Atskleista, kiek kainavo Lietuvos pasirodymas „Eurovizijoje“

2017 m. gegužės 15 d. 20:59
Rasuolė Bauraitė
Šių metų „Eurovizijos“ konkursas Lietuvai baigėsi po antrojo pusfinalio. Lietuvos atstovai „Fusedmarc“ jame liko priešpaskutiniai ir nepateko į finalą. Tačiau grupės „Fusedmarc“ nariai nenusimena, jie tikina, kad „Eurovizijos" pasirodymu didžiuojasi.
Daugiau nuotraukų (10)
„Mes padarėm viską, sudalyvavom visose repeticijose, davėm daug interviu, neignoravome nė vieno nei Lietuvoje, nei užsienyje, sugrojom ir pasirodėm puikiai“, – sako „Fusedmarc“ narys Denisas Zujevas.
Apie „Eurovizijos“ įspūdžius „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ žurnalistė Daiva Žeimytė kalbėjosi su „Fusedmarc“ nariu D.Zujevu bei nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos prodiuseriu Lauru Lučiūnu.
–  Denisai, su nemenkais nemalonumais ir išskridote, ir parskridote. Skrendant į Kijevą dingo Viktorijos lagaminas, o skrendant atgal – visi lagaminai ir jūsų gitara. Ar viską jau susigrąžinote?
– Viskas jau atskrido. Buvau oro uoste, viską pasiėmiau – visi lagaminai, gitara vietoje.
– Kaip jautėtės, kai sužinojote, kad nepatekote į „Eurovizijos“ finalą? Nusivylėte, jautėtės neįvertinti?
–  Ne. Kažkur 5 minutes buvau šoke, bet per patį balsavimą supratau, kad gali būti, jog ir nepateksime. Mes padarėme viską, sudalyvavome visose repeticijose, davėm daug interviu, neignoravome nė vieno nei Lietuvoje, nei užsienyje, sugrojom ir pasirodėm puikiai.
– Iš tų, kas „Euroviziją“ žiūrėjo per televizorių, girdėjau komentarų, kad vaizdas buvo geras, bet garsas ne visai gerai skambėjo. Ar jautėte šį dalyką scenoje?
– Scenoje yra vienas garsas, eteryje – kitas. Dėl garso, kurį girdi žiūrovai, mes nieko negalime padaryti, mes to neįtakojame. 
– Ar dabar jau galite sau atsakyti, kas jums pakišo koją, kodėl nepatekote į finalą?
–  Pats konkursas yra toks, kad nelabai nuspėsi. Galvoju, kad mažai kas galėjo įsivaizduoti, kaip atrodys pirmas trejetas. Truputį keista, kad laimėjo portugalas. Man nuoširdžiai malonu, kad Salvadoras laimėjo, jis buvo vienas iš mano favoritų. Jis labai gerai praskaidrino bendrą muzikinį foną. Bet tai, kad Moldova laimėjo trečią vietą, bulgarai antrą – tai visiška loterija.
– Laurai, kodėl mūsų daina nepateko į finalą? Kodėl Europai nepatiko?
– „Eurovizijoje“ yra tik viena vieta – pirma vieta. Antrą ir trečią vietas dar šią savaitę atsiminsim, po savaitės niekas nepasakys, kas 2, 3 ar 39. Visiškai nėra svarbu, kuri vieta pusfinalyje, finale. Aišku, malonu, kai patenki į finalą, nes tada pasirodai du kartus. Tik tiek iš to naudos.
O laimėtojas yra vienas, visi, kurie pasirodė, yra pakankamai skirtingi. Vertinant „Fusedmarc“ pasirodymą, jie sugrojo tai, ką norėjo, garsas jų buvo toks, kokio norėjo, nei jis buvo blogas, nei ką. Jis buvo kitoks, grupė yra kitokia. Patys žiūrovai išsiuntė „Fusedmarc“. Aš labai džiaugiausi, nes man atrodė, kad lietuviai parodė puikų skonį, išsiųsdami tokią grupę.
– Komentarų po „Eurovizijos“ buvo įvairiausių, bet vienas iš jų yra tas, kad čia ir yra bėda: mes visą laiką norime per daug rimtos dainos, norime, kad ji rimtai skambėtų ir būtų stipri meninė išraiška. Galbūt, visiems reikia paprastumo?
