Kaune koncertavusios scenos legendos įrodė, kad dar turi parako

2018 m. lapkričio 17 d. 20:52
Žiūrovų mėgiamų praėjusio amžiaus 8-ojo ir 9-ojo dešimtmečių atlikėjų desantas šeštadienio vakarą išsilaipino Kauno „Žalgirio“ arenoje.
Daugiau nuotraukų (31)
Beveik keturių valandų trukmės koncerte „Back To The 80’s 90s Lietuva“ publikai pasirodė energija trykštantys Thomas Andersas, Haddaway, grupė „Secret Servise" ir pirmąkart Kaune koncertavusi Italijos estrados žvaigždė - popmuzikos legenda Al Bano. 
Jų pasiklausyti susirinko pilna arena. Žiūrovai labai įvairaus amžiaus: nuo jaunimo iki solidaus amžiaus muzikos gerbėjų.
Pirmoji scenoje pasirodė prieš keturis dešimtmečius susikūrusi „Secret Servise" – viena garsiausių Švedijos popmuzikos grupių pasaulyje. Milžiniško populiarumo banga grupę pakylėjo praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio pradžioje, kada pasirodė jų superhitai „Oh Susie“, „Ten O‘Clock Postman“ ir Europos muzikos topus užkariavęs „Flash in the Night“.
Daugiau nei tris karjeros dešimtmečius skaičiuojantys švedai, kurių dainos pateko net į Amerikos „Billboard“ topus, populiarūs iki šių dienų, o aštuonis albumus išleidusios grupės dainos dar dabar skamba ir Niujorke, ir Honkonge.
Kaune vykstančiame koncerte publika kartu su atlikėjais traukė visas dainas.
Po trumpos pertraukos scenoje pasirodė 53 metų Nestoras Alexander'is Haddaway, arba tiesiog Haddaway su pritariančia vokaliste, avinčia stiliaus įspūdingais disko stiliaus blizgiais ilgaauliais.
Vos įėjęs į sceną itin jaunatviškai atrodantis Haddaway nuotaikingai pasisveikino su Kauno publika ir pradėjo dainuoti puikiai žinomus savo kūrinius. Ypač publika šėlo klausydamasi hito „What is Love?“. Turbūt nėra pasaulyje šalies, kurioje neskambėjo ši kultinė išskirtinio balso savininko daina. 1993 metais jo debiutinis singlas „What is Love?“ užkariavo beveik visą Europą, Aziją, Pietų ir Šiaurės Ameriką ir ligi šiol jis yra itin mėgstamas žiūrovų.
Trininado saloje gimęs, į JAV, o vėliau į Vokietiją, persikėlęs gyventi Haddaway neatsitiktinai buvo vadinamas Europos šokių muzikos karaliumi. Tačiau kadaise amerikietiško futbolo komandoje „Kelno Krokodilai“ žaidęs, kilimus pardavinėjęs bei tik laisvalaikiu muziką kūręs Haddaway net negalėjo svajoti, kad pasaulyje bus parduota daugiau nei 30 milijonų jo muzikos albumų.
„Haddaway“ kepė vieną superhitą po kito - „Life“, „Rock My Heart“, „I Miss You“, „Catch I Fire“ - ir per metus surengdavo net po 120 koncertų. Šiuos puikiai žinomus kūrinius atlikėjas dainavo ir Kauno arenoje.
Atlikėjas Al Bano - tas žmogus, kuris areną privertė garsiai šaukti ir ploti. 75 metų atlikėjas scenoje įrodė, kad turi nemažiau parako, nei prieš tai pasirodę atlikėjai. 
Publikai jis pasirodė su balta skrybėle ant galvos, paraitotais džinsais.  Atlikėjas su žiūrovais bendravo itališkai. Tačiau dėkodamas už aplodismentus jis keliskart pasakė ,,sposibo" ir ,,sposibo bolšoje". Rusiškai ištarti žodžiai ,,ačiū" ir ,,labai ačiū" publiką kiek sutrikdė. Iš salės girdėjosi švilpimas.
