Balsingieji „vienuoliai“ „Gregorian“ su Vilniumi atsisveikino linksmai: šoko ir šaudė konfeti

2017 m. vasario 20 d. 19:35
Prieš metus garsi Vokietijos grupė „Gregorian“ Lietuvoje surengė atsisveikinimo koncertus. Šią savaitę mūsų šalyje ji tai daro dar kartą.
Daugiau nuotraukų (24)
Žinomų atlikėjų atsisveikinimo gastrolės kartais sukelia šypseną. Pavyzdžiui, vokiečių roko grupė „Scorpions“ Vilniuje su žiūrovais „atsisveikino“ net du kartus, o tada persigalvojo, nusprendė tęsti karjerą ir atvyko koncertuoti į Kauną.
Kaip bus su „Gregorian“, sunku pasakyti, tačiau patys grupės nariai tikina, kad šis kartas Lietuvoje jau tikrai bus paskutinis.
Prieš metus Kaune ir Klaipėdoje atsisveikinimo gastrolių koncertus surengusi grupė šįkart į savo koncertų maršrutą įtraukė visus tris didžiuosius Lietuvos miestus. Ir visuose trijuose į jos pasirodymus renkasi nemažos minios.
Pirmadienio vakarą turą per Lietuvą grupė pradėjo koncertu Vilniaus „Siemens“ arenoje – koncertu, kurį stebėjo apie 2500 žiūrovų.
Vienuoliais persirengę atlikėjai, kurie grigališkojo choralo stiliumi atlieka roko ir popmuzikos hitus, publiką džiugino ne tik garsiomis dainomis, bet ir apšvietimo šou bei humoristiniais intarpais.
Pirmą sykį į Lietuvą dar 2005-aisiais užsukusi grupė nuo to laiko mūsų šalyje viešėjo keletą kartų.
Ir užsitarnavo kolektyvo, kurio muzikos lietuviams niekada negana, reputaciją – žiūrovų šiuose koncertuose niekada netrūko.
Kas yra „Gregorian“? 1998-aisiais, kai garsus vokiečių prodiuseris Frankas Petersonas subūrė šią grupę, tai atrodė panašu į vienadienį pokštą.
Su bendražygiais šis vyras, kuris anksčiau padėjo kurti garsų muzikinį projektą „Enigma“, nusprendė suburti grupę, kuri bažnytiniu grigališkojo choralo stiliumi sudainuos žymius roko ir popmuzikos kūrinius.
Londone surinktus dainininkus iš bažnytinių chorų jis aprengė vienuolių abitais, prie jų kompanijos prijungė savo tuometės mylimosios, garsios britų dainininkės Sarah Brightman seserį Amelią. Ji su „Gregorian“ keliauja iki šiol.
Kad būtų dar įspūdingiau, pasirodymus buvo nuspręsta papildyti pirotechnikos efektais ir juokingomis šou detalėmis – pavyzdžiui, kartais šie „vienuoliai“ į sceną išeina su suvirintojų kaukėmis ar benzininiais pjūklais, mūvi pirštines, iš kurių sklinda lazerių spinduliai.
Kai kam tai gali pasirodyti visiška nesąmonė. Bet prodiuseris pataikė tiesiai į dešimtuką – 1999-aisiais išleistas albumas „Masters Of Chant“, kuriame skambėjo „Metallica“, „Dire Straits“, Erico Claptono ir kitų kūriniai, tapo tikra pramogų pasaulio sensacija.
Iki šiol „Gregorian“ yra išleidę dešimt „Masters Of Chants“ serijos albumų, kuriame skamba apie du šimtus grigališkojo choralo stiliumi sudainuotų hitų.
Pirmadienio vakarą Vilniuje jie dainavo ir „Tears For Fears“ hitą „Shout“, ir pagrindinę temą iš filmo „Gladiatorius“ „Now We Are Free“, ir grupės prodiuserio F.Petersono sukurtą „Time To Say Goodbye“, kurią yra įrašę Andrea Bocelli ir Sarah Brightman.
Ekranų scenoje nebuvo, bet „Gregorian“ spektaklį kūrė ir be jų – vieną kūrinį atliko su skėčiais, nuo kurių varvėjo vanduo. AC/DC dainą „Hell's Bells“ paįvairino pirotechnikos efektai ir būgnininkas, grojantis degančiomis lazdelėmis, o galiausiai bisui į sceną žengę „vienuoliai“ dainavo tarp krintančių muilo burbulų, pasileido sinchroniškai šokti ir atsisveikinimui iššovė konfeti ant žiūrovų galvų.