– L.Lučiūnas: Čia tik požiūrio klausimas, ko gi mums reikia. Jei galvosime, kad reikia būtinai laimėti, bet visiškai nekreipsime dėmesio į dainą, scenos kultūrą... Nemanau, kad portugalai galvojo, kad reikia siųsti būtent tokią dainą. Apskritai iki pusfinalio pirmų repeticijų apie jį niekas nekalbėjo, niekas net nežinojo, kad toks dalyvauja.
Bet kai jis pasirodė... Daina subtili, viskas nuoširdu – tad portugalas tapo visų favoritų, net ir ten dalyvaujančių dalyvių. Kitos grupės pradėjo jį natūraliai palaikyti, nes jis visiems natūrali atgaiva.
– O kodėl? Dėl Salvadoro Sobralio nuomonių irgi yra visokių. Žmogus turi rimtų sveikatos problemų, atsirado teigiančių, neva balsavo už sergantį žmogų, iš gailesčio. Praėjusiais metais Jamalos daina susijusi su tam tikrais istoriniais įvykiais, Conchita Wurst – kitoks atlikėjas. Ar dabar „Eurovizija“ tampa palaikymu kitokiems žmonėms ar labai jautriems įvykiams?
– L.Lučiūnas: „Eurovizija“ yra televizijos laida. Kiekvienas ten dalyvaujantis atlikėjas yra tos laidos personažas. Kitoniškumas visada turi pliusų. Salvadoras, išeidamas natūralus, trapus, padarė įspūdį šalia blizgančių patrankų, šviečiančių balionų, ugnių kas antrame pasirodyme.
Drįsčiau sakyti, kad buvo labai neskoningų pasirodymų, kurie pateko į finalą, pavyzdžiui, kroatų daina. Suprantu, kad dainininkas labai geras, puikiai atlieka kūrinį, bet tai, ką dainuoji, iliustruoti, užrašyti, parodyti – jei rokeris, tai odinė striukė, jei operos dainininkas, tai frakas, - man atrodo natūraliai kvailai. 
– Buvo daug įdomių pasirodymų, kur naudojama pakankamai keista scenografija. S.Sobralio atveju buvo nieko – mikrofonas ir žmogus. 
– L.Lučiūnas: Ir tai labai gerai suveikė. Iš kitos pusės, žiūrint į pačią sceną, kaip viskas atrodė, kai pamatėm visų pasirodymus, drįsčiau teigti, kad vienintelis Gabrielius Vagelis būtų patekęs į finalą, nes jis būtų buvęs kitoks bendrame kontekste.
Iš „Fusedmarc“ visi norėjo labai daug energijos, jos buvo, viskas buvo labai aktyvu, daina skyrėsi, žmonės džiūgavo. Neabejoju, kad grupė atrado labai daug gerbėjų, dar ne kartą sugrįš į Ukrainą ir ne tik ten. 
– Denisai, jei ne paslaptis, kiek jums kainavo „Eurovizija“?
–  Dar neskaičiavom, bet apie 20-25 tūkst. eurų.
– L.Lučiūnas: Čia pasiruošimas, neskaičiuojant bilietų, viešbučių. Vien vizualizacija, ekranas, raudonas vaizdas – atrodo labai paprasta padaryti, bet iš vis tai nepaprasta padaryti, tai labai sudėtingi dalykai. Tai sudarė didžiąją dalį sumos. Bendrai sudėjus 50 tūkst. eurų tikrai.
– Ar savo lėšų reikėjo įdėti?
– L.Lučiūnas: Atlikėjai ir dainą parašė, ją įrašė, po to visi rankiojom bendrai papildomiems taisymams, pritaikymams, kurių prašo pati „Eurovizija“. Ten yra vėl savi niuansai.
– Po „Eurovizijos“ dainų konkurso dar išskiriami niuansai, kodėl Lietuvai nepasisekė: scenografija, per daug vokalo, per daug dirbtinai raudonos energijos ir agresyvaus žvilgsnio. Ką jūs manote?
– D.Zujevas: Jei grįžtume prie to žmogaus, kuris laimėjo – ten nebuvo jokios scenografijos, šou, buvo daina, nuoširdumas. Kam komentuoti tuos dalykus? Mums nepasirodė, kad per daug raudonos buvo.
