Prieš 17 metų susibūrusi „Hot Chip“ garsėja alternatyvios ir elektroninės popmuzikos deriniu, kuris šiai grupei atnešė didelį pripažinimą.
Šešis albumus išleidusi grupė, pasižyminti spalvingų keistuolių įvaizdžiu, pretendavo į „Grammy“ apdovanojimą. 2006-aisiais išleistą jos dainą „Over And Over“ įtakingas britų žurnalas NME išrinko geriausiu metų kūriniu.
Dažnai su grupe „Pet Shop Boys“ dėl muzikos skambesio lyginama „Hot Chip“ yra nuolat laukiama dideliuose Europos festivaliuose ir bent kelis tūkstančius žiūrovų talpinančiose salėse.
Jos nariai Lietuvoje yra viešėję kaip didžėjai, o visa grupė prieš metus koncertavo Latvijos festivalyje „Positivus“.
Lietuvoje „Hot Chip“ koncerto iki šiol nebuvo, tačiau nebloga įžanga į jį galėtų tapti sekmadienį surengtas grupės lyderio A.Tayloro pasirodymas.
Įdomius atlikėjus į Lietuvą jau ne vienus metus kviečiantys entuziastai „8 Days A Week“ (jų dėka į Lietuvą jau užsuko „Foals“, Jose Gonzalezas, Benjaminas Clementine'as, Tricky, „Rhye“, „Cigarettes After Sex“ ir kitos garsenybės) toliau plečia nuveiktų darbų sąrašą – sekmadienį į Lietuvą atvykęs A.Tayloras yra svarbi jo dalis.
Dainininkas, pianistas ir gitaristas garsėja įdomiais projektais už savo pagrindinės „darbovietės“ ribų.
Pavyzdžiui, jo suburtas kolektyvas „About Group“ groja eksperimentinę muziką, artimą avangardiniam džiazui. 37-erių muzikantas taip pat yra išleidęs tris solinius albumus – pernai išleistame diske „Piano“ skamba melancholiškos dainos, kurias A.Tayloras įrašė, grodamas fortepijonu.
Ramios, kartais net atvirai liūdnos nuotaikos albumas yra skirtas mirusio A.Tayloro bičiulio, ilgamečio bendražygio Vincento Sipprellio atminimui.
Bet ir čia ne viskas taip paprasta. Šįmet pasirodė albumas „Listen With(out) Piano“, kuriame kiti muzikantai įrašė kūrinius, skirtus klausytis kartu su disku „Piano“.
Taip, jūs nesuklydote – idealus būdas klausytis yra įjungti abu įrašus vienu metu – jie sukurti taip, kad skirtingi kūriniai puikiai papildo vienas kitą. Tai A.Tayloras pademonstravo, ir atlikdamas vieną kūrinį Vilniuje.
„Piano“ pasirodymo proga jis pirmą sykį karjeroje nusprendė surengti koncertų seriją nedidelėse salėse, kuriose žiūrovai muzikos klausosi sėdėdami. Vienas jų sekmadienį įvyko Vilniuje.
„Būtų liūdna, jei taip tektų koncertuoti iki gyvenimo pabaigos. Bet būtent toks būdas pateikti šias dainas man atrodo tinkamiausias“, – juokėsi pirmąsyk į Lietuvą atvykęs dainininkas.
Kuklus, dėvintis megztinius ir darbininko kelnes, nešiojantis akinius storais rėmeliais – A.Tayloras nuo pat „Hot Chip“ karjeros pradžios atrodė panašesnis į ekscentrišką universiteto profesorių, o ne į popžvaigždę.
Nors daug kas manė, kad A.Tayloras Vilniuje tik dainuos ir gros fortepijonu, į Lietuvą jis atsigabeno ir gitarą, ir elektroninius ritmo instrumentus, ir kompiuterį su dainas papildančiomis fonogramomis.
Be to, ir repertuaras – tikrai neapsiribojantis solinių albumų kūriniais. Jau koncerto pradžioje, į rankas paėmęs gitarą, A.Tayloras žiūrovus „pavaišino“ „Hot Chip“ hito „Made In The Dark“ versija.
Užuominų į „Hot Chip“ netrūko ir vėliau – beveik visas kėdes užėmę žiūrovai išgirdo ir visiškai naują dainą, parašytą būsimam grupės albumui. Daina, beje, tokia, kad pradėjus mirgėti šviesoms norėjosi kilti nuo kėdžių ir šokti – ar šis koncertas bus toks jau ramus ir kamerinis, kilo rimtų abejonių.
„Man labai malonu groti šioje gražioje vietoje. Ačiū“, – nužvelgęs įspūdingai apšviestas skulptūras ir bažnyčios skliautus, už kvietimą į Vilnių dėkojo A.Tayloras.
Pats jis irgi nusipelnė padėkų. „Dolly And Porter“, „Am I Not A Soldier?“, „So Much Further To Go“, „Repair Man“ – vis „migruodamas“ nuo fortepijono prie gitaros A.Tayloras lietuviams sugrojo bene visus ryškiausius savo solinius kūrinius, kelias „Hot Chip“ dainas ir dar George'o Michaelo hitą „A Different Corner“. Net ir prabėgus aštuoniems mėnesiams po G.Michaelo mirties, muzikantų noras pagerbti jo atminimą niekur nedingo – vieną jo dainų prieš porą savaičių Vilniuje plėšė ir Robbie Williamsas.
Ne, tai nėra energingas ir keistas šou, kokius moka kurti „Hot Chip“. A.Tayloro soliniai koncertai yra jaukūs, svajingi, skirti tiems, kurie nebijo mąslumo ir šiek tiek liūdesio. Tai „išrengta“ jo muzikos versija, prieš akis atliekama neįmantriai, bet labai nuoširdžiai.
Panašu, kad bent keli šimtai tokių Vilniuje tikrai yra. Visos „Piano“ vinilo plokštelės, kurias į Vilnių atsivežė A.Tayloras, buvo išpirktos dar iki koncerto pradžios, žiūrovų dėmesį dainininkas išlaikė visas pusantros koncerto valandos.
Pavykęs renginys? Tikrai taip. Dabar belieka laukti „Hot Chip“. Pasakyti keletą gerų žodžių apie Vilnių A.Tayloras savo bendražygiams tikrai galės.