„Šių metų Pagrindinės scenos užsienio atlikėjų tarpe – „Tronik Youth“ (Didžioji Britanija), „Cabaret Nocturne“ (Belgija), „Shame On Us“ (Izraelis), „Shortparis“ (Rusija) ir kiti. „Shortparis“ kolektyvas yra ypač įdomus: jį suformavo trys iš Sibiro kilę vaikinai, savo pasirodymus apibūdinantys kaip „audioteatrą“. Jie groja post-pop, eksperimentinę muziką, dainuoja rusų, prancūzų, anglų kalbomis,“ – pasakoja scenos kuratorius Paulius Burakas, primenantis atkreipti dėmesį ir į festivalyje grosiančius lietuvius. Vieni iš jų – nemėgstamiausia Vilniaus grupe prisistatantys „Darbo džiaugsmai“, jau spėję pagarsėti savo ironiškais tekstais.
Sekant pernykšte tradicija, šiemet „Yaga Gathering“ vėl įsikurs keturios muzikinės scenos, kiekviena atitinkanti skirtingus lankytojų poreikius ir savaip išpildanti festivalio viziją. Pavargę šokti Pagrindinės scenos prieigose, žiūrovai kviečiami aplankyti Ramybės sceną, siūlančią chillout žanro muziką. Čia, klausydamiesi ambient, dubtech ar psychill garsų, o taip pat IDM ir modernios klasikos, festivalio lankytojai galės pasisūpuoti hamakuose, sūpynėse ar pasišildyti prie laužo. Norinčiųjų atokesnės, mistiškesnės erdvės lauks Miško scena, na, o nusiteikusieji nerti į modernaus meno performansus bei konceptualios muzikos pasirodymus trauks link Koncepto scenos.
„Ramybės scenos tikslas – prisijaukinti lankytojus. – teigia scenos kuratorius Tadas Ingilevičius. – Jiems siūlyčiau atkreipti dėmesį į norvegų duetą „Circular“, bendradarbiavusį su legendine muzikos įrašų kompanija „Ultimae Records“, jie „Yagoje“ surengs gyvo garso, meditatyvų ambient žanro pasirodymą. Tarp mano favoričių yra ir Berlyne gyvenanti argentinietė Catnapp, derinanti elektroninę muziką ir vokalą: jos kūrinių tekstuose figūruoja skaudžios socialinės problemos. Bet nepamirškime ir lietuvių, pavyzdžiui, užsienyje palankių įvertinimų sulaukusio Stellardrone, grojantį kūrybišką ambient muziką.“
Prie Miško scenos nuklydę lankytojai galės išgirsti olandą „Whrikk“, grojantį dark psychedelic. Itin detalios muzikinės kompozicijos, rezonuojantys sintezatoriai ir bosiniai ritmai klausytojams žada nežemiškus pojūčius. Be būrio kitų unikalių atlikėjų, čia bus galima išgirsti ir argentiniečius „Megalopsy“, savo muziką pristatančius kaip psichodelinį eliksyrą, kuris aštrina pojūčius ir tinka tiek šokių aikštelei, tiek klausymuisi namuose.
Festivalis „Yaga Gathering“ vyks rugpjūčio 9-13 d., prie Spenglos ežero Dzūkijoje. Šių metų tema – Shapeshifting, kurią organizatoriai kviečia interpretuoti keičiant savo išvaizdą, pasirenkant unikalų kostiumą. Nespėjusių pasiruošti namie festivalyje lauks stilistai, kirpėjai, laikinų tatuiruočių meistrai ir kiti specialistai, padėsiantys kūrybiškai pažvelgti į savo kūną. Programa ir daugiau informacijos – oficialioje svetainėje ir Facebook paskyroje.