais, gastroliavo Vokietijoje, Danijoje, Ispanijoje, Italijoje, Pietų Korėjoje ir kitose šalyse.
O liepos 26-osios vakarą jos skaidrus balsas suskambės po atviru dangumi, Valdovų rūmų kieme.
„Be daugybės profesionalių atlikėjų taip pat bus naudojama ir daug technologinių sprendimų – daug scenos šviesos ir garso įrangos, didelės raiškos projektoriai, kurie Valdovų rūmų erdvėje transliuos NASA zondų užfiksuotas nuotraukas – kompozitoriaus E.Whitacre įkvėpimo šaltinį“, – apie artėjantį koncertą pasakoja „Midsummer Vilnius“ festivalio vadovas Valdas Petreikis.
Midsummer Vilnius^InstantFestivalis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.