Pernai veiklą nutraukusios populiarios grupės „Liūdni slibinai“ vokalistas D.Vaitiekūnas Vilniaus klube „Tamsta“ surengė naujos savo programos „Geras žmogus“ premjerą, scenoje prisistatydamas nauju vardu.
Vitalijus Špokaitis – tokį slapyvardį pasirinkęs 31-erių aktorius nusprendė nerti į elektroninę šokių muziką.
Apie gyvenimo problemas pasakojantis vyras, į viską žiūrintis su lengvu humoru, sakė, kad šiame personaže yra nemažai užuominų į jo paties kasdienybę.
Personažas – lyg žaidimas
„Kodėl Vitalijus? Norėjau atskirti šio vaidmens atlikėją ir save, kuris dirba kitus darbus, pavyzdžiui, televizijoje. Nes tai – skirtingi žanrai“, – sakė D.Vaitiekūnas.
Vitalijaus Špokaičio personažas kaip pokštas atsirado dar prieš aštuonerius metus, kai D.Vaitiekūnas priklausė jaunų aktorių trupei „Liūdi“. Ji sugalvojo veikėją – scenografą Vitalijų Špokaitį, kurio vienintelis kūrybinis darbas buvo toks nevykęs, kad jis viską metė ir pasinėrė į teisės studijas.
„Aštuonerius metus jis ieškojo savęs, o dabar pagaliau surado. Tai – savotiškas žaidimas, leidžiantis į savo kūrybą pažvelgti per atstumą.
Per pastaruosius pusantrų metų mano gyvenimas keitėsi, buvo daug vienatvės, apmąstymų apie save, savo poreikius.
Norėjosi į visa tai pažvelgti ne plikai, buitiškai, dramatiškai, o per gerą ironišką prizmę. Lengvai, linksmai, sugebant priimti visas gyvenimo pateikiamas nesąmones“, – pasakojo D.Vaitiekūnas.
Keičia muzikos stilių
Sugalvojęs slapyvardį D.Vaitiekūnas išnaršė internetą siekdamas įsitikinti, kad tikro žmogaus tokiu vardu ir pavarde nėra, – norėjosi, kad Vitalijus Špokaitis būtų visiškai unikalus.
Užtat scenoje jis kalba ir dainuoja apie tai, kas pažįstama kiekvienam.
„Surikiavau 12 žmogiškų problemų. Ši programa padės jas ištverti, dėl to ji ir vadinasi „Geras žmogus“. Nes moko tapti geresniu pačiam sau, o tai – vienas sudėtingiausių uždavinių.
Kokios tos problemos? Pavyzdžiui, kad nuolat graužiamės, jog nieko nespėjame ir vėluojame, jog trokštame poruotis, trokštame, kad mus mėgtų, kad niekada neužsičiaupiame ir taip toliau. Nuo laiko trūkumo iki nesugebėjimo atrasti, ko mums gyvenime iš tiesų reikia“, – dėstė D.Vaitiekūnas.
Su „Liūdnais slibinais“ dainuojamosios poezijos žanrą išbandęs atlikėjas dabar suka į visai kitą pusę. Elektroninė muzika, skambanti naujose Dominyko dainose, nustebino ir daugelį jo bičiulių.
„Jie manė, kad būtinai bus gitara ir fortepijonas. Nieko panašaus. Kai 2016-aisiais pradėjau kurti šį projektą, iškart norėjau, kad jame skambėtų hauso stiliaus ritmas. Man jis labai artimas, be to, jau trečius metus „Low Air“ šokių mokykloje mokausi šio stiliaus šokių.
Be to, ilgai buvau susijęs su akustine muzika. Nesakau, kad atsibodo, bet norėjosi išbandyti ką nots nauja“, – kalbėjo D.Vaitiekūnas.
Įgyvendinti idėją jam padėjo jauni, bet jau gerai žinomi muzikos prodiuseriai – naujausią Jurgos Šeduikytės albumą sukurti padėjęs Artiomas Penkevičius, su Daddy Was A Milkman ir „Naktinėmis personomis“ dirbantis Vitas Vaičiulis, sparčiai populiarėjančios hiphopo grupės „8 kambarys“ prodiuseris Kasparas Barisas.
