Tradiciškai asociacija AGATA apdovanos klausomiausius 2018 metų lietuviškų dainų atlikėjus ir paaiškės grojamiausia 2018 metų Lietuvos atlikėjų daina radijo stotyse.
„Jei nusprendėt vieną kartą metuose netaupyti, tai netaupykite Vilniaus knygų mugėje ir Muzikos salėje“, – rekomenduoja Gabrielius Liaudanskas-Svaras.
Atlikėjas su grupe „Muzikos salėje“ leis visas keturias dienas. Geriausia metų grupe ir geriausia hiphopo grupe paskelbto „G & G Sindikato“ stende vyks Svaro dirbtuvės, kur gaminami originalūs trafaretai ir vėliau perkeliami ant tekstilės. Kastytis Sarnickas (Kastetas) pristatys prieš porą mėnesių išleistą knygą „Turnė“. Ištikimiausių gerbėjų džiaugsmui, bus galima įsigyti vos prieš savaitę pasirodžiusią naują grupės vinilo plokštelę „99“.
„Labai smagu susitikti su žmonėmis ne tik koncerto užkulisiuose, bet ir tokioje vietoje, kur gali pabendrauti, pažiūrėti, kas kokius albumus išleido, nueiti pasiieškoti knygų. „Muzikos salėje“ bus tiek daug gerų gražių žmonių, kad linkiu ateiti ir susirasti geriausią Lietuvos muzikos grupę“, – šmaikščiai mugės pliusus pristatinėjo Kastytis Sarnickas (Kastetas).
Abu „G & G Sindikato“ nariai pabrėžė, kad didžiausia tokio renginio nauda, jog žmonės gali atlikėjus išvysti gyvai, užduoti jiems klausimus, pabendrauti ir pamatyti ar tas atlikėjas atitinka įvaizdį, kurį žmogus nešiojasi savo galvoje, klausydamas jo muzikos.
„Muzikos salės“ interviu su grupe „G&G Sindikatas“:
„Muzikos salė" – tai dar viena fenomenaliosios spaudinių industrijos galimybė, atverianti kitą, akustinį-pažintinį horizontą. Ypač aktuali šiuolaikiniame Vilniuje dabar, kai penkios viešos meno erdvės virsta renovacijos vajaus objektais. Tai būdas išgirsti, pamatyti, pažinti, beveik paliesti tai, kas lieka savotiškai anapus realybės.
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras šeštadienį prisistatys su kažkur girdėtais garsais, bet nematytuose amplua su jaunos kartos dirigentu Imantu Šimkumi. Susitiksime 13 val. „Muzikos salėje“, – kalbėjo Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas.
„Muzikos salėje“ įsikurs ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos stendas. Užsuksiantys svečiai galės plačiau pasidomėti Filharmonijos veikla, iš pirmų lūpų sužinoti šiųmečio Vilniaus festivalio programą ir išgirsti Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą su programa „Orkestro formulė“.
„Muzikos salė“ ne tik suburs daugumą Lietuvos įvairių žanrų muzikos kūrėjų, atlikėjų, leidėjų ir koncertų organizatorių, bet ir surengs išskirtinai jiems skirtą seminarų ciklą pačiomis aktualiausiomis temomis.
Vyks finansinė konsultacija apie individualios veiklos mokesčius, asociacija AGATA teiks deklaravimo pagalbą savo nariams. Bus pristatytas Estijos „verslo sąskaitos“ pavyzdys ir jo perspektyva Lietuvoje.
„Muzikos salėje“ lankysis ir „Sony Music Entertainment“ atstovai, kurie papasakos apie sėkmingą komunikaciją skaitmeninėje erdvėje. Svečiai pasakos, kaip srautinis muzikos siuntimas, muzikos pasiklausymo platformos, skaitmeninis marketingas keičia muzikos industriją ir ko galime iš to pasimokyti.
„Greita muzikos industrijos transformacija yra klasikinis pavyzdys, kaip modernizacija gali paveikti egzistuojančią industriją ir esamas kompetencijas paversti pasenusiomis. Šiaurės Europos rinka per pastaruosius keletą metų susidūrė su greitu srautinio muzikos siuntimo (ang. streaming) augimu, 90% rinkos tapo į tai orientuota. Taigi muzika dabar ypatingai įtraukiama į socialinės medijos platformas“, – įžvalgomis dalijosi netrukus į „Muzikos salę“ atvyksiantys „Sony Music Entertainment“ atstovai.
Projektą „Muzikos salė“ organizuoja Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA. Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšomis. Projektas yra tarptautinės Vilniaus knygų mugės dalis.
Daugiau informacijos: www.muzikossale.lt