Bohemiškas Londono Soho rajonas tvirtai susijęs su muzikos istorija – čia galima rasti vieną garsiausių pasaulio džiazo klubų „Ronnie Scott’s“, gyvena ne viena muzikos žvaigždė, o praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje vyko audringas rokenrolo gyvenimas.
Įdomių drabužių parduotuvių ir barų pilna šio rajono Karnabio pėsčiųjų gatvė nuo spalio pabaigos yra grupės „Queen“ gerbėjų šventovė.
Per visą ją virš praeivių galvų kabo švytinčios šventinės dekoracijos su legendinės „Queen“ dainos „Bohemian Rhapsody“ eilutėmis.
Jų įžiebimo ceremonijoje dalyvavo ir „Queen“ muzikantai – 71 metų gitaristas Brianas May ir 69-erių būgnininkas Rogeris Tayloras.
Kartu su jais šventines šviesas įžiebė ir aktoriai iš šį rudenį pasauline sensacija tapusio kino filmo „Bohemijos rapsodija“.
Tarp jų – 1991-aisiais nuo AIDS mirusio „Queen“ vokalisto Freddie Mercury vaidmenį filme atlikęs Rami Malekas.
Milžiniška filmo sėkmė
Grupės „Queen“ istoriją pasakojantis filmas sulaukė kritikos, kad pernelyg švelniai, kartais – ir pasitelkiant išgalvotus faktus nupiešė skandalingą F.Mercury gyvenimą.
Bet juokiasi tas, kuris juokiasi paskutinis. Filmas labai patiko žiūrovams ir sulaukė milžiniško susidomėjimo. Pasaulyje į jį jau parduota 668 mln. JAV dolerių (daugiau nei 582 mln. eurų) vertės bilietų.
Pagal šiuos rodiklius „Bohemijos rapsodija“ patenka į populiariausių 2018-aisiais išleistų filmų dešimtuką ir yra populiariausia visų laikų biografinė juosta, sukurta apie muzikos atlikėjus.
Filmas pretenduoja į du Auksinio gaublio apdovanojimus – geriausios draminio kino juostos ir geriausio dramos aktoriaus kategorijose. Pastarąjį prizą pretenduoja laimėti R.Malekas.
Prognozuojama, kad jis bus paminėtas ir pretendentų į „Oskarus“, kurie bus paskelbti sausį, sąraše.
„Galima kritikuoti šį filmą, tačiau 600 milijonų JAV dolerių yra skaičius, su kuriuo nepasiginčysi“, – „Lietuvos rytui“ sakė vienas „Bohemijos rapsodijos“ režisierių Dexteris Fletcheris.
Nuo suvenyrų raibsta akys
Per du mėnesius Karnabio gatvę aplankė daugybė „Queen“ gerbėjų iš viso pasaulio – socialiniai tinklai pilni jų nuotraukų.
Užsuka ir „Queen“ muzikantai – prieš savaitę gerbėjus nustebino B.May internete paviešinta nuotrauka, kurioje matyti, kaip jis su sūnumi vaikštinėja šia gatve. Tiesa, savo įspūdingą šukuoseną paslėpęs gobtuvu, muzikantas liko nepastebėtas praeivių.
Pasigrožėti šventinėmis šviesomis galima dar savaitę – „Bohemijos rapsodija“ gatvėje karaliaus iki sausio 6-osios.
Galima ne tiktai grožėtis, bet ir namo grįžti ne tuščiomis – visą šį laiką gatvėje veikia speciali „Queen“ parduotuvė, kurioje visada pilna smalsuolių.
Dviejų aukštų parduotuvėje galima įsigyti gausybę „Queen“ suvenyrų – nuo marškinėlių ir džemperių iki šaldytuvo magnetų, vinilo plokštelių, puodelių, riboto tiražo laikrodžių ir netgi specialaus „Queen“ alaus bei degtinės.
Turintys storesnę piniginę gali įsigyti ir gitarą, puoštą B.May autografu (kaina – apie 700 svarų sterlingų), ar būgnų plėvę su R.Tayloro parašu. Taip pat galima užsisakyti tikslią B.May gitaros kopiją – tiesa, tai kainuos brangiau, o laukti reikės keletą mėnesių.
Siūlo ir tatuiruotes
Negana to, ši parduotuvė – lyg savotiškas muziejaus ir pramogų erdvės derinys.
Sienos išpuoštos grupės muzikantų ir R.Maleko nuotraukomis, čia pat stovinčiu pianinu galima pagroti „Queen“ dainą ir laimėti prizą, ant Kalėdų eglutės pakabinti atviruką su linkėjimu.
„Queen“ gerbėjai gali apžiūrėti ranka rašytus grupės dainų tekstus, kelis F.Mercury sceninius kostiumus, senas „Queen“ koncertų programėles, R.Tayloro būgnų komplektą, parduotuvės atidarymui netgi buvo atgabenta vaškinė dainininko figūra iš Madam Tiuso muziejaus.
Viena parduotuvės sienų – nusagstyta ekranais, rodančiais „Queen“ koncertų įrašus, o jei ir viso to kam nors atrodo per mažai, parduotuvėje net galima pasinaudoti kirpėjo paslaugomis.
Tai – lyg užuomina, kad dar 1843 metais šiame pastate veikė kirpykla.
Be to, galima pasidaryti „Queen“ tatuiruotę. Tereikia pasirinkti iš daugelio siūlomų piešinėlių ir jūsų odą papuoš „Queen“ būgnininko R.Tayloro mėgstamiausia tatuiruočių meistrė Manuela Gray.
Parduotuvė, kurioje, beje, dirba ir viena lietuvė, klientų stygiumi nesiskundžia – vos spėja krauti dėžes su suvenyrais, internete gerbėjams iš kitų žemynų piktinantis, kad kai kurių čia parduodamų daiktų negalima užsisakyti paštu.
Jau dabar patyliukais kalbama, kad šventė Karnabio gatvėje tikriausiai taps įžanga į kur kas didesnę keliaujančią parodą, kurią „Queen“ galėtų surengti kuriame nors Londono muziejuje, o tada paleisti į kelionę per pasaulį.
Tokios keliaujančios parodos, skirtos roko legendų Davido Bowie, „Pink Floyd“, „The Rolling Stones“ istorijai, per pastaruosius kelerius metus sulaukė didelio susidomėjimo.
Ruošiasi naujai kelionei
Kita vertus, „Queen“ į muziejų dar anksti.
Su JAV vokalistu Adamu Lambertu koncertuojanti, pernai ir Kaune grojusi grupė mėgaujasi dėl filmo vėl smarkiai padidėjusiu dėmesiu.
Seni grupės įrašai netikėtai vėl pakilo į populiariausiųjų dešimtukus, „Queen“ dainas niūniuoja nauja klausytojų karta, o filmo sėkmės įkvėpta grupė jau paskelbė, kad kitų metų vasarą surengs iki šiol įspūdingiausias savo gastroles, kuriose skambės muzika iš filmo „Bohemijos rapsodija“.
Kol kas suplanuoti tik koncertai Šiaurės Amerikoje, tačiau beveik niekas neabejoja, kad po to „Queen“ keliaus į Europą ir kitus žemynus.
Ar įmanoma, kad ši grupė dar sykį pasirodytų Lietuvoje? Svajoti nedraudžiama. O kol kas galima pasinaudoti proga prie „Queen“ istorijos prisiliesti Londone.