2013 m. mažai kam žinomas Benjaminas TV laidoje „Later... with Jools Holland“ atliko dainą „Cornerstone“. Jis dar net nebuvo tikras, ar verta aukotis dėl sunkios muzikanto karjeros. Tačiau užkulisiuose jo klausėsi vienas žymiausių visų laikų muzikantų, bitlas Paulas McCartney. Po pasirodymo jis privertė Benjaminą pasižadėti, kad šio kelio neatsisakys.
Islandų muzikos diva Björk viena pirmųjų nusilenkė jo talentui ir pakvietė jį pasirodyti jos kuruojamame festivalyje. Kitas jo sutiktas žymus muzikantas buvo Tomas Odellas, šiemet koncertavęs ir Lietuvoje. Pastarajam labai patiko pirmasis Benjamino albumas „At Least For Now“.
Vienas aistringiausių Benjamino gerbėjų yra dar vienas legendinis muzikos kūrėjas – grupės „Talking Heads“ lyderis Davidas Byrne‘as. Vienas iš new wave muzikos pradininkų teigė nematęs nieko panašaus į B. Clementine‘o pasirodymus: „Jie ne mažiau unikalūs nei jo gyvenimo istorija.“
D.Byrne‘as straipsnyje apie Benjaminą rašė: „Vos jį išvydęs pakviečiau groti Londono festivalyje, kurį kuravau. Į sceną jis užlipo su ilgu paltu, be marškinių ar batų, ir skambino pianinu palinkęs nuo aukštos kėdės, beveik stovėdamas. Atrodė, kad jis dainuoja tiesiogiai kiekvienam žmogui salėje, bandydamas perrėkti piko valandos triukšmą Paryžiaus metro.“
Iškeitęs Londoną į Paryžių, Benjaminas susižavėjo prancūzų muzika. Kaip išskirtinį gyvenimo įvykį jis prisimena susitikimą su vienu populiariausių visų laikų Prancūzijos dainininkų 93-ejų metų Charles‘iu Aznavouru: „Troškau susitikti su dievu, meno dievu. Likimas maloningai suteikė man šią galimybę. Mes ne tik susitikome, bet ir grojome, šokome, juokėmės ir dainavome kartu.“
Daina, įrašyta su Benjaminu, pasirodė naujausiame Ch. Aznavouro albume „Encores“. Benjaminas sakė, kad tai turbūt pirmas ir paskutinis kartas, kai jis bendradarbiauja su muzikos žvaigžde. Tačiau taip neatsitiko.
Pačioje šių metų pradžioje, Donaldo Trumpo inauguracijos dieną, virtuali alternatyvaus roko grupė „Gorillaz“ išleido politinę dainą „Hallelujah Money“. Taip kultinė britų grupė pažymėjo savo sugrįžimą į muzikos pasaulį ir ilgai laukto naujo albumo „Humanz“ pasirodymą. Dainos vokalinę partiją atlieka ne kas kitas, o tas pats B.Clementine‘as. Jis taip pat nusifilmavo ir vaizdo klipe.
Dabar jiedu su grupių „Gorillaz“ ir „Blur“ lyderiu Damonu Albarnu yra geri draugai. Albumą „Humanz“ žurnalui „Q“ paskelbus geriausiu metų albumu, apdovanojimo atsiimti užlipo ir Benjaminas. Antrasis jo albumas „I Tell A Fly“ įrašytas D.Albarno studijoje – šis prisidėjo ir prie albumo dainų.
Socialiniame tinkle „Twitter“ pagarbą Benjamino muzikai taip pat išreiškė talentingiausios muzikos asmenybės. Britų muzikos kūrėja Paloma Faith, įsimenanti dėl unikalaus retro stiliaus, apsilankiusi Benjamino koncerte, citavo savo mamą: „Mes esame didybės akivaizdoje.“ Ir pati jai visa širdimi pritarė.
Abipusiu susižavėjimu Benjaminas dalijosi ir su kita Londono muzikos pažiba, multiinstrumentalistė Lianne La Havas. Galimybe susitikti su juo taip pat džiaugėsi du kartus „Mercury“ apdovanojimui nominuota art roko kūrėja Anna Calvi, ir belgų elektronikos superžvaigždė Stromae.
Šiame sąraše taip pat yra į Vilnių vasarį atvykstantis kitas britų poetas Ghostpoet, grupės „LCD Soundsystem“ lyderis James Murphy, Antony Hegarty, St. Vincent, skandalingasis Liamas Gallagheris ir daugelis kitų muzikos šviesuolių.
Pankroko tėvas Iggy Popas, atrodytų, yra visiškai kitokios muzikos gerbėjas. Bet net ir jį pavergė B.Clementine‘o muzikos grožis ir paslaptingumas. BBC radijo laidoje „Iggy Confidential“ tarp tokių savo favoritų kaip Macas DeMarco, King Krule ar Beckas, jis ne kartą grojo B.Clementine‘o kūrinius.
Tačiau Benjaminas populiarus ne vien tarp muzikantų. Tarp jo gerbėjų yra net princas Charlesas – jiedu turėjo progą susipažinti laikraščio „Evening Standard“ rengiamame įtakingiausių Londono asmenybių vakare „Progress 1000“. Čia Benjaminas grojo svarbiausiems Londono mokslo, technologijų, verslo, politikos ir kultūros žmonėms.
Išskirtinė jo išvaizda traukė akį ir ne viename mados renginyje. B.Clementine‘as ne kartą bendradarbiavo su prestižinių mados namų „Burberry“ vadovu ir pagrindiniu dizaineriu Christopheriu Bailey. Dar 2014 m. basas prie fortepijono sėdintis Benjaminas tapo pirmuoju muzikantu, gyvai akompanavusiu „Burberry“ mados šou. Pagal finaliniam akordui pasirinktą Benjamino hitą „London“ žengė pati Naomi Campbell.
Tačiau kūrėjo ir istorinio mados prekės ženklo sinergija neapsiriboja vien gyvais pasirodymais. Jo daina „I Won't Complain“ skamba kvepalų „Mr. Burberry“ reklamoje. Šiuos kvepalus Ch.Bailey pristatė kaip svarbiausią iki šiol jų kompanijos sukurtą kvapą, atskleidžiantį Londono eleganciją ir prieštaravimus. Reklamą sukūrė pats Steve‘as McQueenas, „Oskaru“ įvertinto filmo „12 vergovės metų“ režisierius. Jis taip pat yra didelis B.Clementine‘o talento gerbėjas.
Dar viena netikėta proga išgirsti B. Clementine‘o muziką yra JAV dailiojo čiuožimo žvaigždės Nathano Cheno pasirodymai. Trumpąją programą jis atlieka pagal Benjamino dainą „Nemesis“. Aštuoniolikmetis N.Chenas šiemet tapo „Didžiojo prizo“ turnyro čempionu ir yra vienintelis vyras visoje planetoje, atlikęs net penkis keturgubus šuolius laisvoje programoje.
Nėra tiek daug muzikos, kuria žavėtųsi įvairiausių sričių, pomėgių ir amžiaus klausytojai. Tačiau lapkričio 15 dieną Vilniuje tikrai bus galima tokią muziką išgirsti ir iš arti pamatyti pasirodymą, į kurį veržiasi žymiausios pasaulio asmenybės.