– Jei dar sykį kas nors pasiūlytų, dalyvautumėte „Eurovizijoje“?
– D.Zujevas: Jau buvo minčių. Mūsų draugai iš Ukrainos pasiūlė dalyvauti atstovaujant Ukrainai. Jiems labai patiko daina, mūsų energija ir sakė, ar nenorim pabandyti. Yra atvejų, kai groja ir atstovauja kitą šalį. 
– L.Lučiūnas: Labai dažnai šveicarai taip daro, estas yra atstovavęs Šveicariją.
– Mes visada ieškom priežasčių, kodėl nepavyko. Kalbama apie tai, kodėl kartais mūsų atlikėjams su gerais kūriniais, kitokiu pasirodymu nepavyksta taip, kaip norėtųsi – tai ne mūsų bėda, o tiesiog pas mus nėra gerų prodiuserių, kurie galėtų padėti atlikėjams sužibėti Europoje. Ką manote?
– L.Lučiūnas: Visi, kas baigė žiūrėti ir vertinti krepšinį, persimeta į „Euroviziją“ iki kito krepšinio. „Eurovizija“ dar niekad nesukūrė didelių žvaigždžių apskritai, tik ABBA ir Celine Dion. Bet „Eurovizija“ yra labai populiarus renginys, kuris leidžia šiek tiek pasirodyti su savo šalies vėliava ir, pasisekus, renginį perkelt į šią šalį.
Tai yra nacionalinių transliuotojų renginys – televizijos laida, kuri turi savotiškas atrankas ar jų neturi, įvyksta kažkuriame Europos mieste ir ją žiūri 200 mln. žmonių. Manau, kad tie tikslai yra pagrindiniai, bet į juos negalima žiūrėti egoistiškai.
Grupė, kuri ten dalyvauja, aukoja labai daug savo laiko, energijos, mainais gauna kažkiek viešumo, eterio ir labai daug patirties, kitur jos negausi. Iš tikrųjų grupė daro labai didžiulę dovaną žiūrovams, pačiai televizijai ir savo šaliai.
– Tarkime, švedai turi stiprius prodiuserius.
– L.Lučiūnas: Apskritai pop muzika pastaruoju metu vis gerėja – jos kokybė, skonis. Švedija yra ketvirta rinka pasaulyje, net negalime lygintis. Mes irgi galime samdytis švedus, amerikiečius, anglus, jeigu reikia.
Mūsų atrankų komisijoje taip pat dalyvavo keletas žmonių, o vienas iš jų yra laimėjęs didžiąją „Euroviziją“, jis vienareikšmiškai pasisakė, kad „Fusedmarc“ yra geriausias pasirinkimas šiais metais.
Viską mes galim ir manau, kad klausimas, kada ateis tas laikas. Prodiuserių darbas labai svarbus, bet jis vyksta. Kai muzika bus dar didesnė ūkio šaka, kai į muziką žiūrėsim kaip į normalų darbą, tada ir laimėsim.
– D.Zujevas: Dabar ruošiam programą, nes vasarą koncertuosim, keičiam senas dainas, kai ką adaptuojam. Suprantam, kad mūsų fanų ratas prasiplėtė, visi lauks, kad mes kažką naujo sukurtume. Man šovė mintis, kaip pasirodyti, gal būtų verta nusiųsti dainą lietuvių kalba. Laimėsim, nelaimėsim – čia kitas atvejis.
– Buvo pasirodymas – daina „Strazdas“...
– L.Lučiūnas: Jei „Strazdas“ būtų dalyvavęs po 10 metų, neabejotinai jis būtų aukščiau. Net neabejoju, jei „Fusedmarc“ dalyvautų po 5 metų su ta pačia daina, jie būtų aukščiau. Šiek tiek grupė aplenkė laiką. Taip jau yra. Jei dabar pažiūrėtumėte bet kurį muzikinį klipą, kažin, ar prieš 10 metų kas nors tokį drįstų rodyti Šiuolaikiniame meno centre. Menas eina priekyje, o „Fusedmarc“ yra labiau menininkai, nei pop grupė.
„Lietuva tiesiogiai“ – nuo pirmadienio iki ketvirtadienio 18.40 val. per „Lietuvos ryto“ TV.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.