Turtingi, populiarūs ir skandalingi – tokie yra šie hito „Sex On Fire“ atlikėjai.
Tai, kad šie amerikiečiai buvo pakviesti į Vilnių, daug kam pramogų verslo užkulisiuose tapo staigmena.
Mat dažniausiai ši grupė groja kur kas didesnėse erdvėse ir salėse – kalbama, jog „Kings Of Leon“ honoraras toks didelis, kad pasikviesti šią grupę į Lietuvą buvo labai rizikingas žingsnis.
Pavyzdžiui, prieš porą metų į šios grupės pasirodymą Latvijoje susirinko per 20 tūkstančių žiūrovų. „Siemens“ arenoje telpa kur kas mažiau, tačiau ir ją užpildyti šįkart pasirodė pernelyg sudėtinga užduotis.
Dalis viršutinių tribūnų – uždengtos, o užkulisiuose kalbama apie tai, jog šis koncertas – mažų mažiausiai nepelningas.
„Gaila, bet tokie laikai – jaunimui sumokėti 70 eurų už bilietą tikriausiai yra brangu, be to, šiuo metu rinkoje – didžiulė konkurencija, labai daug renginių“, - svarstė į koncertą atvykęs didžiausio Latvijos festivalio „Positivus“ rengėjas Girtis Majoras.
18 metų gyvuojanti, maždaug prieš dešimtmetį į šlovės viršūnę įkopusi grupė joje laikosi iki šiol. Įrodymų netrūksta – pernai išleistas septintasis „Kings Of Leon“ albumas „WALLS“ tapo populiariausias JAV.
Iš Vilniaus grupė vyks į Belgiją, kur gros viename didžiausių Europos festivalių „Rock Werchter“, o kitą savaitę surengs koncertą didžiulei miniai Londono Haid Parke.
Visų grupės narių pavardės – vienodos. Dainininkas Calebas, būgnininkas Nathanas, bosistas Jaredas Followillai yra broliai, o gitaristas Matthew Followillas – jų pusbrolis. Vyriausiajam, Nathanui, yra 38-eri, o jaunėliui Jaredui – 30.
„Leono karaliais“ grupė pasivadino savo senelio Leono garbei. Kai susibūrė garaže ir pradėjo groti roką su bliuzo prieskoniais, beveik visi grupės nariai dar buvo paaugliai.
Pirmuosiuose grupės įrašuose buvo akivaizdi duoklė aštuntojo dešimtmečio rokui, vėliau grupės kūrinių skambesyje atsirado alternatyvos elementų, o aptemptus marškinėlius ir 70-uosius atspindinčias šukuosenas pakeitė šiuolaikiškesnis įvaizdis.
Jau pirmasis „Kings Of Leon“ albumas „Youth And Young Manhood“ sulaukė kritikų pripažinimo. Britų leidinys „The Guardian“ netgi pavadino debiutantus „tikrais ilgaplaukiais maištininkais, tokiais, kokie norėjo būti „The Rolling Stones“.
Populiarumas augo žaibiškai – po keleto metų grupė jau buvo pagrindinės Glastonberio festivalio, kuris yra svarbiausias ir didžiausias Anglijoje, žvaigždės.
Grupė pelnė keturis „Grammy“ apdovanojimus, į koncertus pradėjo skraidyti privačiu lėktuvu, įsitaisė brangius namus.
Pasakojama, kad Italijoje ji net buvo išsinuomojusi vilą, į kurią kviesdavosi dailiausias manekenes ir muzikos bei sporto garsenybes, – čia vykdavo audringi vakarėliai iki paryčių.
„Taip ir parašykite – mes rengdavome orgijas, į kurias atskrisdavo Donaldas Trumpas“, – pernai britų leidiniui NME linksmai šias kalbas komentavo C.Followillas.
Grupė net pradėjo vengti nakvoti viešbučiuose ir į kiekvieną koncertą Europoje skraidė iš išsinuomotų namų Šveicarijoje, Italijoje arba Didžiojoje Britanijoje.
Panašiai jie elgiasi ir dabar – į Vilnių „Kings Of Leon“ nariai atskrido iki koncerto likus vos porai valandų, o išvykti ketino iškart po pasirodymo.
Atvykusi grupė pateikė ir staigmenų – buvo paskutinę minutę sustiprinti saugomo reikalavimai, nuodugniai iškratytos į koncertą dirbti atvykusių fotografų kuprinės.
Ilgiau Lietuvoje viešėti ir anksčiau atvykti planavę muzikantai tikriausiai persigalvojo todėl, kad grupės būgnininkas Nathanas pirmadienį šventė gimtadienį. Grupė galbūt pamanė, jog iki šiol nelankytas Vilnius gali būti ne pati linksmiausia vieta vakarėliui.
Apie aštuntą vakaro koncertą pradėjo „apšildytojai“ - kuklūs, melodingą, folko prieskonių turintį roką grojantys britai „Bear's Den“, kurie visą savo pasirodymą kone atsiprašinėjo, jog scenoje dar – ne pagrindinės žvaigždės.
Žiūrovai „apšildančią“ grupę priėmė stebėtinai šiltai – paprastai per tokius pasirodymus nuobodžiaujantys lietuviai taip plojo, kad „Bear's Den“ nariai patys atrodė gerokai nustebę.
Pagrindiniai vakaro kaltininkai į sceną žengė apie devintą vakaro – tamsoje, kurią išsklaidė įsižiebusios scenos konstrukcijos.