Albano vardą, nors tokio vardo italų kalboje nėra, jam išrinko tėvas, kuris Antrojo pasaulinio karo metais tarnavo Albanijoje. Vėliau dainininkas padalinęs vardą į dvi dalis pasirinko jį kaip sceninį slapyvardį.
Sėkmė nusišypsojo, kai 1965 metais Al Bano laimėjo kitos italų legendos Adriano Celentano organizuotą konkursą „Naujieji balsai” ir įėjo į „Celentano klaną”, o su Adriano jie tapo kaip broliai.
Didysis populiarumas pakylėjo kartu su pirmuoju albumu ir vėliau to paties pavadinimo meniniu filmu „Nel Sole”, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Al Bano ir Romina Power – garsus šeimyninis duetas susipažino filmavimo aikštelėje.
1975 metais pasaulį išvydo pirmasis bendras poros albumas „Atto I”. O kai 1982 metais San Remo festivalyje nugriaudėjo bomba „Felicita”, duetas tapo populiarus visame pasaulyje. Šis kūrinys kone euforiją sukėlė ir Kaune. Netrūko jautrių klausytojų, kurios susigraudinusios braukė ašarą.
1984 metais Al Bano ir Romina užėmė pirmąją vietą San Remo festivalyje su daina „Chi Sara".
Po skyrybų su žmona Romina 2012 metais tarp estradinės muzikos ir operos balansuojantis dainininkas scenoje ėmė rodytis vienas. Jis leido vieną albumą po kito, o 2007 metais užėmė antrąją vietą San Remo festivalyje su savo sūnaus ir žinomo dainininko Renato Zero sukurtu kūriniu „Nel Perdono”. Vėliau  atlikėjas surengė ir bendrų koncertų su buvusia žmona.
„Kai manęs klausia, ar nenusibosta atlikti dainą „Felicita“, tik gūžteliu pečiais, – prieš atvykdamas į Kauną organizatoriams prisipažino pasaulinė žvaigždė. 
„Aš išsirenku atliekamas dainas. Be to, jas myliu ne tik aš, bet ir klausytojai. Negaliu jų skaudinti, nes muzika – tai nuostabi terapija ir man, ir žiūrovams", - sakė italas.
Dar viena šio koncerto žvaigždė – 55 metų Berndas Weidungas, visiems žinomas kaip Thomas Andersas. Jis vos išėjęs į sceną Kauno areną pakėlė ant kojų.
Kaune atlikėjas pasirodo gana dažnai. Žiūrovų jis yra labai mylimas ir laukiamas.
„Labas vakaras, Kaunas. Ačiū", - lietuviškai su publika pasisveikino dainininkas. Tai sukėlė ovacijų bangą. Jis džiaugėsi, kad jo pasiklausyti susirinko tiek daug žmonių.
1979 metais Liuksemburgo radijo dainų konkursą laimėjęs Thomas, netrukus įrašė savo singlą „Judy“ ir koncertinio turo metu susipažino su CC Catch išgarsinusiu Dieteriu Bohlenu.
Su grupe „Modern Talking“ jis išleido galybę singlų, pasiekusių daugybės šalių topų penketukus, o superhitu tapęs „You‘re My Heart, You‘re my Soul“ topų viršūnėje karaliavo net 81 šalyje ir tarp populiariausiųjų išsilaikė net pusmetį.
Thomas yra pardavęs daugiau nei 125 milijonus albumų kopijų, skaičiuojant grupės ir solo įrašus, ir gavęs daugiau nei 420 platininių bei auksinių apdovanojimų.
1989 metais jis išleido pirmąjį solinį albumą „Different“ ir sėkmingai pradėjo solinę karjerą, vėliau surengė koncertus su atgimusia „Modern Talking“, bendradarbiauja su „No Angels“, „T-Seven“ („Mr. President“ solistė), Marta Sanchez, Isabel Varell, It G!rls ir daugeliu kitų.
Nepaisant tokios sėkmės, šis atlikėjas visuomet išlieka savimi, jo gerbėjai visame pasaulyje žavisi žvaigždės tikrumu ir nuoširdumu. Tuo jis spinduliavo ir viso koncerto Kaune metu.
 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.