Prieš devyniolika metų emigranto iš Ukrainos Eugene'o Hützo (tikrasis vardas – Jevgenijus Simonovas-Nikolajevas) suburta grupė Lietuvoje lankosi trečią sykį – prieš tai 2009-aisiais grojo festivalyje “Be2gether”, o 2014-aisiais – sostinės Teatro arenoje.
Praėjusiame dešimtmetyje itin išgarsėjusi grupė groja pankroko, bliuzo, pietų Europos ritmų kokteilį, sudominusį ir popmuzikos karalienę Madonną.
Prieš dešimt metų ji sukūrė filmą „Išmintis ir ištvirkimas“, kuriame nusifilmavo visa grupė, o Eugene'ui teko pagrindinis vaidmuo. „Gogol Bordello“ kartu su ja pasirodė ir dideliame labdaros koncerte „Live Earth“.
Pats grupės lyderis savo kūrybą vadina „Rytų Europos bliuzu“ - ir šis jo teiginys turi pagrindo.
Mat tik nedidelė dalis šio linksmo keliaujančio cirko yra amerikiečiai – grupėje groja muzikantai iš Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, taip pat – Etiopijos ir Ekvadoro.
Gimtojoje Ukrainoje Eugene'as prieš kelerius metus buvo investavęs į muzikinį klubą, tačiau dainininką šioje šalyje lydi dviprasmiška reputacija.
Nemažai ukrainiečių pyktelėjo, kai dainininkas atsisakė komentuoti Rusijos veiksmus Kryme, yra net kaltinančių jį simpatijomis Vladimirui Putinui.
Pats atlikėjas vengia kalbų apie politiką – lrytas.lt jis sakė, kad nuo pasaulio aktualijų suskausta galva, o politiniai virsmai jam niekada nebuvo įkvėpimo šaltinis.
Grupė garsėja itin energingais koncertais, kuriuose Eugene'as jau po kelių pirmųjų dainų apsipila prakaitu.
Taip buvo ir Vilniuje – kiek po devintos vakaro į sceną vienam po kito išlėkus grupės muzikantams, pora tūkstančių susirinkusių žiūrovų akimirksniu sujudo ir pradėjo linksmintis iš visos širdies.
Kaip ir prieš ketverius metus, po dvidešimties minučių atrodė, kad oro temperatūra salėje pakilo keliais laipsniais – šėlstantys žiūrovai greitai nuo savęs jau plėšė marškinius ir švarkus.
Dideliais žingsniais po sceną lakstantis Eugene'as į sceną išėjo su kelnėmis, prie kurių pritaisytose kišenėse buvo sukištos rožių puokštės – dovana žiūrovams.
Jau koncerto pradžioje grupė užgrojo trankiausius savo hitus - „Not A Crime“, „Wonderlust King“, „My Companjera“, „Alcohol“.
Šaižiai, su ryškiu slavišku akcentu dainuojantis Eugene'as gali atrodyti kaip vakarietiškos roko žvaigždės karikatūra, o spygaujanti jo talkininkė Pamela Racine tik dar labiau sustiprina parodijos įspūdį, tačiau nepaneigsi – norint „išsitaškyti“ ir apie nieką negalvoti, šios grupės muzika yra puikus pasirinkimas.
Pats E.Hützas prieš koncertą lrytas.lt sakė, kad šio vakaro esmė – pasidžiaugti naujausiu, pernai pasirodžiusiu grupės albumu „Seekers And Finders“, o taip pat – prisiminti prieš 19 metų išleistą, neseniai perleistą debiutinį grupės diską „Voi-La Intruder“.
Tačiau iš šių dviejų albumų į koncerto programą jis įtraukė tik po kelis kūrinius, o visa kita – ryškiausios „Gogol Bordello“ dainos, sukurtos per porą dešimtmečių, nuo „Pala tute“ iki „Trans-Contintental Hustle“.
Dainininkas taip pat pabrėžė, kad grupės kūryba iš esmės nėra linksma.
„Iš 150 kūrinių – tik pora mažorinių dainų. Tačiau aš suprantu, kodėl žmonės šėlsta. Muzika – tai terapija, gydymo forma“, - sakė „Gogol Bordello“ lyderis.