Grupė kol kas negrįš
Beveik visų dainų tekstus parašė pats Dominykas per kelias kūrybines išvykas į Nidos menų koloniją. Tačiau poros jų autorius yra „Liūdnų slibinų“ narys Vaidas Kublinskas. Jo eilės liko nuo pradėto kurti, bet taip ir nebaigto penktojo „Liūdnų slibinų“ albumo.
Ar grupė, prieš kelerius metus sulaukusi didelio populiarumo, dar kada nors sugrįš? D.Vaitiekūnas tuo abejoja.
V.Kublinskas šiuo metu užsiėmęs su muzika nesusijusiais darbais, kita grupės narė Aistė Lasytė turi solinį projektą.
„Dėl grupės reikėtų klausti ne manęs vieno, o visų. Mes tikrai nesusipykome, Vaidas ir Aistė žada ateiti į mano koncertą.
Neatmetame galimybės, kad ateityje dar susirinksime ir grosime. Bet artimiausioje ateityje to neplanuojame, nematome ir netgi nenorime.
Kaip esu sakęs – išėjome į pensiją, jei dar kada nors būsime jaunesni, sugrįšime“, – juokėsi D.Vaitiekūnas.
Vėl dirba televizijoje
Vitalijaus Špokaičio dainas kitų metų vasarį jis ketina išleisti albume, o ketvirtadienį gyvai jas atliko su klavišininkais Mindaugu Balčiūnu, Kasparu Meginiu ir būgnininku Edgaru Žaltausku.
„Jokių dekoracijų ir ekranų, bet ant peties turėsiu lempą. Ne tik dainuoju, bet ir pasakoju pamokomas istorijas apie gyvenimą, dainas.
Reikia dalytis patirtimi, nes dabar juk visi ja dalijasi, o Vitalijus daug jos prikaupęs, norės papasakoti.
Nors tekstuose – daug mano patirties, 100 procentų su mano asmeniu jų sieti nereikėtų. Tai meninis, o ne dokumentinis projektas“, – pabrėžė Dominykas, į vieną kūrinių įpynęs ir istoriją apie mobiliąsias pažinčių programėles.
Ši kai kuriuos žiūrovus privertė juoktis, o kitus – ir nurausti.
Mat V.Špokaitis scenoje vaizdžiai papasakojo apie vienatvę, kuri verčia griebtis ir pažinčių programėlės „Grindr“.
„Tai tokia programėlė gėjams, kur vietoj savo nuotraukos jie deda, kaip čia pasakius, b....“. Kai esi bernas, kuriam patinka bernai, gyventi nelengva. Sutinko kokį, kuris gražus, dar ir koks direktorius, o ne šiaip, o jis tau sako „ne“, – juokėsi D.Vaitiekūnas.
Debiutavus V.Špokaičiui, jį sugalvojusiam aktoriui netrūksta ir kitų reikalų.
Pastaraisiais metais jis dažnai keliavo į Londoną ir mokėsi miuziklo atlikimo meno iš žinomo britų dėstytojo Dereko Barneso.
Ne viename miuzikle jau suvaidinęs aktorius šįmet dar pasirodys miuzikle „Čikaga“, kitais metais debiutuos naujame Kauno muzikinio teatro spektaklyje.
Po pertraukos jis grįžo ir į televiziją – TV kanale „LRT Plius“ veda kultūros žinių laidą.
„Mano karjeroje televizijoje buvo pauzė, per tą laiką ir radosi Vitalijaus Špokaičio projektas.
O šįmet buvau pakviestas sugrįžti į ekraną.
Televizija man niekada nebuvo siekiamybė, laikau save scenos artistu, bet pasiūlymas vesti kultūros žinias pasirodė įdomus, per šį darbą sužinau daug įdomių dalykų.
Dar vedu ir renginius. Dirbu už du, nes reikia išlaikyti Vitalijų Špokaitį. Jis kol kas nieko neuždirba“, – juokėsi D.Vaitiekūnas.