Kitais metais karjeros trisdešimtmetį švęsianti grupė Lietuvoje gerai žinoma nuo šio tūkstantmečio pradžios – kai pasirodė „Eurovizijos“ konkurse, jame užėmė trečiąją vietą ir pelnė daug simpatijų visoje Europoje.
Lietuvoje grupė yra grojusi ir nedideliuose klubuose, ir didžiulėms minioms didmiesčių šventėse – Sostinės dienose Vilniuje ir Jūros šventėje Klaipėdoje.
Čia ji yra koncertavusi ir su užsienio žvaigždėmis - „Depeche Mode“, HIM, „Alphaville“. Nuo Mažeikių iki Alytaus – grupė jau neskaičiuoja vizitų mūsų šalyje, bet jų tikrai buvo daugiau nei dvi dešimtys.
Melodingą poproką grojanti grupė pastarąjį dešimtmetį Vilniuje buvo pamėgusi groti pramogų, sporto ir verslo centre „Forum Palace“ - jame koncertavo ir prieš dvejus su puse metų, iki šiol paskutinės savo kelionės į Lietuvos sostinę metu.
Nuo to laiko „Forum Palace“ šeimininkų planai pasikeitė, koncertų salės šiuose rūmuose neliko, tad „BrainStorm“ buvo kone priversti šįkart rinktis gerokai didesnę „Compensa“ salės erdvę.
„Kai pirmą sykį į ją įėjome, net pasidarė šiek tiek baisu. O kas, jei žmonės neateis ir salė bus tuščia“, - prieš pusmetį prisipažino grupės dainininaks Renaras Kauperis.
Baiminosi be reikalo – šeštadienio vakarą į salę susirinko apie du tūkstančius žiūrovų. Beveik visos vietos balkone – užimtos, parteris taip pat neatrodė tuščias.
Beje, šis koncertas turėjo įvykti dar pavasarį, tačiau buvo perkeltas, nes „BrainStorm“ ilgiau nei planuota ruošė savo naująjį, šįmet išleistą albumą „About The Boy Who Plays The Tin Drum“.
Šį darbą, irašytą su švedų prodiuseriais Povelu Olssonu ir Davidu Larsonu, grupė vadina vienu geriausių albumų savo karjeroje.
Beje, švedai kartu atvyko ir į Vilnių – su „BrainStorm“ pasirodo svarbesniuose grupės koncertuose.
Šią vasarą „BrainStorm“ Latvijoje pagerino visus populiarumo rekordus – į penkis grupės koncertus parkuose ir stadionuose atėjo 120 tūkstančių žiūrovų (iš jų 60 tūkstančių – į koncertą Rygos Miško parke).
Į šį turą grupė investavo net du milijonus eurų – koncertuose buvo galima pamatyti gigantiškus ekranus ir judančias scenos dekoracijas.
Į Vilnių, žinoma, viso to atgabenti grupė negalėjo – būtų per brangu, o ir salė – tiesiog per maža.
Tačiau koncertas Lietuvoje neatrodė „nuogas“ - kiekvieną dainą lydėjo dideliame ekrane rodomos vaizdo projekcijos, pasirūpinta ir įspūdingu apšvietimu.
Kaip visada energingas 44-erių dainininkas R.Kauperis (kuris atrodo bent dešimtmečiu jaunesnis) buvo itin „užsivedęs“ - nuo pat vakaro pradžios lakstė po sceną šypsodamasis ir ragindamas žiūrovus linksmintis.
Minioje buvo girdėti ir latvių kalba – nemažai „BrainStorm“ tėvynainių į artimas užsienio šalis keliauja pasiklausyti šios grupės, nes gimtinėje iš taip arti pamatyti jos koncertą tiesiog nėra galimybių.
Grupė Latvijoje jau daugiau nei dešimtmetį nekoncertuoja tokiose sąlyginai nedidelėse salėse kaip „Compensa“, tad Lietuvoje jų pasirodymai – kur kas intymesni.
Žiūrovai puikiai leido laiką nuo pat koncerto pradžios – lyginant su tuo, ką grupė šią vasarą grojo Latvijoje, „BrainStorm“ kiek pakoregavo dainų sąrašą ir įtraukė daugiau senų hitų (tarp jų ir lyriškąjį „Maybe“).
Priežastis – nemažai dainų, kurios garsiai skamba Latvijoje, kitomis kalbomis arba neįrašytos, arba nesulaukė tokio didelio dėmesio kitose šalyse, tad „BrainStorm“ pasistengė, kad lietuviams būtų kuo smagiau.
„Atvykti čia – visada smagu. Lietuvoje jaučiamės kaip namie, ir tai nėra tuščias komplimentas. Labai tikiuosi, kad į jūsų šalį vėl sugrįšime kuo greičiau – nesinorėtų laukti dar dvejus metus“, - šypsojosi R.Kauperis.