Grupės scenografija – didžiuliai grupės simboliką ir muzikantų veidus rodantys ekranai bei dideli prožektoriai, sustatyti scenoje. Paprasta, bet efektinga – ypač, kai iš arti gali matyti kiekvieną grupės narių veido virptelėjimą.
Daina „Over“ koncertą pradėjusi grupė gali pretenduoti į nešnekiausių Amerikos muzikantų titulą.
„The Bucket“, „Around The World“ ir kitus ryškiausius savo hitus grojusios grupės dainininkas per pirmą koncerto valandą į žiūrovus kreipėsi tik porą sykių – kad praneštų, jog scenoje yra „Kings Of Leon“, ir kad burbtelėtų, jog lietuviai šiandien „nuostabūs“.
Scenoje jis – iš tų, kurie atrodo nuolat dėl kažko susirūpinę. Tačiau savo darbą dirba puikiai – arenos parteryje susirinkusi minia dūko nuo pirmų koncerto minučių. O skambant dainai „Use Somebody“ apskritai išėjo iš proto – priedainį visa salė plėšė taip garsiai, kad net santūriojo C.Followillo veide trumpam atsirado šypsena.
Kokia „Kings Of Leon“ sėkmės formulė? Dėl šio klausimo pakaušį krapštosi daug kas.
Viena vertus, grupės grojama muzika lyg ir neatrodo labai ypatinga, prikimęs C.Followillo balsas irgi nėra iš tų, kuriuos pavadintum unikaliais ir nepakartojamais.
Tačiau atrodo, kad „Kings Of Leon“ surado savo nišą – XXI amžiuje groti paprastą, bet kietai skambantį roką, koks iš mados neišeina dešimtmečius.
Nepakenkė ir daina „Sex On Fire“ (Vilniuje pasilikta koncerto pabaigai) – vienas didžiausių praėjusio dešimtmečio pabaigos hitų, festivaliuose dešimtis tūkstančių žmonių priverčiantis darniai pakelti rankas ir iš visos širdies rėkti kartu.
„Kings Of Leon“ dabar galima pavydėti daug ko – šlovės, pinigų, nuostabaus grožio žmonų.
„Paparacai sutuoktinę fotografuoja dažniau nei mane“, – juokėsi C.Followillas, gyvenantis su supermodeliu Lily Aldridge.
Tačiau grupės gyvenime yra dalykų, kurie, neslepia keturi giminaičiai, galėtų būti kur kas gražesni.
Ne viename interviu muzikantai prisipažino, kad jų santykiai gana įtempti, o kartais virsta ir rimtais konfliktais.
„Kings Of Leon“ istorijoje – daugybė puslapių, kurie kitą grupę galbūt priverstų raudonuoti, tačiau šie muzikantai dėl to pernelyg nesuka galvos.
Dar 2009-aisiais Redingo festivalyje Didžiojoje Britanijoje grupė pasiuntė velniop žiūrovus, mat C.Followillui pasirodė, kad jie per ramiai reaguoja į grupės muziką. „Suprantu, kad jums atsibodo „Kings Of Leon“. Mums patiems atsibodo „Kings Of Leon“. Bet mes ilgai dirbome, kad atsidurtume čia“, – paaiškino vokalistas.
Tais pačiais metais grupė, teigiama, susimušė Britų muzikos apdovanojimų ceremonijos užkulisiuose. Kaip teigė britų spauda, du prizus laimėję „Kings Of Leon“ vienas kitą daužė stebint sutrikusiems garsios grupės „U2“ nariams. Konfliktas esą įsiplieskė, kai grupės nario J.Followillo draugei pasirodė, jog jos mylimasis mergina kitą moterį. Buvo iškviesti apsaugininkai, tačiau grupės atstovas spaudai kitą dieną pareiškė, kad jokio konflikto nebuvo.
2010-aisiais grupė nutraukė koncertą Sent Luiso mieste pagrojusi vos tris dainas. Tiesa, ne savo noru. Mat koncertas vyko po atviru dangumi, o į sceną tuntais skrido balandžiai ir dergė ant muzikantų galvų. Kai paukščių išmatos vos nepataikė J.Followillui į burną, grupei trūko kantrybė ir renginys buvo nutrauktas.
2011-aisiais grupė nutraukė koncertą Dalase sugrojusi vos pusę dainų. Girtas C.Followillas žiūrovams pareiškė, kad eina į užkulisius išsivemti, išgerti dar vieno bokalo alaus, o tada grįš ir pagros dar tris dainas. Tačiau negrįžo, o grupė netrukus atšaukė visus koncertus ir metams dingo iš akiračio.
Tais pačiais metais grupė prasitarė, kad karjeros pradžioje filmuodavo sekso nuotykius su merginomis, tačiau tų įrašų nebeturi – kažkas juos pavogė išdaužęs automobilio langą. Tačiau muzikantai dėl to pernelyg nesijaudina.
Kad piktnaudžiavo alkoholiniais gėrimais, C.Followillas yra prisipažinęs ne sykį. Anot jo, būtent dėl to jis dažnai elgdavosi nemaloniai ir neprognozuojamai. Šio dešimtmečio pradžioje, anot „Kings Of Leon“ dainininko, jis gerdavo tiek, kad blaivus būdavo tik pirmas trisdešimt dienos minučių. Vėliau buvo nustojęs, bet pernai duodamas interviu britų leidiniui NME išgėrė tris alaus butelius. „Nes mane kamuoja pagirios“, – prisipažino rokeris ir pabrėžė, kad niekada nesigydė nuo alkoholizmo.