Scenoje grupės nariai atrodo lyg iš viduramžių nužengę vienuolyno gyventojai, tačiau „Gregorian“ pasirodymus visada lydi juokeliai – pavyzdžiui, dainininkai su šypsena ragina būtinai nusipirkti grupės simbolika padabintą kilimėlį, kojines ar kitą neįprastą suvenyrą. Šįkart buvo raginama įsigyti magnetus šaldytuvui, ir, žinoma, kompaktines garso plokšteles bei DVD, ant kurių grupės nariai po koncerto dalijo autografus.
Komišką efektą kuria ir aistringos scenos, kai koncertuose dalyvaujanti A.Brightman, pasidabinusi seksualiais drabužiais, „gundo“ nuo jos akių atitraukti negalinčius „vienuolius“.
Vienas kitą scenoje dainininkai vadina broliais, o koncerto pertrauka skelbiama dėl to, kad jie galėtų nueiti „pasimelsti“.
Kitaip tariant, „Gregorian“ – smagi pramoga, tačiau dėl muzikinio lygio skųstis irgi niekas neturėtų.
Į grupę surinkti geri vokalistai, kai kurie jų dalyvavo įrašant „Žiedų valdovo“ ir kitų garsių kino filmų muziką.
Be to, grupės koncertai, tiesa, jau be humoristinių intarpų, kartais vyksta ir bažnyčiose. Ten, žinoma, „Gregorian“ atsisako kai kurių dainų – pavyzdžiui, amerikiečių R.E.M. kūrinio „Losing My Religion“ („Prarandu tikėjimą“).
Grupei taip gerai sekasi beveik du dešimtmečius, kad 2015-aisiais daug kas nustebo, kai F.Petersonas pareiškimas, jog „Gregorian“ išleistas dešimtasis albumas – paskutinis.
„Mums patiems tai buvo šokas. Visi grupės nariai labai nusiminė.
Tai buvo visiškas netikėtumas. Man atrodo, „Gregorian“ sukūręs genijus F.Petersonas tiesiog nusprendė versti naują puslapį su naujomis idėjomis.
Bet jei atvirai – pirmieji atsisveikinimo gastrolių koncertai buvo tokie geri, kad širdyje aš tikiu, jog viskas dar pasikeis ir „Gregorian“ gyvuos toliau“, – „Lietuvos rytui“ tada sakė grupės dainininkas Danielis Williamsas.
Atsisveikindama grupė nusprendė garsiai trinktelėti durimis -- ne tik paskelbė paskutines gastroles, bet ir pabandė prasimušti į didžiausio Europos dainų konkurso sceną.
Prieš metus „Gregorian“ dalyvavo Vokietijos atrankos į „Euroviziją“ finale. Daug kam atrodė, kad tai -- puiki idėja, juk grigališkojo choralo stiliumi dainuojančių atlikėjų šiame konkurse niekada nebuvo.
Tačiau grupės dainai „Masters Of Chant“ nepavyko pelnyti kelialapio į „Euroviziją“.
Užtat pasirodymas atrankoje taip padidino susidomėjimą „vienuoliais“, kad jų atsisveikinimo gastrolės buvo pratęstos ir 2017-aisiais – šįmet grupė jau koncertavo Vienoje, Berlyne, Zagrebe ir kituose miestuose.
„Kodėl „Gregorian“ yra tokia populiari grupė? Manau, mūsų dainavimo maniera, svajingas skambesys sukuria išskirtinę nuotaiką ir padeda nusiraminti žmonėms, pavargusiems nuo rūpesčių.
Kita priežastis – visada įspūdinga „Gregorian“ scena, specialieji apšvietimo efektai, gyvai grojanti grupė. Tai tiesiog labai geras šou.
Turime gerbėjų, kurie apsilanko 15-oje mūsų koncertų iš eilės ir išleidžia tam labai daug pinigų. Yra žmonių, kurie po koncertų suvenyrams išleidžia kelis šimtus eurų – nusiperka marškinėlius, džemperį, būgnų lazdeles ir dar didžiulį plakatą.
Tai stebina, nors ir maloniai“, – pasakojo D.Williamsas.
Po koncertų „Gregorian“ nusivelka vienuolių abitus ir eina į barus. Tačiau, kaip nebūtų keista, net ir šiandien grupės pasirodymuose netrūksta įsitikinusių, jog scenoje mato tikrus vienuolius.
Tai dainininkams sukelia daug juoko.
„Atrodytų, per tiek metų žmonės jau turėtų žinoti, kad tik apsimetame, bet ne – rimtais veidais klausia, iš kurio vienuolyno esame“, -- kvatojosi D.Williamsas.
Vilniuje grupės pasirodymas sulaukė daug plojimų – atrodo, formulė, sujungianti bažnytinį skambesį ir žinomų dainų priedainius, žiūrovams dar neatsibodo.
Iš Vilniaus grupė keliaus į Kauną, kur „Žalgirio“ arenoje dainuos antradienį, o trečiadienį gastroles baigs Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.
KoncertasGregorianEnigma
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.