Prieš septynerius metus išgarsėjusi grupė, kurią sudaro dainininkas Theo Hutchcraftas ir klavišininkas bei gitaristas Adamas Andersonas, penktadienio vakarą surengė pasirodymą Vilniaus salėje „Compensa“.
Priežastis – prieš pusantro mėnesio pasirodęs ketvirtasis grupės albumas „Desire“, kurio pristatymo gastrolės prasidėjo Rusijoje, o po Baltijos šalių kraustysis į Vakarų Europą.
Elektroninės popmuzikos stileivomis ir romantikais vadinamas duetas hitais „Wonderful Life“ ir „Stay“, kurie skambėjo debiutiniame albume „Happiness“, pataikė tiesiai į dešimtuką.
Šie kūriniai kuriam laikui Adamą ir Theo pavertė viena madingiausių grupių pasaulyje, tačiau akivaizdu – toks populiarumas retai būna ilgalaikis.
Naujausias grupės albumas nebepakilo į Didžiosios Britanijos populiariausiųjų dvidešimtuką, nors pirmieji du „Hurts“ darbai puikavosi dešimtuke.
Tačiau kiekvieną grupės vaizdo klipą internete peržiūri bent keli milijonai gerbėjų, o jos populiarumas žemyninėje Europos dalyje, pavyzdžiui, Vokietijoje ir Italijoje, išlieka didelis.
„Mūsų tikslas – rašyti dainas, kurios turės vertę ir po dešimtmečio. Tokias, kurios paremtos klasikine popmuzikos struktūra, nesivaiko madų. Manau, mums sekasi“, - lrytas.lt pasakojo A.Andersonas.
Grupės įvaizdis – mažų mažiausiai įdomus. Th.Hutchraftas – mergišius ir plevėsa, draugavęs ir su burleskos gražuole Dita Von Teese. A.Andersonas – paslaptingas tylenis, beveik nieko apie savo gyvenimą nepasakojęs iki šių metų. Kai prisipažino, kad serga psichikos liga ir kenčia nuo depresijos.
„Tai mano buvo lyg vaistai. Jaučiau, kad praraja tarp mūsų ir gerbėjų – per didelė. Daugelis jų mums rašo laiškus, pasakoja, kokias kančias ir sunkumus jiems teko patirti. Norėjau parodyti, kad aš irgi turiu problemų. Kad nesu apsaugotas nuo psichikos ligų. Tiesą sakant, mums išgarsėjus mano būklė tik pablogėjo.
Norėjau būti sąžiningas ir atviras – sau ir gerbėjams. Dabar manau, kad tai geriausia, ką esu padaręs. Pasijutau nusimetęs didelę naštą.
Tiems, kurie kenčia nuo panašių problemų, patarčiau padaryti tą patį – parašyti apie tai. Net jei to niekas neperskaitys. Išrašytos mintys popieriuje – puikus būdas išlaisvinti savo jausmus. Žmogaus smegenys taip jau veikia“, - lrytas.lt sakė A.Andersonas.
Grupė garsėja ir juokingais reikalavimais užkulisiuose – kai grojo Palangoje, paprašė persirengimo kambario sienas papuošti gražių Lietuvos modelių nuotraukomis, kitąsyk – storų vyrų su glaudėmis nuotraukų.
Nuobodulį gastrolėse taip užmušantys muzikantai šįkart, tiesa, neprašė nieko keisto – į Lietuvą atvyko penktadienio rytą, ilsėjosi viešbutyje, o popiet repetavo ir trumpam susitiko su būreliu gerbėjų, pozavo nuotraukoms ir dalijo autografus.
Pasirodymą, kaip ir diena anksčiau vykusį koncertą Latvijoje, pradėjo lietuviai „Deeper Upper“ - šią garbę laimėję tarptautinėje grupių atrankoje.
Jau prieš metus albumu „Mirrors“ nuo indie roko prie elektroninės popmuzikos pasukusi grupė atrodo puikus pasirinkimas šiam vaidmeniui – dabar lietuvių kuriama muzika yra išties gimininga tai, kurią groja „Hurts“.
