Šių metų pradžioje reperis suprato, kad nori mesti darbą informacinių technologijų srityje. Priimti šį sprendimą trukdė tik viena kliūtis.
„Norėjau viską mesti, bet kilo klausimas - o ką veikti gyvenime toliau? Grupės vadybininkė Akvilė nuramino, sakė – rasi ką veikti, štai, knygą gali parašyti.
Po tų jos žodžių grįžau, įsijungiau kompiuterį ir pradėjau rašyti“, - šypsodamasis pasakojo K.Sarnickas.
Jo knyga „Turnė“ pasakoja apie lietuvių roko grupę „Alkūninis velenas“, susiruošusią į dešimties dienų gastroles po Didžiąją Britaniją.
Nesinori visko atskleisti, bet keturi grupės vyrai įsivelia į daugybę linksmų ir liūdnų, juodąja komedija kvepiančių nuotykių. Jie daug keikiasi ir dar daugiau geria – kiekvieną dieną. Vienoje knygos scenų nedaug trūksta, kad namo į Lietuvą „Alkūninis velenas“ grįžtų karstuose.
Kai kurios scenos – lyg tiesiai iš Lietuvos muzikos pasaulio. Be to, knygoje probėgšmais minimas ir ne vienas tikras, neišgalvotas šalies muzikantas.
Knyga, kurią paėmus į rankas sunku padėti – perskaityti galima per kelias valandas. Ypač ji turėtų patikti tiems, kurie domisi Lietuvos muzikos scenos užkulisiuose. Nors ir šaržuotai, knygoje atskleidžiama daug tiesos apie tai, kas juose (kartais) dedasi. Atskleista taip, kad dažnai norisi juoktis iki ašarų.
Nenuostabu, kad pirmąsyk knygą perskaitę kiti „G & G Sindikato” nariai Gabrielius Liaudanskas-Svaras ir Donatas Juršėnas-Donciavas jau spėlioja, jog iš tiesų Kastetas parašė apie savo grupę.
Jis pats tai neigia. „Ne, personažai – tikrai išgalvoti. Labiausiai nenorėjau, kad tai būtų memuarai. Žinoma, kai kuriuos miestus, kurie minimi knygoje, esame aplankę su panašiu koncertų turu. Ir kai kuriuose aprašytuose baruose pasėdėję.
Bet pasakysiu taip – mes per 20 karjeros metų nesame išgėrę tiek, kiek muzikantai knygoje – per dešimt dienų. Kai manęs klausia, apie ką čia parašyta, sakau, kad apie „Biplan“. Esame su jais koncertavę, smarkūs vyrukai. Bet iš tiesų – ne, ne apie juos visa tai“, - juokėsi K.Sarnickas.
Knygą jau perskaičiusieji giria lengvą jo rašymo stilių – knyga atrodo kone kaip paruoštas kino komedijos apie muzikantus scenarijus.
Visą knygą K.Sarnickas parašė per tris mėnesius.
„Paskui dar kelis mėnesius vyko redagavimo darbai. Susitinku su rašytojais – jie sako, kad savo knygą rašė šešerius ar dešimt metų. Tada man šiek tiek nepatogu“, - šypsojosi reperis.
Rašydamas knygą, jis ne sykį save stabdė. Knyga galėjo būti kur kas skandalingesnė ir sultingesnė, jei Kastetas būtų įtraukęs tikras istorijas apie žinomus Lietuvos muzikantus.
Tačiau to nedarė – nors kiti atlikėjai minimi, tai daroma gana neutraliame kontekste.
„Nenorėjau, kad kas paduotų į teismą, nors leidykla sakė, kad tai – jos rūpestis.
Aš net nervinausi, kad knygoje muzikantai per daug keikiasi, bandžiau tų keiksmažodžių sumažinti.
Knyga – tikrai neskirta nepilnamečiams. Nuo savo aštuonerių metų vaiko ją laikau paslėpęs. Gal nuo kokių penkiolikos metų ją verta skaityti. Kita vertus, šiais laikais vaikai greitai išmoksta anglų kalbą, klausosi užsienio dainų, o jose yra visko“, - svarstė reperis.
Jis skeptiškai vertina idėją, kad ateityje galėtų pasirodyti ir biografinė knyga apie „G & G Sindikatą“.
„Buvo minčių apie knygą ar dokumentinį filmą, bet aš žiūriu atsargiai. Mes per daug uždari žmonės, Lietuva – per maža dalis. Reikėtų rašyti labai atvirai, o tai – sudėtinga. Netikiu tokios knygos galimybe, per daug žmonių aplink įsižeistų“, - kalbėjo K.Sarnickas.
Ar ateityje bus ir daugiau jo knygų? Kol kas reperis taip nemano.
„Kai skaičiau ir tobulinau knygą, buvo akimirkų, kai akys sudrėko, buvo, kai juokiausi. O dabar tos knygos jau negaliu skaityti, nekenčiu, nebesuprantu. Manau, taip yra daugumai rašytojų.
Kai rašiau, tikrai galvojau, kad bus tęsinys. Pavyzdžiui, kad „Alkūninis velenas“ vyks į „Euroviziją“, pagrindiniu knygos veikėju Ramūną Zilnį padarysime. Bet po kelių mėnesių redagavimo labai abejoju, ar imsiuosi dar vienos knygos“, - prisipažino Kastetas.