Įrašas, prieš tris savaites M.A.M.A. apdovanojimų ceremonijoje pripažintas Lietuvos Metų albumu, tapo pirmuoju „G & G Sindikato” leidiniu vinilo plokštelėje.
Ta proga sostinės centre įsikūrusiame bare „Istorijos“ grupė surengė vakarėlį bičiuliams ir gerbėjams, kurie čia galėjo pirmieji įsigyti dar dažais kvepiančią plokštelę.
Kitą savaitę visi norintys tai galės padaryti Vilniaus knygų mugės Muzikos salėje – čia grupė tradiciškai turės savo stendą.
„Vinilo plokštelė turėjo pasirodyti dar prieš metus – pristatant albumą. Tačiau jos gamyba užtruko, buvo techninių nesklandumų, todėl išleidome tik dabar.
Džiaugiuosi? Žinoma. Man patinka plokštelės, pats jas kolekcionuoju, tiesa, nebeperku labai dažnai. Dažniausiai – keliaudamas užsienyje, kaip dovaną pačiam sau. Arba randu kokią mažai girdėtos grupės plokštelę ir užsisakau“, – pasakojo grupės narys Kastytis Sarnickas-Kastetas.
Į madą sugrįžusios vinilo plokštelės vis labiau populiarėja – dabar tokioje laikmenoje savo muziką išleidžia daugelis Lietuvos atlikėjų.
„G & G Sindikatas“ apie tai svarstė ne vienus metus, tačiau susidūrė su įdomia problema – visi iki tol išleisti grupės albumai buvo tokios trukmės, kad į vieną plokštelę netilptų, o „apkarpyti“ jų ar leisti dvigubas plokšteles grupė nesiryžo.
„Todėl kurdami „99“ iškart nusprendėme padaryti jį tokios trukmės, kad tilptų į plokštelę“, - atskleidė K.Sarnickas.
Plokštelės kaina simbolinė – 19 eurų ir 99 centai. Skaičius 99 juk tapo ir albumo pavadinimu.
Dažnai naujos lietuviškos plokštelės yra brangesnės – kainuoja 25, 30 eurų ar daugiau.
„Apie tai irgi galvojome. Norėjome parodyti lietuviškos muzikos klausytojams, kad plokštelių kaina gali būti prieinama. Mūsų šalyje taip yra ne visada“, – sakė K.Sarnickas.
Naujuoju leidiniu ypač džiaugiasi grupės didžėjus Artūras Matkevičius-Mamania. Juk hiphopas prieš kelis dešimtmečius atsirado, repuojant grojamų vinilo plokštelių fone.
„Galima sakyti, tai – simbolis. Laikyti rankose savo muziką, išleistą vinile, man yra labai malonu.
Dar prieš porą metų labai norėjau, kad vinile būtų išleistas mūsų albumas „Unplugged“, buvau pasiruošęs į tai investuoti, bet grupė nubalsavo kitaip.
Tikiuosi, kad „99“ yra pirmas žingsnis ir į mūsų senesnių albumų perleidimą vinilo plokštelėse“, – sakė Artūras.
Namie jis turi apie šešis tūkstančius plokštelių, bet „G & G Sindikato“ albumas, žinoma, gulės išskirtinėje lentynoje, greta svarbiausių didžėjaus pirkinių.
M.A.M.A. ceremonijoje „G & G Sindikatas“ pelnė net tris statulėles – Metų grupės, Metų hiphopo grupės ir Metų albumo.
Tai sukėlė ir aistrų – jaunesnės kartos reperiai „Flying Saucer Gang“ scenoje užsiminė, kad vyresnė karta turėtų užleisti vietą jaunimui.
„Niekas niekam neturi užleisti vietos. Jaunos grupės galbūt nesupranta, kad nepakanka įrašyti vieną albumą, svarbu ir tai, ką tu darai su ta muzika, kaip ją populiarini“, – lrytas.lt konferencijoje penktadienį komentavo kiti garsūs Lietuvos repo atlikėjai Lilas ir Innomine.
„Ar „99“ yra geriausias metų albumas? Aš manau, kad taip, tiesa, visų nesu išklausęs. Nors, prisipažinsiu, kai laimėjome, parašiau žinutę grupės „Happyendless“ nariui Andriui Kaukliui, kad man šiek tiek gaila. Jų albumas „Kinetika“ - irgi labai geras. Tai šitie du ir yra geriausi“, – svarstė K.Sarnickas.
„Apie savo muziką sunku taip kalbėti – geriausia ji ar ne. Bet metai mums tikrai buvo geriausi ir aktyviausi. Sakykime taip – tai tikrai geriausias mūsų grupės albumas“, – kalbėjo A.Matkevičius.