Nors gal ir kiek per daug sykių per porą dienų internete pasigyrę, kad „apšildo“ britų žvaigždes, „Deeper Upper“ sugrojo energingai ir įtikinamai – atrodo, kad muzikantai puikiai jaukinasi vis didesnes koncertų erdves.
„Hurts“ į sceną žengė apie pusę devynių vakaro. Th.Hutchcraftas energingai mostelėjo ir koncertą pradėjo daina „Ready To Go“ - vienu naujausių grupės hitų.
„Vilniaus, kaip laikomės? Ačiū, ačiū, ačiū“, - išsišiepęs lietuvius kaitino juodu kostiumu ir baltais marškiniais pasidabinęs dainininkas, kuris atrodė išties energingas ir „užsivedęs“.
Kontrastas kai kuriems ankstesniems pasirodymams, kuriuose Theo atrodė kur kas ramesnis. Panašu, kad „Hurts“ vis dėlto keičiasi.
„Iš visų jų koncertų, kuriuos mačiau, šiame jie atrodo geriausiai“, - pripažino grupę nuo pat jos karjeros pradžios į Lietuvą kviečiantis koncertų rengėjas Remigijus Knabikas.
Grupės scenos vaizdas – gana paprastas, bet stilingas. Keturios didelės stačiakampio formos dekoracijos, užuolaida ir nuo palubės nusileidęs gigantiškas šviestuvas – tai ir viskas.
Lietuviai koncertuose matė kur kas efektingesnių vaizdų, tačiau reta jauna grupė moka popmuzikos melodijas rašyti taip, kaip „Hurts“.
Apie du tūkstančius žiūrovų, susirinkusių į koncertą, dūko nuo pirmų koncerto dainų – o jų tempas „Hurts“ koncertuose dabar yra kur kas energingesnis, nei prieš penkerius metus.
Koncertą grupė tęsė daina „Some Kind Of Heaven“, kuri išpopuliarėjo prieš porą metų, tada prisiminė senesnį kūrinį „Silver Lining“ ir vėl grįžo prie naujo albumo – dainų „People Like Us“ ir „Hold On To Me“.
„Miracle“, didžiausias grupės hitas „Wonderful Life“, „Better Than Love“, šiame ture akustiniais instrumentais atliekama „Somebody To Die For“ - kartais lengva pamiršti, kiek daug gerai žinomų dainų yra sukūręs šis duetas.
Th.Hutchcraftas tebėra širdžių tirpdytojas – kai šelmiškai žvilgteli į jas ar į minią mėto baltas rožes („Hurts“ triukas nuo pat pirmųjų gastrolių, gėlių parūpinti buvo paprašyta ir šįsyk), merginos cypia ir eina iš proto.
Bet kai kas vis dėlto pasikeitė. Naujos „Hurts“ dainos atrodo gerokai energingesnės ir linksmesnės.
2010-aisiais jie atrodė tamsesni ir paslaptingesni, įkvėpti „Depeche Mode“ ir „Pet Shop Boys“. O per pastaruosius porą metų „Hurts“ muzikoje atsirado flirtas su šiuolaikiška komercine šokių muzika ir daugiau optimizmo.
Melancholija, tapusi grupės vizitine kortele, dainų tekstuose išliko. Tačiau net apie liūdnus dalykus „Hurts“ dabar dainuoja kur kas linksmiau.
Iš vienos pusės, reikia džiaugtis. A.Andersonas lrytas.lt teigė, jog pasikeitusi muzikos nuotaika susijusi su jo geresne savijauta. Juk kadaise, kai jis jautėsi prislėgtas, taip atsirado ir grupės pavadinimas, kuris lietuviškai reiškia „Skauda“.
Kita vertus, „Hurts“ atrodo išbarstę dalį savo išskirtinumo – įrašuose dabar tai tiesiog viena iš daugybės talentingų, bet ypatingos spalvos stokojančių popgrupių. Tačiau koncerte ji – vis dar galinga ir sugebanti prikaustyti dėmesį.
Kai koncerto pabaigoje „Hurts“ išsitraukia tokius kozirius kaip „Stay“ ar „Wonderful Life“, niekas nesiskundžia. Šios dainos – parašytos pagal formulę, kuri niekada neišeis iš mados. Ar bus ir šeštasis grupės vizitas Lietuvoje? O kodėl ne?